JANIK IZGUBIO SET PA SAMLEO RUSA: Italijan preslišao Safiulina za polufinale Vimbldona - sada čeka da Novak završi posao (VIDEO)

GREND SLEM U LONDONU

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u polufinale Vimbldona.

Italijan je bio bolji od protivnika iz Rusije Romana Safiulina sa 3:1 (6:4, 3:6, 6:2, 6:2) i u polufinalu igraće sa boljim iz duela Đoković - Rubljov.

Siner je u ovom meču bio apsolutni favorit i tu ulogu je potpuno opravdao. U petom gemu prvog seta stigao je do brejka, a isto je učinio i u devetom gemu.

U drugom setu je nastavio istim tempom: Janik je servis Romanu oduzeo u trećem gemu, da bi mu Rus uzvratio u šestom i ovaj set uveo u neizvesnost. Safiulin potom pravi brejk i osvaja drugi set.

Rezultatska klackalica u trećem setu trajala je do šetog gema kada Siner oduzima servis protivniku. U četvrtom setu zavladala je potpuna dominacija italijanskog tenisera koji je u šestom gemu stigao do 4:2 i rutinski priveo posao kraju.