SINERE, SRBINE! Italijan odigrao za Novaka i poslao ga u polufinale Torina: Posle VELIKE DRAME srušio Runea na radost Srba!

TORINO

Novak Đoković je u polufinalu Završnog mastersa u Torinu! To mu je omogućio italijanski teniser Janik Siner koji je slavio nad Dancem Holgerom Runeom sa 2:1 (6:2, 5:7, 6:4) u poslednjem meču "zelene grupe".

Plasman u narednu rundu takmičenja najbolji teniser sveta nije obzebedio na vreme, pa je strepeo i čekao ishod poslednjeg duela svoje grupe.

Na njegovu sreću, Siner je posle velike drame uspeo da trijumfuje. Italijan je takmičenje u "zelenoj grupi" završio sa sve tri pobede i dalje ide sa prve pozicije, dok je Novak sa skorom 2-1 zauzeo drugo mesto.

Polufinala su na programu u subotu, a ko će biti Đokovićev protivnik znaće se kada se završe mečevi iz "crvene grupe" koji su na programu u petak.

Janik Siner, Siner

Furiozno je Siner osvojio prvi set, ali već u drugom Rune je servirao daleko bolje i ovaj meč odveo u totalno drugom pravcu. Iako se na startu činilo da Novak ne treba puno da strepi, u duelu koji je trajao tačno dva i po sata svi ljubitelji tenisa, a posebno Novakovi i Janikovi navijači dobro su iskidali živce.

U trećem setu rezultatska klackalica trajala je do devetog gema kada Italijan stiže do brejka i to je bio ključni trenutak u kojem je potpuno slomio otpor danskog tenisera. Usledio je servis za osvajanje meča i još jedno Novakovo polufinale, ali i pohod na apsolutni rekord i sedmi pehar na završnim mastersima.

Novak

3. SET

6:4 - SINER POSLAO NOVAKA U POLUFINALE TORINA!

5:4 - SINER PRAVI BREJK! Italijanski teniser koristi treću brejk priliku i serviraće za osvajanje seta i ostanak Novaka u Torinu

4:4 - NEMA BREJKA! Drama u trećem setu se nastavlja! Nije uspeo danski teniser da iskoristi brejk priliku koju je stvorio.

3:4 - Rune ovog puta prepustio jedan poen Sineru

3:3 - Italijan sa "nulom" osvaja gem

2:3 - Opet je Danac spasavao brejk loptu! Izgubio je nekoliko poena, dozvolio protivniku da mu se rezultatski približi, a onda popravio servis

2:2 - Nije bilo mnogo uzbuđenja u ovom gemu, Siner je uspeo da izjednači

1:2 - Kakva razmena poena - sve to je trajalo više od 10 minuta! Rune je morao sa spasava dve brejk lopte, dosta se namučio, ali osvojio gem! Inače, tokom ovog gema danski teniser je imao i raspravu sa sudijom - Rune je zagračio čelendž, ali je zakasnio, pa su video proverom gledali da li je na vreme tražio čelendž. Publika je krenula da zviždi, a sudija mu nije dozvolila čelendž te je ostao brejk za Sinera. Međutim, Rune nije odustajao od svoje odluke, pa je objašnjavanje potrajalo...

1:1 - Namučio je Danac Sinera u ovom gemu, ali nije uspeo da stvori priliku za brejk

0:1 - Rune odlično otvara treći set! Sa "nulom" stiže do prve prednosti

Holger Rune

2. SET

5:7 - Rune osvojio drugi set!

Janika Sinera muče bolovi u leđima, pa je zatražio pomoć lekara.

6:5 - Drama se nastavlja! Rune u drugom setu servira daleko bolje nego u prvom, Siner nije više tako silan, pravi i greške

5:5 - Siner ekspresno stigao do još jednog izjednačenja, asom krunisao servis-gem

4:5 - Rune prepustio Sineru samo jedan poen

4:4 - Četvrti teniser planete siguran na svom servisu

3:4 - Sredina drugog seta, a brejka još uvek nema! Ima li Novak razloga za brigu?! Rune se razigrao i ne ostavlja mnogo prostora Italijanu koji ovog puta ne nalazi način da slomi otpor protivnika

3:3 - Siner sa "nulom" osvaja ovaj gem

2:3 - Nastavlja se igra živaca u drugom setu! Siner je bio nadomak brejka, ali je Danac zaigrao agresivnije i uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije

2:2 - Siner je u ovom gemu morao da spasava brejk loptu! Danac počinje da mu pravi ozbiljne probleme...

1:2 - Spasio se Rune u ovom gemu, disao mu je Italijan za vratom (40:40), ali nije uspeo da ga ugrozi

1:1 - Danac počeo da pruža snažniji otpor u drugom setu, ali Siner za sada ne dozvoljava iznenađenje

0:1 - Nije Rune ovog puta imao mnogo problema. Uz jedan izgubljen poen osvaja servis-gem

Janik Siner, Holger Rune

1. SET

6:2 - Siner RAZBIO Runea u prvom setu!

5:2 - Uspeo je Rune da sačuva servis ovog puta!

5:1 - Siner uništava Runea!

4:1 - RUNE OSVAJA PRVI GEM! Danski teniser je ovog pusta uspeo da sačuva servis, iako je protivniku poklonio tri poena

4:0 - SINER IGRA ODLIČNO! Rune ne zna šta ga je snašlo

3:0 - ITALIJAN GAZI RUNEA! Ne pronalazu Danac pravi ritam u ovom duelu, nema rešenje za sjajnu igru protivnika koji u ovom gemu koristi drugu brejk priliku i sada ima veliko vođstvo

2:0 - SINER EKSPRESNO POTVRDIO PREDNOST BREJKA! Italijan bez izgubljenog poena osvaja servis-gem

1:0 - BREJK ODMAH NA STARTU MEČA! Siner je iskoristio prvu brejk loptu i oduzeo servis Runeu

21.10 - Meč je počeo!

21.02 - Zagrevanje je u toku

21.00 - Siner i Rune su izašli na teren

Novak

Podsetimo, Đoković je ranije danas bio bolji od poljskog tenisera Huberta Hurkača sa 2:1, ali je izgubljenim setom sebi zakomplikovao plasman u polufinale. Sada je potrebno da Italijan ostvari pobedu nad Runeom kako bi Nole u prošao u narednu rundu.

Ukoliko Rune bude bio bolji od Sinera, za Novaka je učešće na Završnom Mastersu završeno.