SINER ČUVA ITALIJANE! Janik opravdao ulogu favorita, meč ODLUKE za polufinale Dejvis kupa igraju dublovi!

borba tek predstoji

Četvrtfinalni duel Dejvis kupa između Italije i Holandije biće odlučen posle meča dublova pošto je Janik Siner opravdao ulogu favorita i u dva seta savladao Talona Grikspora (7:6, 6:1) i doneo svom nacionalnom timu izjednačenje.

Prvi set protekao je u strašnim servisima oba rivala i brejka nije bilo, te se ušlo u taj-brejk koji je pripao Sineru rezultatom 7:3.

Indisponirani Grikspor pao je posle prvog seta, te je u drugom Janik Siner poveo sa 5:0 i bilo je jasno da vodi Italijane ka izjednačenju. Na kraju, ovaj period igre završen je 6:1, te je Siner anulirao poraz Arnaldija od Van de Zandšulpa i o pobedniku četvrtfinalnog duela između Italije i Holandije odlučivaće dublovi.

Podsetimo, bolji iz ovog duela u polufinalu će igrati protiv pobednika okršaja između Srbije i Velike Britanije.