DA LI JE NADAL ODIGRAO POSLEDNJI MEČ NA ROLAN GAROSU? Rafa u prvom kolu na svom omiljenom terenu pukao od Zvereva

Rolan Garos

Španski teniser Rafael Nadal završio je učešće na Rolan Garosu već u 1. kolu.

Najtrofejniji teniser na ovom grend slemu poražen je od Nemca Aleksandra Zvereva u tri seta - 6:3, 7:6 (7:5), 6:3.

Meč je trajao tri sata i pet minuta.

Ostaje da se vidi da li je ovo poslednji meč koji je Nadal odigrao na Rolan Garosu, ili će se pojaviti i naredne godine. Nadal je u nekoliko navrata rekao da mu je 2024. poslednja godina u kojoj će igrati, ali je organizatorima Rolan Garosa nedavno napomenuo da nije isključeno da i naredne godine dođe u Pariz.

Podsetimo, Rafael Nadal je 14 od 22 grend slem titule osvojio na Rolan Garosu.

ZVEREV - NADAL 6:3, 7:6 (7:5), 6:3

Španski teniser Rafael Nadal i Nemac Aleksandar Zverev sastaju se već u prvom kolu Rolan Garosa.

3. SET

Brejk Nadala u drugom gemu. Prva dva gema u trećem setu su trajala čak 13 minuta, što dovoljno govori o drami koja se odvija na terenu.

Zverev odmah vraća brejk i smanjuje na 2:1, a zatim koristi svoj servis za izjednačenje.

Neverovatan peti gem, trajao je više od 11 minuta, a dobio ga je Nadal i poveo sa 3:2.

Zverev pravi možda i ključni korak ka ukupnoj pobedi. Uzeo je brejk i poveo sa 4:3. Potvrdio je Zverev brejk i poveo sa 5:3.

Gotov je meč, Zverev je iskoristio svoj servis i pobedio sa 3:0.

2. SET

Počelo je obostranim dobijenim servisom, prvi je servirao Zverev, potom Nadal. Nemac dominira na svom servisu, od prethodnih 19 poena izgubio je samo jedan.

Zverev je u četvrtom gemu stigao do dve vezane brejk, lopte, međutim Nadal je odservirao prvi as u meču, a zatim dobio gem. U svom stilu je proslavio ovaj gem i raspalio publiku.

Rafa je ušao u svoj ritam. Stigao je do treće brejk lopte u meču i prvi put iskoristio.

Spasavao je Rafa svoj gem pri vođstvu 4:3, izvukao se na volšeban način i stigao na gem od seta.

Servirao je Rafa za set, ali je Zverev odjednom podigao nivo igre i sa nulom oduzeo servis Špancu za 5:5.

Teniseri su dobili svoj servis gem, pa smo stigli do taj-brejka u drugom setu.

Zverev je dobio u taj-brejku sa 7:5 i stekao ogromnih 2:0 u setovima. Set je trajao 66 minuta, ukupno se igra dva sata.

Nadalu ostaje da proba da peti put u karijeri nadoknadi 0:2.

1. SET

Zverev je već u prvom gemu napravio brejk, i to sa nulom.

Nemac je potvrdio brejk, ali je Nadal bio u situaciji da vodi sa 0:30. Španac je mogao da se vrati u set u četvrtom gemu, ali nije iskoristio dve vezane brejk lopte.

Velika borba se vodila u devetom gemu. Nadal je servirao za ostanak u setu, imao je više prilika na gem loptama, ali je Zverev uspeo da bude smiren i dođe do seta.