KONAČNO: Srbija pobedila Belgiju s 3:2

Zimonjić poražen

Zimonjić je posle četiri godine odigrao singl meč

ŠARLROA - Teniska reprezentacija Srbije pobedila je Belgiju s 3:2 u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa.Srbija je posle dva dana imala obezbeđenu pobedu od 3:0 i plasman u četvrtfinale, a Belgijanci su sa dva nedeljna trijumfa ublažili poraz. Nenad Zimonjić, koji je posle četiri godine igrao singl meč, poražen je od Stivija Darsisa s 6:2, 6:4.Zimonjić je loše ušao u prvi set, a Darsis je brzo poveo s 4:0. Srpski teniser je smanjio na 4:2, ali je Belgijanac potom osvojio dva gema i prvi set mu je pripao rezultatom 6:4. U drugom setu viđena je izjednačena borba, a Belgijanac je odlučujući brejk napravio u devetom gemu pri rezultatu 4:4. Darsis je poveo s 5:4, a onda je na svoj servis stigao do pobede.Boris Pašanski je ranije danas poražen od Dejvida Gofena 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 6:2.Odlučujući poen Srbiji u subotu doneo je dubl Viktor Troicki - Nenad Zimonjić, koji je savladao belgijski par Stiv Darsis /Roben Bemelmans sa 6:4, 6:4, 5:7, 6:4. Troicki je posle preokreta u petak savladao Gofana sa 3:2 (1:6, 3:6, 7:6 (7:5), 6:4, 6:4), dok je Novak Đoković bez problema bio bolji od Olivijea Rohusa sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2).Naša selekcija će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča SAD - Brazil.