SUPER ORLOVI: Mba srušio Drogbine snove

Nigerija u polufinalu KAN

Nigerija je posle velike borbe savladala Obalu Slonovače s 2:1 u četvrtfinalu KAN

RUSTENBURG - Fudbalska reprezentacija Nigerije plasirala se u polufinale Kupa afričkih nacija pošto je večeras u Rustenburgu, u četvrtfinalu, savladala selekciju Obale Slonovače sa 2:1.

"Super orlovi" su ostvarili podvig i probili se među četiri najbolja kontinentalna tima pobedivši glavnog favorita takmičenja. Poveli su u prvom poluvremenu i nisu klonuli kada je rival izjednačio početkom nastavka, pa su golom desetak minuta pre kraja obezbedili zaslužen trijumf.

Obala Slonovače još jednom je razočarala brojne navijače. Tim predvođen zvezdama evropskih klubova, Didijeom Drogbom, Žervinjom, Jajom Tureom i Salomonom Kaluom, zaustavljen je u nastojanju da se okiti titulom šampiona, koju je prošle godine u Gabonu i Ekvatorijalnoj Gvineji ispustio porazom u finalu od Zambije.

Nigerija se u polufinalu, 6. februara u Durbanu, sastaje sa Malijem, koji je juče u četvrtfinalu neočekivano slavio protiv domaćina Južne Afrike posle boljeg izvođenja penala (3:1).

U poslednjem četvrtfinalu sastaju se Burkina Faso i Togo, a bolji iz tog duela u polufinalu KAN igraće protiv Gane.