KAKAV PREOKRET: Vesna Dolonc u drugom kolu Vimbldona

Srpkinja nadigrala Belgijanku

Dolonc je izgubila prvi set, ali je dobila druga dva

LONDON - Srpska teniserka Vesna Dolonc plasirala se u drugo kolo trećeg gren slem turnira sezone Vimbldona.Dolonc je u prvom kolu nadigrala Belgijanku Janinu Vikmajer rezultatom 2:0, po setovima 3:6, 6:2, 6:4.Srpkinja je posle dva sata i pet minuta igre došla do prve pobede u međusobnim duelima protiv trenutno 40. igračice sveta.Belgijanka je u prvom setu povela s 3:0, ali je srpska teniserka izjednačila na 3:3. Međutim, Belgijanka je tada zaigrala mnogo agresivnije i dobila prvi set s 6:3. U drugom setu Vikmajerova je prva oduzela servis protivnici i povela sa 2:1, ali je Dolonceva napravila preokret. Prvo je izjednačila na 2:2, a potom je sigurnom igrom dobila drugi set s 6:2. Srpkinja je napravila brejk u osmom gemu trećeg seta i povela s 5:3. Dolonc je servirala za pobedu, ali je Vikmajerova uspela da oduzme servis srpskoj teniserki i produži meč. Međutim, već u narednom gemu, Dolonceva je napravila još jedan brejk i plasirala se u drugo kolo.Ona će u drugom kolu igrati sa Jelenom Janković.