ŠTEDNJA U VREME INFLACIJE: kako sačuvati vrednost novca
Globalna ekonomska kriza i geopolitička dešavanja donela su sa sobom veliku neizvesnost. Građani intenzivno traže načine da obezbede finansijsku stabilnost te štednja postaje prioritet sve većem broju ljudi, a poseban trend rasta beleži štednja u domaćoj valuti koja na nivou države iznosi gotovo 90 milijardi dinara. Ipak, glavno pitanje je: kako sačuvati vrednost novca? Model štednje u ’slamarici’ postaje prevaziđen, a imperativ je pronaći alternativu koja obezbeđuje rast uloga. Uz minimalan rizik ulaganja, a primamljivu dobit u vidu kamatne stope, oročeni depoziti postaju sve popularniji u Srbiji.
U susret novembru kao mesecu štednje, a naročito imajući u vidu svoju dužnost da pomognu u očuvanju finansijske sigurnosti građana, banke su ove godine ponudile veoma primamljive kamatne stope na oročenu štednju. Prema podacima NBS, prosečna nominalna kamatna stopa za štednju u dinarima oročenu na 12 meseci iznosi 3,41 odsto, što je znatno više u odnosu na prethodnu godinu.
Jednu od najprimamljivijih kamatnih stopa na tržištu koja za 1,5 procentnih poena prevazilazi ovogodišnji prosek nudi Mobi Banka: 5% fiksne kamate na dinarske depozite oročene na 12 meseci (NKS=EKS). Uz to, u ponudi je i devizna štednja po fiksnoj nominalnoj kamatnoj stopi od 2,20% (EKS 1,87%) za sredstva oročena na 12 meseci.
Da dodatno pojednostavi prvi korak ka sigurnoj štednji, prva digitalna banka u regionu pruža i mogućnost otvaranja štednog računa potpuno onlajn i besplatno, bez odlaska u banku i dodatnih troškova za korisnika.
Svi detalji u vezi sa ponudom kao i reprezentativni primeri štednje u dinarima i evrima nalaze se na sajtu banke, a ove kamatne stope na raspolaganju su građanima do kraja novembra.
Promo
"VERUJEM DA ĆE ONO ŠTO ĆU REĆI, BITI OD VELIKE VAŽNOSTI ZA GRAĐANE SRBIJE" Predsednik Vučić obraća se naciji večeras u 18 časova