BLOKADERI U PECIVO UBACIVALI KAMENJE I GAĐALI POLICIJU U NOVOM SADU! ŠOK u uživo programu KURIR TELEVIZIJE - Obrknežev pokazao fotografije: "Eto odakle povrede"
Tokom gostovanja u jutranjem programu Kurir televizije "Redakcija", Nebojša Obrknežev pokazao je fotografije na kojima tvrdi da se nalazi pecivo u koje su blokaderi ubacivali kamenje kako bi gađali policiju.
U jutarnjem programu Kurir televizije "Redakcija", gosti prof. dr Zorana Mihajlović, bivša potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i Nebojša Obrknežev iz Centra za društvenu stabilnost, govorili su o posledicama višemesečnih blokada, upada i nasilja koje se, pod parolom borbe za demokratiju, sve češće pretvara u ogoljenu agresiju prema svima koji drugačije misle.
Mihajlović je ukazala da ovo što se dešava u društvu traje duže nego što mnogi misle:
- Mi nasilje imamo još od novembra, blokade institucija, ulica, puteva, sve je to nasilje. Pitate se dokle? Hoćemo li sačuvati našu državu? - upitala je i dodala da se sve ovo, po njenom mišljenju, razvilo još od događaja u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", a zatim kroz inicijativu "Srbija protiv nasilja":
- Oni su je organizovali, zatim izgubili izbore, a uporedo su radili na fakultetima. Kao društvo našli smo se u situaciji da smo pokriveni nasiljem sa svih mogućih strana. Ljudi se sada bune zbog toga što se ne reaguje. Muka im je. Osećaju se poniženo.
Obrknežev se osvrnuo na nasilje nad dekanom DIF-a Patrikom Dridom:
- On je dekan koji je pokazao šta znači biti dekan. Ja ne želim da kažem da su ovo studenti jer bih time omalovažio i sebe kada sam bio student. Juče smo videli tipično ogoljeno nasilje i divljaštvo.
Ukazao je i na to kako su pojedini mediji tretirali incident:
- Pojedini mediji intervjuisali su dekana koji je, prema mom mišljenju, očitao lekciju novinarki. Ona se postavila tako kao da je preki sud. Sa druge strane, ovo što se dogodilo je dokaz da će svi koji ne misle kao oni, proći isto kao Patrik Drid - rekao je Obrknežev i dodao da su događaji iz Niša još alarmantniji.
- Kada se kaže da studenti medicine vrše praksu, oni zapravo vrše direktno lečenje pacijenata. Time je direktno uskraćeno lečenje određenim pacijentima, a i njihovo osposobljavanje da jednog dana postanu lekari. Slušao sam dečka koji blokira svoj fakultet i kaže da onlajn nastava nije po zakonu.
Obrknežev je izneo i konkretan primer nasilja tokom jučerašnjeg haosa u Novom Sadu.
- Juče su blokaderi kupovali pecivo, odnosno fornete, u koje su ubacivali kamenje i time gađali policiju. Eto odakle toliko povreda a potom je pokazao i fortografije.
Dekan novosadskog Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid gostovao je na Kurir televiziji i govorio o jezivom nasilju koje je juče pretrpeo. Više o tome pročitajte na OVOM LINKU.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Kurir.rs
TRAMP VEČERAS DONOSI ODLUKU O NAPADU NA IRAN? Okuplja tim za nacionalnu bezbednost u Beloj kući! Počinje tajna misija Amerike i Izraela?! (FOTO/VIDEO)