LAŽNI PREMIJER ZAPRETIO SRBIMA I SRBIJI! Kurti: Dobiće zasluženi odgovor, slučaj Igora Popovića nije izuzetak!
Premijer tzv. Kosova u tehničkom mandatu Aljbin Kurti nastavio je s pretnjama Srbima i Srbiji, pa je na današnjoj konferenciji za novinare u Prištini, dan nakon sramne odluke o pritvoru za direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju, rekao je da je vladavina zakona temelj "Kosova", da će svako ko krši zakon i red biti priveden i da slučaj Igora Popovića nije izuzetak.
- Slučaj Igora Popovića nije izuzetak. U skladu je sa svim standardima o ljudskim pravima. Izjave predsednika Srbije Vučića koje je dao 20. jula su preteće i potpuno neprihvatljive. Kad jedan predsednik i komandant oružanih snaga daje takve izjave to pokazuje da Srbije širi tenzije i jezik mržnje u regionu. Izjave Igora Popovića takođe podstiču mržnju i tenzije. One predstavljaju opasnost za sigurnost i bezbednost na Balkanu jer dolaze od rukovodilaca koji kontrolišu bezbednosni aparat - izjavio je Kurti.
On je poručio da Kosovo neće tolerisati jezik mržnje.
- Danas se Srbija nije izvinila jer pokušava da negira žrtve i to čini u savezništvu sa Ruskom Federacijom. Pokušavaju da ponovo ispišu istoriju i pokušavaju da se umešaju u unutrašnje stvari Kosova pomoću bezbednosnih procedura. Stalne strategije destabilizacije dobiće zasluženi odgovor - naglasio je Kurti na današnjoj konferenciji za medije u Prištini.
On je pozvao građane Kosova da izbegavaju puteve kroz Srbiju, jer ima naznaka o provokacijama.
Povodom hapšenja Igora Popovića oglasio se i UNMIK, koji je saopštio da je "zabrinut zbog hapšenja gospodina Popovića" i poziva da se svi propisani postupci sprovedu brzo i u skladu sa standardima ljudskih prava i vladavine prava, navodi se u pisanom odgovoru Kosovo onlajnu.
- Specijalna predstavnica Generalnog sekretara UN i šefica Unmika Karolina Zijade je više puta pozivala na uzdržanost i da strane ostanu konstruktivno angažovane u dijalogu koji posreduje EU. Unmik nastavlja da pažljivo prati situaciju - poručeno je.
Kurir Politika/Kosovo onlajn

