Slušaj vest

Zaposleni u Zavodu za urgentnu medicinu Kragujevac imali su pune ruke posla. Mobilne medicinske ekipe ZUM-a u prethodna 24 sata obavile su 51 terensku intervenciju (30 preko dana i 21 tokom noći).

U ambulanti je ukupno obavljeno 108 pregleda - 83 pregleda odraslih osoba (tokom dana 20, a u toku noći 63) i 25 pregleda dece i adolescenata na pedijatriji.

Na javnom mestu bilo je ukupno 11 intervencija.

- Preko dana su se javljali pacijenti sa visokim i niskim krvnim pritiskom, sa stomačnim problemima, sa temperaturom, pacijenti sa stresnim reakcijama i astmatičari. Tokom noći pretežno su se javljali pacijenti sa visokim krvnim pritiskom i pacijenti sa neurološkim problemima, navode u Zavodu za urgentnu medicinu. U prethodna 24 sata kragujevačkoj službi hitne pomoći upućeno je 198 poziva telefonom.

Dejan Đusić