(VIDEO) JUBILEJ PORTUGALCA: Ronaldo upisao 500. gol u karijeri, Tošić dvostruki asistent

Kolo sa puno golova

Kristijano Ronaldo postigao dva gola u pobedi Reala

Drugi kolo Lige šampiona završeno utakmicama u grupama A, B, C i D.

U grupi A favoriti su zabeležili očekivane pobede. Real je golom Ronalda slavio u Malmeu, dok je PSŽ slavio sa 3:0 protiv Šahtjora u gostima.

U grupi B CSKA je na krilima Zorana Tošića, koji je upisao dve asistencije, savladao PSV, dok je Junajted posle preokreta savladao Volfsburg.

U grupi C Benfika je šokirala Atletiko u Madridu, dok su Astana i Galatasaraj podelili bodove.

U grupi D Juventus je savladao Sevilju, a Mančester siti u gostima Borusiju u Menhengladbahu.

Grupa AMalme - Real Madrid 0:2 (0:1)(Ronaldo 29, 90)Šahtjor - PSŽ 0:3 (0:2)(Orije 7, Luiz 23, Ibrahimović 90)

Grupa BCSKA - PSV 3:2 (3:0)(Musa 7, Dumbija 21, 36p - Lestijen 60, 65)Mančester junajted - Volfsburg 2:1 (1:1)(Mata 34p, Smoling 53 - Kaliguri 4)Grupa CAstana - Galatasaraj 2:2 (0:1)(Balta ag 77, Kanjas 89 - Kis 31, Erić ag 86)Atletiko Madrid - Benfika 1:2 (1:1)(Korea 23 - Gaitan 36, Guedeš 51)Grupa DMenhengladbah - Mančester siti 1:2 (0:0)(Štidl 54 - Otamendi 65, Aguero 90p)Juventus - Sevilja 2:0 (1:0)(Morata 41, Zaza 87)

23:06 - Rezultati i tabele 2. kola Lige šampionaA grupa: Malme - Real Madrid 0:2 (Ronaldo 29, 90) Šahtjor Donjeck - Pari Sen Žermen 0:3 (Orije 7, Luiz 23, Srna 90. autogol) Tabela: Real Madrid 6 bodova, PSŽ 6, Malme 0, Šahtjor 0.B grupa: CSKA Moskva - PSV Ajndhoven 3:2 (Musa 8, Dumbija 21, 36. penal - Lesjen 60, 68) Mančester Junajted - Volfsburg 2:1 (Mata 33. penal, Smoling 53 - Kaliđuri 4)Tabela: PSV 3, Mančester Junajted 3, CSKA 3, Volfsburg 3.C grupa: Astana - Galatasaraj 2:2 (Balta 77. autogol, Kanjas 89 - Kisa 31, Erić 86. autogol) Atletiko Madrid - Benfika 1:2 (Korea 23 - Gaitan 37, Guedes 51)Tabela: Benfika 6, Atletiko Madrid 3, Astana 1, Galatasaraj 1.D grupa: Borusija Menhengladbah - Mančester Siti 1:2 (Štindl 54 - Otamendi 65, Aguero 90. penal) Juventus - Sevilja 2:0 (Morata 41, Zaza 87)Tabela: Juventus 6, Mančester Siti 3, Sevilja 3, Borusija 0. E grupa: Barselona - Bajer Leverkuzen 2:1 (Roberto 80, Suarez 82 - Papadopulos 22) BATE Borisov - Roma 3:2 (Staševič 8, Mladenović 12, 30 - Žervinjo 66, Torosidis 82)Tabela: Barselona 4 boda, Bajer Leverkuzen 3, BATE Borisov 3, Roma 1.F grupa: Bajern Minhen - Dinamo Zagreb 5:0 (Kosta 13, Levandovski 21, 28, 55, Gece 25) Arsenal - Olimpijakos 2:3 (Volkot 35, Sančez 66 - Pardo 33, Fortunis 40, Finbogason 67)Tabela: Bajern 6, Dinamo 3, Olimpijakos 3, Arsenal 0.G grupa: Makabi Tel Aviv - Dinamo Kijev 0:2 (Jarmolenko 4, Moraeš 50) Porto - Čelsi 2:1 (Andre 39, Majkon 52 - Vilijan 45+2) Tabela: Dinamo Kijev 4, Porto 4, Čelsi 3, Makabi 0.H grupa: Olimpik Lion - Valensija 0:1 (Feguli 42) Zenit - Gent 2:1 (Dzjuba 35, Šatov 67)Tabela: Zenit 6, Valensija 3, Gent 1, Olimpik Lion 1.

22:54 - Grupa B: CSKA pobedio PSV, Junajted posle preokreta pobedio VolfsburgFudbaleri CSKA pobedili su večeras u Moskvi PSV iz Ajndhovena sa 3:2, u utakmici drugog kola Grupe B i ostvarili prvu pobedu u grupi. Golove za CSKA postigli su Ahmed Musa u sedmom minutu, Sejdu Dumbija u 21. i 36. minutu iz penala. Dvostruki strelac u holanskom timu bio je Maksim Lestijen 60. i 68. minutu. CSKA je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu i od početka je napao. Domaći su poveli u sedmom minutu kada je srpski reprezentativac Zoran Tošić izveo korner sa desne strane, a Musa je iz blizine poslao loptu u mrežu. Moskovski tim duplirao je prednost u 22. minutu. Po desnoj strani kombinovali su Tošić i Mario Fernandes, koji je centrirao pred gol gostiju, a loptu je glavom zahvatio Dumbija i sproveo je u mrežu. CSKA je nastavio sa napadima, a tri gola prednosti doneo je Dumbija iz penala svojim drugim golom na utakmici. Jedanaesterac je dosuđen kada je golman holandskog tima Jeron Zut oborio Tošića. Dumbija je sigurno izveo penal, šutirao je u levi golmanov ugao. Dumbija je i u 44. minutu mogao da postigne gol, ponovo iz penala, ali ga je promašio. Prethodno penal je dosuđen kada je Santjago Arijas oborio Musu, a Dumbija je sa 11 metara šutirao preko gola. Dumbija je i u drugom poluvremenu nastavio da promašuje, a to je iskoristio PSV, oslobodio se pritiska domaćih i izjednačio je u 60. minutu golom Lestijea, posle dodavanja Adama Mahera. Osam minuta kasnije Lestije je postigao svoj drugi gol na utakmici. Ponovo je asistirao Maher do belgijskog fudbalera koji je ušao u kazneni prostor, snažno šutnuo i poslao loptu pod prečku. PSV je od 80. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Arijas dobio drugi žuti karton. Oba kartona dobio je posle prekršaja nad Musom. Ruski tim se do kraja odbranio i osvojio prva tri boda u Grupi B, koliko ima i PSV. U drugoj utakmici u Grupi B Mančester junajted je na Old Trafordu posle preokreta pobedio Volfsburg sa 2:1. Nemački tim poveo je u četvrtom minutu golom Danijela Kaliđurija, a izjdednačio je Huan Mata u 34. minutu iz jedanaestereca. Pobedonosni gol za Junajted postigao je Kris Smoling u 53. minutu, posle asistencije Mate petom. Volfsburg je poveo već u četvrtom minutu kada je Kaliđuri poslao loptu sa 10-ak metara posle duplog pasa sa Maksom Kruseom. Mančesterski tim izjednačio je u 34. minutu. Penal je dosuđen pošto je Kaliđuri igrao rukom u šesnaestercu, posle šuta Mate. Mata je izveo penal, dobro je šutnuo, poslao je golmana Dijega Benalja u suprotnu stranu i izjednačio. Junajted je poveo u 53. minutu golom Smolinga, koji je posle asistencije petom Mate poslao loptu u desni donji ugao. Andre Širle mogao je da izjednači u 72. minutu posle solo prodora, ali je šutirao pored leve stative. Do kraja utakmice ekipa Luja van Gala je sačuvala prednost i ostvarila prvu pobedu u grupi, pa tako sve četiri ekipe imaju po tri boda. U narednom trećem kolu, 21. oktobra, CSKA će u Moskvi igrati protiv Mančester junajteda, a Volfsburg na svom terenu protiv PSV Ajndhovena.

22:51 - Grupa A: Real pobedio Malme, Pari Sen Žermen ubedljiv protiv ŠahtjoraFudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu Malme sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi šampiona i ostvarili drugu pobedu u grupi. Oba gola za Real postigao je Kristijano Ronaldo, u 29. i 90. minutu. On je tako postigao 501 gol u karijeri, ali se i sa 323 pogotka izjednačio na prvom mestu liste strelaca Reala sa Raulom Gonzalesom. Real je od početka napadao, a domaći tim je pokušavao preko kontranapada. Iz prve ozbiljnije akcije španski tim je poveo, kada je Isko dobro pronašao Ronalda, a Portugalcu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu. To je bio 500. gol Ronalda u karijeri. Fudbaleri Reala su posle toga imali terensku inicijativu, ali Ronaldo, Mateo Kovačić i Isko nisu uspeli da iskoriste šanse. Malme je mogao da izjednači u 74. minutu, ali je Markus Rozenberg za malo šutirao pored stative. Malme je od 78. minuta igrao sa igračem manje pošto je Jošimar Jotun dobio drugi žuti karton. Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 90. minutu. Kombinovali su Dani Karvahalj i Lukas Vaskes koji je i dodao do Portugalca a ovaj lago savladao golmana domaćih. Ronaldo se tako izjednačio sa Raulom na prvom mestu liste strelaca Real Madrida. On je postigao 323 gola u 308 utakmica, a Raul u 741. utakmici. Srpski fudbaler Nikola Đurđić igrao je za Malme do 81. minuta. Posle dva kola Real ima maksimalnih šest bodova, a Malme je bez bodova. U drugoj utakmici Grupe A Pari Sen Žermen je u Lavovu pobedio domaći Šahtjor sa 3:0. Francuski tim pobedio je golovima Serža Orijea u sedmom minutu, Davida Luiza u 23. i autogolom Darija Srne u 90. minutu. u lavovu Pari Sen Žermen je od početka diktirao ritam, a poveo je kada je Maksvel dobro pronašao Ožijea, a ovaj je glavom loptu sproveo u mrežu. Gosti su duplirali prednost u 23. minutu. Korner je izveo Anhel Di Marija, Ožije je loptu zahvatio glavom, ona je Luiza pogodila u butinu i otišla iza leđa golmana Andrija Pjatova. Konačan rezultat postavio je kapiten Šahtjora Srna, kada ga je lopta pogodila posle šuta Zlatana Ibrahimovića. Pari Sen Žermen je ostvario drugu pobedu i sa šest bodova zauzima drugo mesto na tabeli Grupe A, dok je Šahtjor poslednji bez golova. U narednom trećem kolu, 21. oktobra, Pari Sen Žeremen će na Parku prinčeva igrati protiv Real Madrida, a Malme će biti domaćin Šahtjoru iz Donjecka.

22:49 - Grupa C: Istorijski bod Astane u Ligi šampionaFudbaleri Astane i Galatasaraja igrali su danas nerešeno 2:2, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona. Astana je zabeležila istorijski rezultat, pošto je osvojila prvi bod u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona. Galatasaraj je dva puta vodio, pogotkom Bilala Kise u 31. i autogolom Nenada Erića u 86. minutu, ali su to anulirali prvo Hakan Balta autogolom u 77, a potom i Roher Kanjas golom u 89. Prvo poluvreme nije obilovalo šansama, a turski klub je poveo posle odličnog individualnog potezom Kise, koji je sa 30 metara savladao Nenada Erića. Astana je bila mnogo bolja u nastavku, imala je inicijativu i izjednačila nakon velike greške štopera gostiju Semiha Kaje. On se okliznuo i izgubio loptu, Žunior Kabananga je ubacio u peterac, a ona je pogodila Baltu i ušla u gol. Galatasaraj je ponovo poveo pred kraj utakmice, posle velike greške srpskog golmana koji je loše intervenisao nakon centaršuta i skrenuo loptu u svoj gol. Ipak, loše večeri štopera turske ekipe iskoristio je Kanjas, koji je glavom savladao Fernanda Musleru, nakon što se golman Galatasaraja posle intervenicije sudario sa Baltom i ležeći ostao nemoćan. Benfika je savladala Atletiko u Madridu sa 2:1, iako je gubila, i tako došla do druge pobede. Atletiko je vodio pogotkom Anhela Koree u 23. minutu, a pobedu portugalskom timu doneli su Nikolas Gaitan u 36. i Gonsalo Gedeš u 51. Benfika će u sledećem kolu gostovati Galatasaraju, dok će Atletiko dočekati Astanu.

22:47 - Grupa D: Prva pobeda Sitija, preokretom savladana BorusijaFudbaleri Mančester sitija zabeležili su prvu pobedu u Ligi šampiona, pošto su danas kao gosti savladali Borusiju u Menhengldbahu sa 2:1, u drugom kolu grupe D. Utakmicu je obeležio veliki broj prilika, uglavnom fudbalera nemačke ekipe, ali je golman Sitija Džo Hart bio odličan. Borusija je bila bliža pogotku, a u prvom poluvremenu nije iskoristila penal, pošto je Hart odbranio šut Rafaela, nad kojim je i načinjen jedanaesterac. Ipak, Hart je bio savladan u 54. minutu, kada je Lars Štindl postigao pogodak posle odlične akcije domaćih fudbalera. Siti je uspeo da izjednači posle gužve u kaznenom prostoru i gola Nikolasa Otamendija u 65. minutu, a pobedu engleskom klubu doneo je Serhio Aguero iz penala u 90. Fudbaleri Juventusa su zabeležili novu pobedu u Ligi šampiona, pošto su u Torinu bili bolji od Sevilje. Pobedu italijanskom klubu od 2:0 doneli su Alvaro Morata u 41. i Simone Zaza u 87. minutu. Juventus će u narednom kolu 21. oktobra dočekati Borusiju, dok će Siti kod kuće igrati protiv Sevilje.

22:31 - Mančester siti preokrenuo u Menhengladbahu - 1:2Aguero iz penala donosi Sitiju u 90. minutu vođstvo, verovatno i pobedu.

22:30 - Ronaldo postigao drugi gol u Malmeu - 0:2Kristijano Ronaldo postiže drugi gol za Real, ukupno 501. u karijeri za 2:0.

22:29 - Ibrahimović donosi PSŽ vođstvo 3:0 protiv ŠahtjoraŠvedski napadač postigao je treći gol za Parižane u 90. minutu.

22:27 - Juventus potvrdio pobedu protiv Sevilje - 2:0Juventus golom Zaze od 87. minuta vodi sa 2:0.

22:06 - Lestijen smanjuje prednost CSKA - 3:2Lestijen postiže drugi gol za PSV, od 68. minuta rezultat je 3:2.

22:05 - Siti izjednačio u Menhengladbahu - 1:1Nikolas Otamendi donosi "Građanima" izjednačenje u Nemačkoj. Igrao se 65. minut.

21:58 - PSV smanjio u Moskvi protiv CSKA - 3:1Golom Lestijena PSV je u 60. minutu smanjio protiv CSKA u Moskvi na 3:1.

21:54 - Borusija povela u Menhengladbahu protiv Mančester sitija - 1:0Golom Štindla Borusija od 54. minuta vodi protiv Mančester sitija u Menhengladbahu. Ovo je bio poslednji meč bez golova.

21:53 - Junajted preokretom do vođstva protiv Volfsburga - 2:1Golom Krisa Smolinga Junajted od 53. minuta vodi sa 2:1 protiv nemačkog predstavnika.

21:52 - Benfika preokrenula rezultat u Madridu - 1:2Šok na Visente Kalderonu, Benfika je golom Guedeša povela sa 2:1 u 51. minutu.

21:26 - Juventus vodi u Torinu protiv Sevilje - 1:0Golom Morate Juventus vodi od 41. minuta protiv Sevilje.

21:24 - Benfika izjednačila u Madridu protiv Atletika - 1:1Golom Gaitana Benfika je u 37. minutu izjednačila protiv Atletika u Madridu.

21:23 - CSKA povećao vođstvo protiv PSV-a na 3:0Drugim pogotkom na meču Dumbija je povećao prednost "ruske armije" protiv holandske ekipe na 3:0. Dumbija je ovaj pogodak postigao u 36. minutu iz penala pošto je Tošić prethodno oboren.

21:20 - Junajted izjednačio iz penala protiv Volfsburga - 1:1Golom Huana Mate iz penala Mančester junajted je izjednačio na svom terenu protiv Volfsburga u 33. minutu.

21:14 - Real vodi u Malmeu golom Ronalda - 0:1Kristijano Ronaldo donosi Realu vođstvo u Malmeu u 29. minutu

21:08 - Atletiko poveo u Madridu protiv Benfike - 1:0Golom Anhela Koree Atletiko je u 23. minutu poveo protiv Benfike.

21:08 - PSŽ postigao i drugi gol na gostovanju Šahtjoru - 0:2Golom Davida Luiza PSŽ vodi sa 2:0 protiv Šahtjora od 23. minuta.

21:06 - CSKA duplirao vođstvo protiv PSV-a - 2:0Dumbija je u 21. minutu postigao drugi gol za rusku armiju.

20:53 - CSKA poveo protiv PSV posle kornera Tošića - 1:0Ruski CSKA poveo je golom Muse u 8. minutu protiv PSV-a. Prethodno je korner izveo Zoran Tošić.

20:52 - PSŽ vodi protiv Šahtjora u gostima - 0:1Golom Orijea Pari Sen Žermen vodi protiv Šahtjora u gostima od 7. minuta.

20:50 - Volfsburg vodi protiv Mančester junajteda - 0:1Golom Kaligurija Volfsburg vodi protiv Mančester junajteda u gostima od 5. minuta.

20:21 - Old Traford je spreman za meč Mančester junajted - Volfsburg

20:00 - Istorijski bod Astane u Ligi šampionaFudbaleri Astane i Galatasaraja igrali su danas nerešeno 2:2, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona. Astana je zabeležila istorijski rezultat, pošto je osvojila prvi bod u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona. Galatasaraj je dva puta vodio, pogotkom Bilala Kise u 31. i autogolom Nenada Erića u 86. minutu, ali su to anulirali prvo Hakan Balta autogolom u 77, a potom i Roher Kanjas golom u 89. Prvo poluvreme nije obilovalo šansama, a turski klub je poveo posle odličnog individualnog potezom Kise, koji je sa 30 metara savladao Nenada Erića. Astana je bila mnogo bolja u nastavku, imala je inicijativu i izjednačila nakon velike greške štopera gostiju Semiha Kaje. On se okliznuo i izgubio loptu, Žunior Kabananga je ubacio u peterac, a ona je pogodila Baltu i ušla u gol. Galatasaraj je ponovo poveo pred kraj utakmice, posle velike greške srpskog golmana koji je loše intervenisao nakon centaršuta i skrenuo loptu u svoj gol. Ipak, loše večeri štopera turske ekipe iskoristio je Kanjas, koji je glavom savladao Fernanda Musleru, nakon što se golman Galatasaraja posle intervenicije sudario sa Baltom i ležeći ostao nemoćan. Atletiko Madrid će u drugoj utakmici Grupe C dočekati portugalsku Benfiku večeras od 20.45.

19:42 - Kanjas doneo izjednačenje Astani - 2:2U samom finišu meča, u 89. minutu Kanjas je doneo izjednačenje Kazahstancima.

19:39 - Novi autogol, ovog puta u mreži Astane - 1:2Drugi put na meču Astana - Galatasaraj viđen je autogol, ovog puta je lopta završila u mreži kazahstanskog tima, a strelac je golman Erić u 86. minutu.

19:30 - Astana izjednačila autogolom - 1:1Fudbaleri Astane stigli su do izjednačenja u duelu protiv Galatasaraja autogolom Balte u 77. minutu.

18:31 - Galatasaraj poveo u Kazahstanu - 0:1Golom Kisa gosti iz Istanbula vode sa 1:0 od 31. minuta.

18:00 - Počela utakmica u KazahstanuDOmaća Astana dočekuje Galatasaraj u prvoj utakmici 2. kola u grupi C.

17:43 - U grupi A, madridski Real i Pari Sen Žermen pokušaće da na gostovanjima Malmeu, odnosno Šahtjoru, steknu šest bodova prednosti u odnosu na rivale i opuštenije sačekaju nastavak elitnog takmičenja.

U okviru grupe B, posle uvodnog poraza od PSV – Mančester Junajted traži prva tri boda od povratka u najjače klupsko takmičenje, a na Old Traford stiže neugodni Volfsburg. U istom terminu, CSKA takođe želi do prve pobede protiv Holanđana.

Duele u grupi C obeležiće susret Atletiko Madrida i Benfike na Visente Kalderonu. Domaći su na otvaranju takmičenja bili ubedljivi na gostovanju Galatasaraju, dok su Portugalci porazili Astanu. S druge strane, Kazahstanci žele da ponovo ispišu istoriju i ostvare prvi trijumf u Ligi šampiona protiv gostiju iz Istanbula. U grupi D, i drugi tim iz Mančestera, Siti teži da upiše prvu pobedu i neutrališe uvodni poraz od Juventusa, a to će pokušati da uradi na gostovanju Borusiji u Mehengladbahu, dok Juventus, posle serije loših rezultata u Kalču dočekuje Sevilju.