(VIDEO) VEČE IZNENAĐENJA: Bajer i Monako šokirali Atletiko i Arsenal

Osmina finala

Arsenal je poražen od Monaka na svom stadionu (1:3), a prošlogodišnji finalista Atletiko je izgubio od Bajera (0:1), u osmini finala fudbalske Lige šampiona

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su na domaćem terenu ekipu madridskog Atletika sa 1:0, a Monako je slavio u Londonu protiv Arsenala sa 3:1, u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

U susretima kojima je završeno "prvo poluvreme" nokaut faze elitnog takmičeja nemački klub je stekao minimalnu prednost pred revanš, dok je Monako sa tri gola na Emiratima praktično zakoračio u četvrtfinale.

22:36 - Kraj utakmica

22:35 - (90+4) Fereira dotukao Vengera

Monako je dao tri gola u Londonu

Ferreira Carrasco Goal - Arsenal vs Monaco 1-3... by IViral

22:33 - (90+1) - Arsenal ublažio poraz

Arsenal je uspeo da postigne gol i pred revanš u Monaku stekne kakve takme izglede

Alex Oxlade-Chamberlain Fantastic Goal... by IViral

22:18 - (75') Atletiku poništen gol

Tores je postigao gol, ali je poništen, jer je lopta ranije izašla u gol aut, a u istom minutu Tijago je dobio drugi žuti karton, pa će Madriđani meč nastaviti sa 10 igrača.

21:45 - Umalo tuča Simeonea i direktora Bajera

Direktor Bajera Rodžer Šmit imao neke primedbe ka klupi Atletika, odakle je kao munja skočio trener Čolo Simeone. Na svu sreću, tu je bio pomoćni sudija koji je smirio strasti

21:35 - Isteklo je prvih 45 minuta i u Nemačkoj

21:34 - Velika šansa za Atletiko

Tijago je imao veliku šansu, ali je golman bajera panterski odbranio i sačuvao gol

21:12 (25') Bajer izdrmao prečku, pa nastavio sa napadima

Bajer je rešen da postigne gol, pa je posle prečke, nastavio sa opsadom gola Atletika, koji se uspešno brani

21:05 (19') Ispitivanje snaga i dalje traje

Na oba stadiona u prvih 20 minuta nema golova. Na duelu u Leverkuzenu Bajer je bolji i konkretniji tim, a za sada su obe ekipe imale po jednu stopostotnu šansu.

20:45 - (1') - Počele su utakmice

20:30 - Sastavi:

Arsenal - Monako

Arsenal: Ospina, Belerin, Košćelni, Mertezaker, Gigbs, Kokelin, Kazorla, Velbek, Ozil, Sančez, Žiru.Monako: Subašić, Ture, Valas, Abdenur, Elderson, Fabinjo, Kondogbija, Mutinjo, Dirar, Martial, Berbatov.

Bajer Leverkuzen - Atletiko MadridBajer Leverkuzen: Leno, Spahić, Hilbert, Papadopulos, Vendel, Bender, Čalhanoglu, Kastro, Belarabi, Son Heung-Min, Drmić.

Atletiko Madrid: Moja, Godin, Sikera, Huanfran, Miranda, tijago, Grizman, Turan, Gabi, Saul, Mandžukić.

20:20 - Arsenal čeličan protiv Francuza na EmiratimaArsenal nije primio nijedan gol na prethodna tri meča protiv francuskih timova na Emiratima u Ligi šampiona.

20:20 - Bajer ne zna za pobedu u nokaut fazi Bajer iz Leverkuzena je izgubio poslednjih sedam utakmica Lige šampiona u fazi ispadanja, pritom je postigao šest golova, a primio 24.

20:15 - Venger sedam godina vodio Monako Francuski stručnjak proveo je sedam godina trenirajući ”kneževe”, a onda se preselio na klupu ”topdžija”, na kojoj uporno sedi punih devetnaest godina.U drugoj utakmici večerašnjeg programa sastaće se Bejer Leverkuzen i prošlogodišnji finalista Atletiko iz Madrida. Trener Čolo Simeone nema ove godine u ekipi adute kakav je bio Dijego Kosta, ali njegova ekipa i dalje igra čvrst i disciplinovan fudbal.

Farmaceuti važe za jaku nemačku ekipu, koju baš neće trofej, pa su već dobili nadimak ”večiti drugi”. Ipak, žele da protiv Španaca pokažu da su kadri da se nose sa evropskim ekipama. Problem za domaćina biće suspenzija Omera Topraka i povređenih reprezentativaca Karima Belarabia i Larsa Bendera.