(VIDEO) USPEH ŠAMPIONA U SENCI POVREDE KAPITENA: Golčina Ruiza za pobedu Crvene zvezde u Kruševcu

Minimalac u derbiju 16. kola

Fudbaleri Crvene zvezde kao gosti u Kruševcu pobedili su Napredak 1:0 u derbiju 16. kola Superlige.

Gol odluke postigao je Džon Ruiz u 69. minutu. Kostarikanac je snažno i precizno tukao sa 20-ak metara i Crvenoj zvezdi doneo pobedu.

Šampion je ostao na vrhu tabele sa 41 bodom, zadržavši odstojanje pred Partizanom i Vojvodinom koji imaju šest manje.

Napredak je četvrti sa 31 bodom.

Kruševljani su danas prekinuli niz od šest uzastopnih pobeda.

Pobeda Zvezde, međutim, našla se u senci teške povrede leve ruke njenog kapitena Aleksandra Lukovića. Doživeo je otvoreni prelom i odmah je podvrgnut operaciji u kruševačkoj bolnici.

Meč je od starta imao ritam, ali u prvom poluvremenu stvorena je samo jedna šansa. Propustio ju je Ruiz. Zapravo, istakao se domaći golman Nikola Petrović.

U nastavku je Napredak spustio gard, imao dve prilike, ali ih nije iskoristio, pa je kažnjen pogotkom Ruiza.

Domaćin je mogao do izjednačenja u 80. minutu, ali je tada odlično intervenisao Zvezdin golman Filip Manojlović.

Meč je sa tribina pratilo oko 10.000 gledalaca.

Napredak u sledećem kolu gostuje Partizanu, a Zvezda u Gornjem Milanovcu Metalcu.

85. minut - Pokušaj Jovovića iz slobodnjaka - preko gola.

80. minut - ŠANSA za NAPREDAK! Manojlović je odlično intervenisao posle šuta Ndijaea, lopta se "šetkala" pred golom crveno-belih, nekoliko igrača Napretka je propusilo da je ubaci u mrežu...

77. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Srnić je šutirao kada se našao iskosa sa leve strane, lopta je otišla pored gola, a Sikimić i Ruiz su smatrali da je saigrač trebalo da ih proigra.

69. minut - GOOOLLL - 0:1 - RUIZ! Strašan šut Kostarikanca sa 20 metara!

64. minut - Grof sve karte baca na napad - uveo je Orlandića umesto Plavšića. To mu je bila poslednja izmena.

61. minut - Srnić je zamenio Ristića. To je druga izmena u Zvezdi.

60. minut - Ristić je proigrao Donalda, čiji je šut ukrotio Nikola Petrović.

56. minut - ŠANSA za NAPREDAK! Ndijae je oštro centrirao sa desne strane, a Vukanović zakasnio da loptu ubaci u mrežu.

52. minut - ŠANSA za NAPREDAK! Vukanović je izašao sam pred Manojlovića, ali je loše šutirao.

49. minut - Utakmica je nastavljena.

48. minut - Kao i u prvom poluvremenu, i sada je meč prekinut zbog bakljade navijača Zvezde.

46. minut - Delije su napravile bakljadu...

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Aleksandar Luković je doživeo otvoreni prelom ruke i odmah je podvrgnut operaciji u kruševačkoj bolnici, nezvanična je informacija TV Arene sport.

Kraj prvog poluvremena - 0:0!

45. minut - Glođović je prvo poluvreme produžio pet minuta.

40. minut - Branimir Petrović je tukao iz daljine, ali je Zvezdin golman Manojlović bio siguran.

36. minut - Fibel dobio žuti karton zbog oštrog starta, nepun minut posle ulaska u igru.

35. minut - Božović je umsto povređenog Lukovića uveo Fibela.

33. minut - TEŠKA POVREDA LUKOVIĆA! Kapiten Zvezde je nezgodno pao i doživeo tešku povredu ruke. Ukazana mu je prva pomoć, a onda je kolima hitne pomoći odvežen u bolnicu.

30. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle centaršuta Anđelkovića sa levog krila, Ruiz je usamljen sa pet metara šutirao glavom, ali je golman Nikola Petrović sjajno intervenisao. Crveno-beli su tražili od sudije Glođovića da pokaže na centar, jer su mislili da je lopta prešla gol-liniju...

22. minut - Pokušaj Plavšića sa 17 metara, golman Napretka Petrović je siguran.

16. minut - Igra se dinamično, ali za sada bez prilika.

10. minut - Dobar napad Zvezde, Ristić je probio po levoj strani i centrirao, golman Petrović je izbio loptu, ona je došla do Donalda, koji je šutirao preko gola.

7. minut - Na tribinama je oko 10.000 gledalaca.

5. minut - Posle greške Le Taleta, usledila je kontra domaćih, ali je Luković otklonio opasnost pred Zvezdinim golom.

4. minut - Sudija Glođović prekinuo je meč na kratko, jer su navijači Zvezde na teren ubacili rolne papira i pirotehnička sredstva.

1. minut - Meč je počeo.

Trener Zvezde Miodrag Božović vratio je Mihaila Ristića u vezni red pošto mu je prethodno ukazivao poverenje na levom beku.

NAPREDAK: N. Petrović – Simonović, Miladinović, Leković – Ndijaje, Šljivić, B. Petrović, Projić, Markovski – Vukanović, Gobeljić.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Le Talek, Luković, Anđelković – Plavšić, Poletanović, Ristić Donald, Ruiz – Sikimić.

16:52 - Obe ekipe su bile u odličnoj formi do prvenstvene pauze. Kruševljani su u seriji od šest uzastopnih pobeda, dok su crveno-beli poslednji poraz doživeli još 17. septembra u "večitom derbiju" i od tada imaju sedam pobeda, ali i remi sa Spartakom u Subotici.

16:45 - "Čarapani" su pobedili Zvezdu 9. avgusta 2003. pod Bagdalom 2:1, od tada su se sreli 14 puta, a crveno-beli su pobedili devet puta, uz pet remija.

16:40 - Napredak je ove sezone već iznenadio Crvenu zvezdu na startu šampionata i to u Beogradu. Kruševljani su vodili 2:0, a na kraju je bilo 2:2.

Odbojkašice Vizure u osmini finala Kupa CEV
Odbojkašice Vizure nisu uspele da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona pošto su danas izgubile od Dinama iz Krasnodara, pa će takmičenje nastaviti u osmini finala Kupa CEV.
Dinamo iz Krasnodara je pobedio danas Vizuru na svom terenu sa 3:0 (25:18, 25:23, 25:23) posle 81 minuta igre. U prvoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Vizura je slavila sa 3:2.
Prvak Srbije će takmičenje nastaviti u osmini finala Kupa CEV 2017. godine protiv pobednika dvomeča šesnaestine finala izmedju rumunskog Targovišta i ukrajinskog Himika iz Južnog. Mečevi su na programu 8. i 22. februara.
Vizura će biti u prvom meču biti gost u Rumuniji ili Ukrajina, a revanš će se odigrati u Beogradu.