(VIDEO) ĐAVOLI PALI U VELSU: Svonsi preokretom do bodova protiv Mančester Junajteda

Premijer liga

Bila je ovo treća uzastopna pobeda ekipe iz Velsa nad ekipom sa Old Traforda

LONDON - Fudbaleri Svonsija savladali su danas na domaćem terenu ekipu Mančester Junajteda sa 2:1, u poslednjoj utakmici 4. kola engleske Premijer lige.

Klub iz Velsa do velike pobede došao je nakon preokreta.

Posle 45 minuta igre bez uzbuđenja nastavak je doneo kvalitetniji fudbal, a kada je Mata brzo nakon odmora iz blizine zakucao loptu u mrežu činilo se da bodovi odlaze u Mančester.

Međutim, Svonsi se nije predavao, zaigrao je angažovanije i u nastavku za samo pet minuta preokrenuo rezultat, a mreža favorizovanih gostiju zatresla se prvi put ove sezone.

Velšani su važnom pobedom preskočili Junajted na tabeli i zaostaju četiri boda za vodećim Mančester Sitijem, dok je velikan sa Old Traforda pao na peto mesto.

Ranije danas Sautempton je kod kuće pobedio Norič sa 3:0, uz dva gola srpskog napadača Dušana Tadića.

Svonsi - Mančester Junajted 2:1 (Ajev 61, Gomis 66 - Mata 48)

Sautempton - Norič 3:0 (Pele 45+1, Tadić 64, 67)

Odigrano u subotu: Čelsi - Kristal Palas 1:2, Njukasl - Arsenal 0:1, Aston Vila - Sanderlend 2:2, Bornmut - Lester 1:1, Liverpul - Vesthem 0:3, Mančester Siti - Votford 2:0, Stouk - Vest Bromvič Albion 0:1, Totenhem - Everton 0:0.

Tabela: Mančester Siti 12 bodova, Kristal Palas 9, Lester i Svonsi po 8, Mančester Junajted, Arsenal i Liverpul po 7, Vesthem 6, Everton i Sautempton po 5, Bornmut, Aston Vila, Čelsi, Norič i VBA po 4, itd.