PRVAK EVROPE PREJAK ZA CRVENO-BELE: Željkov Fener prekinuo Zvezdin niz

Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 13. kolu Evrolige od šampiona Evrope Fenerbahčea (82:56).

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 13. kolu Evrolige od šampiona Evrope Fenerbahčea.

Fenerbahče sada ima devet pobeda i četiri poraza, dok je Zvezda na skoru od pet trijumfa iz 13 utakmica.

Srpski i regionalni šampion dobro je počeo meč u Istanbulu, vodio je pa držao egal, ali je prvak Evrope u potpunosti preuzeo kontrolu u nastavku.

Prednost od osam poena s poluvremena već do polovine treće deonice bila je duplirana, da bi ekipa Željka Obradovića do kraja susreta samo uvećavala vođstvo i potpuno zasluženo zabeležila novi trijumf.

Najistaknutiji u ekipi Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena, dok je Tejlor Ročesti dodao devet.

Fener je do pobede predvodio Jan Veseli sa 15 poena i osam skokova, dok su Bred Vonamejker i Luidji Datome ubacili po 13.

Četvrta četvrtina

40. minut 56:82 - Kraj utakmice

39. minut 52:81 - Ovacije navijača u dvoranu Peru Antiću i Željku Obradoviću

37. minut 50:75 - Utakmica je rešena, pitanje je samo rezultata

34. minut 48:73 - Zvezdina igra se sada raspala

33. minut 46:68 - Gudurić je posle pada u prvom poluvremenu opet na terenu

32. minut 46:62 - Zvezdina mini serija 4:0

30. minut 42:60 - Dobrić igra solidan meč

28. minut 40:58 - Zvezdina odbrana sada nema odgovor za igru Fenera

25. minut 38:51 - Fener ne dozvoljava Zvezdi da uhvati priključak

21. minut 33:44 - Nanali je pogodio trojku za najveću prednost Fenera

Treća četvrtina

20. minut 33:41 - Datome, Veseli, Nanali i Gudurić nose Fener, koji je Zvezdi potpuno otupeo oštricu centarske linije, pod košem Antić i Bjelica imaju skroman učinak

19. minut 31:36 - Dangubić je pogodio trojku

19. minut 28:36 - Fener je u seriji 11:0

18. minut 30:28 - Trener Crvene zvezde Alimpijević dobio je tehničku grešku zbog ptotesta, jer je smatrao da je Lesor fauliran

18. minut 28:30 - Igra se poen po poen

14. minut 22:21 - Zvezda vodi posle poena Ročestija

13. minut 16:19 - Zvezda je napravila seriju 5:. Antić ke pogodio daleku dvojku, a Dobrić trojku

Druga četvrtina

10. minut 11:17 - Fener je kaznio tri spora vraćanja u odbranu Zvezde. Datome i Veseli su prevaga u prvih deset minuta

7. minut 9:10 - Zvezda je vodila 9:4, a posle serije Fenera 6:0, Alimpijević je tražio minut odmora. Veseli i Datome su promenili ritam igre

4. minut 6:2 - Mnogo promašaja na startu

2. minut 2:0 - Feldin je ubacio prvi koš na meču

Prva četvrtina

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević, uoči gostovanja kod šampiona Evrope, izjavio je da njegovu ekipu očekuje "najskuplja škola".

"Ekipa Fenerbahčea je odlično reagovala na poraz od Žalgirisa i zabeležila važnu pobedu u nedelju u derbiju turskog šampionata protiv Tofaša. Izvanredan tim koji predvodi Željko Obradović, čovek koga izuzetno poštujem, najuspešniji trener u istoriji Evrolige. Uz Olimpijakos i CSKA, naš naredni protivnik je najveći kandidat za osvajanje titule. I pored toga što često ističemo da igramo bez optereć‡enja u Evroligi, idemo u Istanbul da odigramo dobru utakmicu", rekao je Alimpijević za klupski sajt.

Prema njegovim rečima, utakmica u Istanbulu biće još jedan korak u odrastanju i sazrevanju tima, ovoga puta u najskupljoj košarkaškoj školi u Evroligi.

"Izuzetno fizički dominantan tim, uz ogroman individualni kvalitet i jako im je teško parirati. Želimo da damo sve od sebe, da na kraju nemamo šta sebi da zamerimo. Svi su zdravi, uspeli smo da raspodelimo minutažu u važnoj utakmici sa Mornarom, na sve osim na Džejmsa Feldina, a najveći problem, kao i svim drugim ekipama, jeste umor od putovanja u ovakvom ritmu", rekao je trener crveno-belih.

Trener košarkaša Fenerbahčea Željko Obradović rekao je da njegova ekipa u predstojećoj utakmici Evrolige mora da ostane koncentrisana i da protiv Zvezde, za koju je ocenio da igra veoma dobro u poslednje vreme, bude na najvišem nivou.

"Za sve ekipe u Evroligi, kalendar je jako težak. Moramo da budemo spremni za Zvezdu koja u poslednje vreme igra veoma dobro. Dolaze na posle tri veoma dobre utakmice, posebno poslednje protiv Valensije i Mornara u ABA ligi. Kao i uvek, moramo da budemo koncentrisani i ta da pokušamo da odigramo najbolju moguću utakmicu", rekao je Obradović, a preneo je sajt Evrolige.

Bivši košarkaš Partizana, a sada centar Fenerbahčea Jan Veseli ocenio je da crveno-beli posebno dobro igraju na gostovanjima.

"Biće to veoma teška utakmica za nas. Zvezda igra sjajno u poslednjih nekoliko utakmica, posebno u gostima. Moramo da budemo spremni za to. Drago mi je što ću ponovo videti svog prijatelja i nekadašnjeg saigrača Peru Antića", rekao je Veseli.