OVO MOŽE SAMO JELENA: Jankovićeva posle neverovatnog preokreta pobedila 7. teniserku sveta

Čudesni trijumf Srpkinje

Džej Džej se plasirala u četvrtfinale turnira u Sinsinatiju posle velike drame u trećem setu - 6:2, 3:6, 7:5

Srpska teniserka Jelena Janković ostvarila je čudesnu pobedu u osmini finala turnira iz serije Premijer u Sinsinatiju protiv Čehinje Karoline Pliskove - 6:2, 3:6, 7:5.

Meč je trajao dva sata i tri minuta, a Džej Džej je napravila neverovatan preokret u trećem setu. Imala je zaostatak od dva brejka (2:5), sedma teniserka sveta je dva puta servirala za meč, ali je Srpkinja napravila seriju od 5:0, uz tri brejka i stigla u četvrtfinale u kome će se sastati sa Slovakinjom Anom Karlolinom Šmiedlovom.

Jankovićeva je odlično počela meč, prvi set dobila za samo 32 minuta iskoristivši dve od sedam brejk lopti, a pritom nije dozvolila sedmoj teniserki sveta nijednu šansu da joj oduzme servis. Jelena je u tom periodu odlično servirala, dok je Čehinja imala mnogo problema naročito sa drugim servisom.

U drugom setu vođena je izjednačena borba, a taj deo igre dobila je Pliskova jer je iskoristila jedinu brejk loptu koju su obe teniserke imale. Povela je 4:2 i tu prednost savčuvala do kraja seta.

A onda je usledila već pomenuta drama u trećem, odlučujućem setu.

Bio je to prvi duel 30-godišnje Beograđanke i sedam godina mlađe Čehinje, koja je u usponu.

Sledeća Jelenina rivalka Šmiedlova je eliminisala Amerikanku Barbaru Lepčenko - 6:3, 3:6, 6:4.

Srpkinja, trenutno 205. na WTA listi, nikada se nije sastajala sa trenutno 41. teniserkom sveta.

Ženski turnir u Sinsinatiju igra se za ukupan nagradni fond od 2,7 miliona dolara.