Slušaj vest

Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i potpredsednica Evropske komisije Kaja Kalas izjavila je da ruski napadi na Ukrajinu pokazuju da Kremlj nema nikakav interes za mir.

Ruski napad dronovima na Odesu Foto: screenshot X/BohuslavskaKate, screenshot X/TeslaYear

Tokom ranih sati subote ruski projektili pogodili su ciljeve širom Ukrajine usmrtivši najmanje 20 osoba, prema ukrajinskim vlastima.

Kalas je na društvenoj mreži X napisala:

profimedia0661329982.jpg
Kaja Kalas Foto: Christophe Gateau / AFP / Profimedia

"Ruski projektili neumoljivo padaju na Ukrajinu donoseći još smrti i razaranja. Još jednom Putin pokazuje da nema interesa za mir."

Dodala je kako je nužno pojačati vojnu pomoć Ukrajini: "Moramo povećati našu vojnu podršku - inače će još više ukrajinskih civila platiti najvišu cenu."

Njene reči odražavaju stav ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, koji je izjavio da ovi napadi pokazuju da se ruski ciljevi nisu promenili.

(Kurir.rs/Agencije)