IRAN ODGOVORIO NA TRAMPOVE KRITIKE: On misli da može da nas plaši! Nećemo se pokloniti nijednom nasilniku
''On (Tramp) misli da može da dođe ovde, skandira slogane i da nas plaši. Za nas je mučeništvo mnogo slađe od umiranja u krevetu. Došli ste da nas uplašite? Nećemo se pokloniti nijednom nasilniku“, rekao je on, prenosi Rojters.
Tramp trenutno boravi u poseti Bliskom istoku, a ranije danas je izjavio da želi da postigne novi dogovor s Iranom, ali da Teheran mora da prestane da sponzoriše terorizam i da odustane od nuklearnih ambicija.
"Mnogo ljudi gleda sa zavišću", rekao je Tramp liderima arapskih zemalja okupljenim na regionalnom samitu i dodao da su "neverovatni sporazumi na dohvat ruke" i da je Bliski istok danas "centar sveta kojem mnogi zavide".
Zamenik iranskog ministra spoljnih poslova Abas Arakči saopštio je da će se u petak u Istanbulu sastati s evropskim diplomatama na razgovorima o obnavljanju nuklearnog sporazuma iz 2015. godine. Evropske strane u sporazumu su Francuska, Britanija i Nemačka.
Kurir.rs/Rojters