POTOP HELENA: Kolumbija i bez Falkaa deklasirala Grčku

Slavlje Južnoamerikanaca

Brazil 2014 -
Golove za Kolumbijce postigli su Armero u 6, Gutijerez u 58. i Rodrigez u 93. minutu
1 / 11 Foto: Reuters

BELO HORIZONTE - Fudbalska reprezentacija Kolumbije pobedila je selekciju Grčke rezultatom 3:0 (1:0) u meču prvog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Brazilu.Golove za Kolumbijce postigli su Armero u 6, Gutijerez u 58. i Rodrigez u 93. minutu.Selekcija Kolumbije pokazala je da i bez Radamela Falkaa, ima veoma kvalitetan sastav i da može do uspeha na Mundijalu. Kolumbija je povela u 6. minutu kada je Pablo Armero iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostiju i preciznim udarcem zatresao mrežu. Na 2:0 povisio je Teofilo Gutijerez u 58. minutu. Grci su nekoliko minuta kasnije imali veliku priliku da smanje vođstvo rivala, ali je Teofanis Gekas posle udarca glavom pogodio prečku sa pet metara. Do kraja utakmica Grčka nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Ospine, a Kolumbija je pogotkom Rodrigeza u sudijskoj nadoknadi vremena došla do ubedljive pobede. U drugom kolu Grupe C u četvrtak će se sastati Kolumbija i Obala Slonovače, odnosno Grčka i Japan.

TOK MEČA19:54 (90+4) - Kraj utakmice. Kolumbija je pobedila 3:0!Kolumbija je ubedljivom igrom stigla do pobede od 3:0 golovima Armera i Gutijereza

19:53 (90+3) - GOLLLL!!! Kolumbija postiže i treći gol!Kolumbija vodi 3:0. Džejms Rodrigez je postigao gol sa nekih 13 metara. On je prizemnim udarcem pogodio levu stranu gola Grka.19:50 (90) - Utakmica je produžena za 3 minuta19:45 (85) - Samaras šutira pored gola Nova prilika za Grčku u 85. minutu. Samaras sa oko 18 metara šutira pored gola. I Samaras i navijači grčkog tima uhvatili su se za glavu posle ove propuštene šanse.19:40 (80) - Grci sve nade polažu u napadGrčka pokušava da u finišu meča dođe do gola i učini završnicu zanimljivom, ali bez pravih šansi.

19:30 (70) - Mitroglu šutira pored gola sa oko 20 metaraFudbaleri Grčke sve opasniji u nastavku meča, dok Kolumbija vreba iz kontri. Nova šansa za Grke u 70. minutu, ali Mitroglu sa oko 20 metara šutira pored gola.

19:10 (50) - Kolumbija propušta šansu preko RodrigezaKolumbija je imala šansu da udvostruči vođstvo, ali je grčki golman dobro intervenisao posle udarca Rodrigeza sa oko 18 metara.

19:06 (47) - Grci traže penal posle pada Samarasa u kaznenom prostoruFudbaleri Grčke traže penal, pošto je u šesnaestercu Kolumbije oboren Samaras. Međutim, američki sudija pokazuje da se igra nastavi. Uzaludni protesti grčkih fudbalera19:05 (46) - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo poluvreme. Nema promena u sastavima dve reprezentacije18:48 (45+1) - Kraj prvog poluvremenaKolumbija posle prvih 45 minuta vodi 1:0!

18:45 (43) - Kone propušta šansu za izjednačenjeGrčka je u finišu prvog poluvremena propustila veliku šansu za izjednačenje. Kone je šutirao, ali je golman Kolumbije izbacio loptu u korner.18:39 (37) - Rodrigez šutira ka golu Grčke, ali je neprecizanKolumbijski fudbaler Rodrigez šutira ka golu Grčke, ali lopta odlazi visoko na tribine

18:29 (27) - Prvi žuti karton na utakmiciIgrač Kolumbije Sančez dobija prvi žuti karton na utakmici zbog grubog starta nad jednim protivničkim igračem. Dva minuta kasnije slobodan udarac za Grke, ali je udarac Torosidisa završio pored gola

18:25 (23) - Igra se primirilaIstekla je prva četvrtina meča. Igra se primirila i odvija se uglavnom na sredini terena.

18:02 (1) - Počela je utakmica u Belo HorizonteuKolumbija ima veliku podršku navijača na tribinama.

17:56 - U toku je izvođenje himniU toku je izvođenje himni. Prva je na redu himna Kolumbije, a potom sledi himna Grčke

17:53 - Falkao u tunelu bodri Kolumbijce pred duel sa Grcima

U tunelu uoči izlaska na teren pojavio se i Falkao, koji je podržao zemljake uoči duela sa Grcima

17:40 - Obe ekipe su odradile trening na terenu praćene ovacijama navijača oba tima

TOK UTAKMICE

#COL LINE-UP: Ospina (GK), Zapata, Yepes (c), Sanchez, Armero, Aguilar, Gutierrez, Rodriguez, Cuadrado, Ibarbo, Zuniga #COLGRE #WorldCup