(VIDEO) BAKSUZ: Evra opet izgubio finale, kući otišao sa petim srebrom

Luzer

Francuska 2016 -

Posle poraza od Italije i penala 2006. na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, fudbalska reprezentacija Francuske ima još jedno izgubljeno finale, ovog puta kod kuće od Portugala u produžecima Evropskog prvenstva.

Ne propustite...

(VIDEO) FRANCUZI SE ISPALILI: Šampionski autobus se odvezao u garažu!

(VIDEO) PESNICOM NA SAIGRAČA: Pogledajte šta je Ronaldo uradio sedeći na klupi

(VIDEO, FOTO) SPEKTAKL U PORTUGALIJI: Novi prvaci Evrope doputovali u Lisabon, Ronaldo zapevao

STATISTIKA NA STRANI FRANCUZA: Paje najbolji igrač na Evropskom šampionatu, Ronaldo tek sedmi

(FOTO) MEDIJI NEMILOSRDNI PREMA FRANCUZIMA: Portugal je od Trikolora napravio pileću supu!

(VIDEO) VIDOVITI PAS: Džeki pogodio da će Portugal osvojiti titulu šampiona Evrope

(VIDEO) NEREDI U FAN ZONI TOKOM FINALA: Goreli automobili, policija reagovala suzavcem

(VIDEO) MOŽE LI EMOTIVNIJE OD OVOGA: Ovako su portugalski komentatori ispratili gol za titulu

FRANCUSKI REPREZENTATIVCI NEUTEŠNI: Fudbal je surov, okrutno smo ostali bez titule!

PAJE O GRUBOM STARTU: Nisam hteo da povredim Ronalda, Ederov gol mnogo boli

(VIDEO) NAJDIRLJIVIJI TRENUTAK FINALA: Portugalski mališan teši uplakanog Francuza

(VIDEO) RONALDO PREDVIDEO ISHOD FINALA: Evo koje reči je uputio junaku Portugala

IZNENAĐENJE: Evo ko je najbolji igrač finala Evropskog prvenstva

(FOTO) RODITELJSKA BRIGA: Evo šta je Ronaldova majka poručila Pajeu, koji joj je povredio sina

(VIDEO) EKSPLOZIJA SREĆE PORTUGALACA: Evo kako je Kristijano reagovao na gol Edera u finalu EP

(VIDEO) PORTUGAL NA KROVU EVROPE: Pogledajte uplakanog Kristijana Ronalda kako podiže pehar

(FOTO) DALJE NEĆEŠ MOĆI: Navijač Francuske uleteo na teren tokom finala, obezbeđenje ga savladalo

(VIDEO) RONALDO U SUZAMA: Pogledajte divljački start Pajea koji ga je izbacio iz igre!

(VIDEO) FRANCUSKA U ŠOKU: Portugal bez Ronalda osvojio titulu prvaka Evrope

Za tim selektora Didijea Dešana ceo susret odigrao je Patris Evra, levi verovatno najnesrećniji fudbaler u istoriji. On je tokom karijere izgubio čak pet velikih finala, što je, definitivno, rekord, i to svih pet od timova sa Pirineja!

U finalu Lige šampiona Evra je stigao s Monakom, ali je u Gelzenkirhenu pregažen s 3:0 od Porta trenera Žozea Murinja, golovima Karlosa Alberta, Deka i Dmitrija Alejničeva.2009. Barselona - Mančester Junajted 2:0

Pet godina kasnije isti scenario, ovog puta u Rimu, gde je Barcelona svladala Junajted sa 2:0, a Evri su snove srušili Samjuel Eto i Lionel Mesi.

2011. Barselona - Mančester Junajted 3:1

Ponovno Barselona i ponovno Mesi bili su kobni za Evrinu englesku ekipu na Wembliju. Katalonci su slavili s 3:1, uz golove Pedra, pomenutog Argentinca i Davida Vilje.

2015. Barselona - Juventus 3:1

Evra je 2014. stigao u Juventus i odmah stigao do finala Lige šampiona. Međutim, Barsa mu je opet došla glave u Berlinu 3:1, a pogodili su Ivan Rakitić, Luis Suarez te Nejmar.

2016. Portugal - Francuska 1:0

Prvo i jedino finale sa Francuskom Evra je dočekao ovog leta pred svojim navijačima. Ipak, u finalu je Portugal preko Edera u 109. minutu produžetka pogodio i osvojio istorijsku titulu prvaka Evrope, a Evri upisao peto izgubljeno finale.