APSOLUTNO NAJBOLJI: Bajern prvak sveta

Klupsko prvenstvo sveta

Nemci u finalu sa laganih 2:0 pobedili Raja Kazablanku

Fudbaleri minhenskog Bajerna postali su prvaci sveta, pošto su kao šampioni Evrope u finalu nadmetanja u Maroku sa (2:0) pobedili domaću Raja Kazablanku.

Nemci su ispisali novu stranicu istorije fudbala, kao jedini klub koji je završio godinu sa pet trofeja, posle Bundeslige, Kupa, Lige šampiona i Superkupa Evrope, a njihov treener Pep Gvardiola se sa osam trofeja u karijeri izjednačio sa Aleksom Fergusonom i Karlosom Bjankijem.

Bavarci su već na startu preuzeli inicijativu što im se isplatilo u sedmom minutu. Alkantara je izveo korner, Boateng je skočio na nekih 14 metara, lopta je došla do Dantea koji je iz sumnjive pozicije pogodio za 1:0.Bajern je propuštao šanse sve do 22. minuta, kada je Alkantara duplirao prednost. Odlično je po levoj strani prošao Alaba, predriblao protivničkog beka, vratio loptu Špancu koji je preciznim udarcem pogodio ugao sa nekih 16 metara.

Nemci su do kraja utakmice imali prilika da uvećaju prednost, ali promene rezultata nije bilo.

Fudbaleri Bajerna ranije su dva puta bili klupski prvak sveta 1976. i 2001. godine.