(VIDEO) DŽERARDOV SAN ŽIVI: Liverpul nastavlja borbu za trofej u FA kupu

Pobeda za kapitena Redsa

Liverpul je u osmini finala nacionalnog Kupa posle preokreta nadigrao Kristal Palas 2:1

LONDON - Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa, pošto su večeras u gostima pobedili Kristal Palas 2:1.Kristal Palas je poveo u 15. minutu golom Kembela. Liverpul je posle primljenog gola zaigrao angažovanije, a do kraja prvog poluvremena prilike za goste nisu iskoristili Lalana, Henderson i srpski reprezentativac Lazar Marković. Liverpul je oštećen u prvom poluvremenu pošto nije sviran penal posle prekršaja nad Staridžom.Marković je zamenjen u poluvremenu, a umesto njega u igru je ušao Mario Baloteli. Staridž je doneo izjednačenje Liverpulu u 50. minutu, a pobedu gostima je doneo Lalana u 59.Pobeda Liverpula je lep poklon za kapitena Stivena Džerarda, koji je na kraju sezone napustiti klub sa Enfild rouda. Džerard će 30. maja proslaviti 35. rođendan, a tog dana se igra finale FA kupa. On je ranije izjavio da mu je san da sa Liverpulom osvoji trofej na svoj rođendan, tako da postoje realne šanse da se ovo desi.