Borusija u Dortmundu nadigrala Bajern

Bundesliga

Pobedonosni gol postigao je Robert Levandovski u 77. minutu. Bajern je imao šansu da izjednači u 85. minutu, kada je golman Borusije Roman Vajdenfeler srušio Arjena Robena u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao penal.

DORTMUND - Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Bajern Minhen sa 1:0 u velikom derbiju Bundeslige i tako savladali direktnog rivala i stekli šest bodova prednosti na prvom mestu tabele.

Golman je, međutim, "pročitao" kuda će Roben šutirati i odbranio je šut. Srpski reprezentativac Neven Subotić mogao je da bude tragičar, pošto je u nadoknadi vremena pogodio prečku svog gola.

Rezultati utakmica 30. kola fudbalskog prvenstva Nemačke: Bajer - Kajzerslautern 3:1 Hanover - Volfzburg 2:0 Borusija (D) - Bajern Minhen 1:0 Nirnberg - Šalke 4:1 Hofenhajm - Hamburg 4:0

U utorak igrali: Augzburg - Štutgart 1:3 Majnc - Keln 4:0 Verder - Borusija M. 2:2 Herta - Frajburg 1:2