Napadač "orlova" dao drugi gol u pobedi protiv Klub Briža 3:1

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović opet je pogodio! Napadač Anderlehta postigao je drugi gol u derbiju belgijskog prvenstva protiv Klub Briža.

Najar je već u prvom minutu utakmice 7. kola plej-ofa načeo goste posle proigravanja Defura, koji je i u 54. minutu zabeležio asistenciju, kada je izveo korner, a Mitrović udarcem glavom postigao svoj 18. ovosezonski prvenstveni gol, čime se učvrstio na vrhu liste strelaca. Gosti su smanjili preko Rafaelova u 67. minutu, a tačku na meč stavio je Pret u 89. za konačnih 3:1.

Bivši igrač Partizana imao je golgeterski post u prošla dva kola, a prekinuo ga je kada je bilo najvažnije.

Lider Gent je kiksnuo u subotu na svom terenu protiv ekipe Šarlroa (1:1) i sada ima 43 boda, a Klub Briž i Anderleht sada dele drugo mesto sa po 41 bodom.

Do kraja borbe za titulu preostala su tri kola, a već u sledećem igra se još jedan derbi, sastaju se Klub Briž i Gent, dok Anderleht dočekuje Standard.