(VIDEO) ALBANIJA MORA DA POBEDI SRBIJU: Portugalci utišali Elbasan u 92. minutu

Uzbudljiv finiš u Grupi I

Migel Veloso doneo pobedu reprezentaciji Portugala pogotkom posle kornera u poslednjim trenucima meča u Albaniji

Reprezentacija Portugala pobedila je Albaniju u Elbasanu u utakmici Grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo golom u 92. minutu!

Strelac jedinog gola na meču bio je Migel Veloso posle kornera sa desne strane koji je izveo Rikardo Kvarežma. Veloso je nadskočio domaće igrače i glavom zakucao loptu u mrežu.

Kristijano Ronaldo i drugovi su imali šanse da mnogo ranije reše pitanje pobednika, ali su na revanš Albancima, koji su ih u Portugalu savladali istim rezultatom, čekali do sudijske nadoknade vremena.

Portugalci su ovim trijumfom došli nadomak odlaska na EURO 2016. Skupili su 15 bodova, a preostalo im je da odigraju još dva meča, Danci, koji su danas osvojili samo bod u Jermeniji (0:0), imaju 12 bodova i jednu utakmicu do kraja, a Albanci na kontu imaju 11 bodova i dva duela u nastavku kvalifikacija.

Mnogo toga će verovatno biti jasnije posle utakmica 8 .oktobra kada se sastaju Albanija - Srbija i Portugal - Danska, a poslednja runda igraće se tri dana kasnije kada će snage odmeriti Jermenija - Albanija i Srbija - Portugal.

Poput Portugalaca i Nemci su blizu Francuske posle pobede na gostovanju Škotskoj 3:2. Svetski šampioni su do bodova došli zahvaljujći pogocima Milera u 18. i 34. minutu i Gindogana u 54, dok je Humels u 28. dao autogol, a strelac za Škotsku bio je i MekArtur u 43.

Golovima REZULTATIGRUPA DŠkotska - Nemačka 2:3 (2:2)(Humels 28ag, MekArtur 43 - Miler 18, 34, Gindogan 54)Republika Irska - Gruzija 1:0 (0:0)(Volters 69)Poljska - Gibraltar 8:1 (4:0)(Grosicki 8, 15, Levandovski 19, 29, Milik 56, 72, Blaščikovski 59p, Kapustka 74 - Gosling 87)TABELA: Nemačka 19, Poljska 17, Republika Irska 15, Škotska 11, Gruzija 6, Gibraltar 0.GRUPA FSeverna Irska - Mađarska 1:1 (0:0)(Laferti 90+3 - Guzmiks 74)Rumunija - Grčka 0:0Finska - Farska Ostrva 1:0 (1:0)(Pohjanpalo 23)TABELA: Severna Irska 17, Rumunija 16, Mađarska 13, Finska 10, Farska Ostrva 6, Grčka 3.GRUPA IAlbanija - Portugal 0:1(Veloso 90+2)Jermenija - Danska 0:0TABELA: Portugal (6 mečeva) 15, Danska (7) 12, Albanija (6) 11, Jermenija (7) 2, Srbija (6) 1.