Mesi prestigao rekord Gerda Milera

Mesijev treći gol bio je 68. u sezoni, računajući sva takmičenja

BARSELONA - Argentinac Lionel Mesi postigao je u sredu veče het-trik u pobedi Barselone nad Malagom (4:1) i oborio rekord legendarnog Nemca Gerda Milera koji je pre 40 godina dao 67 pogodaka u jednoj sezoni.

Mesijev treći gol bio je 68. u sezoni, računajući sva takmičenja. Iza Mesija, pored Milera, ostali su i Mađar Ferenc Daek, koji je za Ferencvaroš u sezoni 1948/1949 dao 66 golova, a isti učinak imao je legendarni Brazilac Pele 1958. godine u Santosu.

Sjajni Mesi je prva dva pogotka postigao iz penala, dok je treći gol dao posle sjajne asistencije Andresa Inijeste.

Važnu pobedu ostvarila je Saragosa koja je kod kuće savladala Levante sa 1:0 i prišla na tri boda razlike Rajo Valjekanu, prvoj ekipi izvan zone ispadanja. Srpski internacionalac Ivan Obradović odigrao je poslednja tri minuta za Saragosu.

U gradskom derbiju odigranom na stadionu Sančez Pishuan, Betis je savladao domaću Sevilju sa 2:1, a pobedonosni gol dao je Benat Ečebarija u drugom minutu sudijske nadoknade.