(VIDEO) KLOP ISTERAO ĐAVOLE SA ENFILDA: Liverpul u istorijskom meču očitao lekciju Junajtedu!

Osmina finala Lige Evrope

Najveći favoriti za osvajanje trofeja Lige Evrope sastali su se već u osmini finala, a veliki korak ka narednoj rundi takmičenja napravili su Borusija Dortmund i Liverpul

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ljutog rivala Mančester junajted (2:0), u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Bio je to prvi okršaj engleskih velikana u nekom evropskom takmičenju, posle čak 122 godine velikog rivalstva.Redsi su poveli golom Staridža sa bele tačke, a konačan rezultat postavio je Firmino u 73. minutu posle asistencije Lalane.

Izabranici Jirgena Kolopa tako su stekli veliku prednost pred revanš, koji se narednog četvrtka igra na Old Trafordu.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda deklasirali su na svom terenu londonski Totenhem (3:0) u prvom meču osmine finala Lige Evrope i tako praktično obezbedili plasman u četvrtfinale.

Milioneri su u potpunosti nadigrali engleski klub. Imali su inicijativu tokom čitavog meča, i pravo je čudo što su Pevci primili "samo" tri gola na Signal Iduna Parku.

Prednost domaćem timu doneo je Obamejang u 30. minutu utakmice posle centaršuta Šmelcera. Na 2:0 povisio je Marko Rojs u 61. minutu posle asistencije Nevena Subotića, koji je samo tri minuta ranije ušao u igru. Konačan rezultat postavio je takođe Rojs, nakon sjajne akcije domaćeg tima.

Pobede u prvim mečevima osmine finala LE ostvarili su i Šahtjor, koji je sa 3:1 savladao Anderleht, kao i Fenerbahče koji je u finišu meča postigao gol za minimalan trijumf protiv portugalske Brage. Bazel i Sevilja odigrali su bez golova.

Viljareal je pobedom nad Leverkuzenom potvrdio dobru formu (2:0). Dvostruki strelac za podmornicu bio je Sederik Bakambu. Sparta i Lacio su odigrali nerešeno 1:1. Sparta je povela u Pragu prelepim golom Martina Frideka, ali je pred odlazak na odmor izjednačio Marko Parolo. Atletik Bilbao je i treći put ove sezone pobedio Valensiju. Raul Garsija je bio strelac u 20. minutu (1:0).

Rezultati prvih mečeva osmine finala Lige Evrope:

Bazel - Sevilja 0:0Dortmund - Totenhem 3:0Fenerbahče - Braga 1:0Šahtjor - Anderleht 3:1

Atletik Bilbao - Valensija 1:0Sparta Prag - Lacio 1:1Viljareal - Bajern Leverkuzen 2:0Liverpul - Mančester junajted 2:0

Tok mečeva:

Kraj mečeva!

73. minut - GOL! Liverpul vodi 2:0 protiv Junajteda, strelac je Firmino!

Cedric Bakambu Goal HD - Villarreal 2-0 Bayer... by Video-Live

56. minut - Viljareal vodi protiv Leverkuzena sa 2:0, ponovo je Bakambu matirao Nemce.

Završena su prva poluvremena, rezultati:

39. minut - GOL! Marko Parolo donosi izjednačenje Laciju protiv Sparte (1:1).

Epic Save David De Gea!!! - Liverpool 1-0... by 109253pr

24. minut - Spektakularna odbrana Davida De Hee. Liverpul je imao sjajnu priliku da ekspresno stigne do velike prednosti.

1-0 Raul Garcia Goal HD - Athletic Bilbao 1-0... by zidanekrisz

20. minut - GOL! Bilbao vodi protiv Valensije 1:0, strelac je Raul Garsija!

Sturridge Penalty GOAL (1:0) Liverpool vs... by OfficialGoals

20. minut - GOL! Liverpul vodi protiv Mančester junajteda 1:0, strelac je Danijel Staridž sa bele tačke.

Frydek M. SUPER GOAL - Sparta Prague 1-0 Lazio... by PatsaN4ik

13. minut - GOL! Sparta vodi protiv Lacija! Spektakularan gol postigao je Martin Fridek.

Cedric Bakambu Goal HD - Villarreal 1-0 Bayer... by Gol-Live

4. minut - GOL! Viljareal vodi protiv Leverkuzena 1:0! Strelac je Bakambu, posle asistencije Soldada.

Počeli su dueli od 21.05.

20:55 - Završeni su prvi mečevi, rezultati:

Goal Mehmet Topal ~Fenerbahce 1-0 Sporting Braga~ by worldtvhd1

82. minut - GOL! Fenerbahče vodi protiv Brage na svom terenu 1:0, strelac je Mehmet Topal.

79. minut - GOL! Šahtjor vodi 3:1, strelac je Eduardo!

72. minut - Srpski fudbaler Nikola Stojiljković je ušao u igru za tim Brage.

70. minut - GOL! Borusija vodi 3:0, strelac je Marko Rojs! Sjajna akcija domaćina!

Frank Acheampong Goal - Shakhtar 2-1 Anderlecht... by Live-goals

69. minut - GOL! Anderleht smanjuje prednost Šahtjora 2:1. Strelac je Ašempong!

Goal Marco Reus ~Borussia Dortmund 2-0... by worldtvhd1

61. minut - GOL! Borusija vodi 2:0, strelac je Rojs! Neven Subotić je posle samo tri minuta provedena u igri asistirao za gol.

58. minut - Neven Subotić ulazi u igru! Zamenio je Bendera koji se požalio na povredu.

51. minut - Sjajnu priliku je propustila Borusija. Gonzalo Kastro je pogodio stativu.

19:49 - Završena su prva poluveremena na svim mečevima, koji su startovali u 19.00

Borusija Dortmund - Totenhem 1:0Bazel - Sevilja 0:0Fenerbahče - Braga 0:0Šahtjor - Anderleht 2:0

Pierre-Emerick Aubameyang Goal HD - Borussia... by Gol-Live

30. minut - GOL! Obamejang donosi prednost Borusiji 1:0! Šmelcer je sjajno centrira, a fantastični napadač Borusije je bio najbolji u skoku. Peti gol Gabonca u Ligi Evrope ove sezone.

Goal Olexandr Kucher - Shakhtar Donetsk 2-0... by hamdosbetdos

23. minut - GOL! Šahtjor ponovo postiže gol 2:0! Dario srna je sjajno uposlio Kučera!

Magnificient goaaaaaal Taison - shakhtar vs... by shpetim-aliu1

21. minut - GOL! Šahtjor vodi protiv Anderlehta 1:0, strelac je Tajson. Viktor Kovalenko je sjajno proigrao Brazilca koji je rutinski poslao loptu u levi ugao gola Anderlehta. Golman je bio bespomoćan.

Pierre-Emerick Aubameyang Offside Goal... by gentaa

15. minut - Poništen gol Borusiji. Obamejang je bio u ofsajdu. Borusija ima inicijativu na startu utakmice.

19:15 - Srbi ostali na klupiSrpskih fudbalera nema u startnim postavama svojih timova. Filip Đuričić je na klupi Anderlehta, a isti slučaj je sa Nikolom Stojiljkovićem iz Brage i Nevenom Subotićem. Podsetimo, Lazar Marković je povređen i nije u sastavu Fenerbahčea.

19:00 - Počeli su dueli u Dortmundu, Bazelu, Istanbulu i Donjecku.

19:00 - Subotić na klupi, sastavi timova:

DORTMUND (3-4-3): Vajndefeler – Pišček, Bendner, Humels, Durm, Vajgl, Kastro, Šmelcer – Mihtarijan, Obamejan, Rojs

TOTENHEM (4-2-3-1): Loris – Tripie, Aldervirald,Vimer, Dejvis, Kerol, Mejson, Onoma, Eriksen, Son, Čadli.