(VIDEO) TOBDŽIJE TORPEDOVALE ĐAVOLE: Arsenal pobedio Mančester junajted i ostao u trci za LŠ

Derbi pripao ekipi Arsena Vengera

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 2:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je današnjim trijumfom ostao u trci za poziciju koja naredne sezone vodi u Ligu šampiona, pošto je trenutno šesti sa 63 boda, dok je Mančester junajted peti sa dva boda više i utakmicom više.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, da bi Arsenal utakmicu rešio već posle prvih 10 minuta igre u drugom poluvremenu.

Ekipa Arsena Vengera povela je golom Granita Džake u 54. minutu, da bi samo tri minuta kasnije Dani Velbek iskoristio centaršut Aleksa Okslejd-Čemberlena i udarcem glavom sa oko pet metara savladao Davida De Heu.

Arsenal je u nastavku susreta uglavnom bio koncentrisan na odbranu svog gola, ali Mančester junajted to nije uspeo da iskoristi i savlada Petra Čeha, pa je tako londonski tim došao do veoma bitna tri boda.