(VIDEO) HLADNA OSVETA ŠAMPIONA PO TROPSKOJ VRELINI: Partizan pobedio Spartak u Subotici, presudio Tavamba

MINIMALAC CRNO-BELIH ZA 3. POBEDU

Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak kao gosti u Subotici 1:0 u utakmici trećeg kola Superlige Srbije.

Strelac jedinog gola bio je Leandre Tavamba u 30. minutu.

Partizan je poslednji poraz u domaćim takmičenjima doživeo 20. avgusta 2016. od Spartaka u Novom Sadu, gde su Subotičani bili domaćini. Od tada je zaređao sa uspesima i u prošloj sezoni osvojio "duplu krunu".

Skoro godinu dana kasnije crno-beli su dočekali da se kao gosti, ovaj put u Subotici, "osvete" Spartaku.

U duelu ekipa sa maksimalnim učinkom posle dva kola pobedio je aktuelni šampion Srbije.

Meč u Subotici je pomeren sa 18.00 na 19.00, ali je i tada tropska vrelina sprečavala aktere utakmice da pruže više. Igra je, upravo zbog toga, imala spori ritam...

A onda je uspavanku prekinuo Tavamba - iskoristio je odlično proigravanje Jevtovića i lobovao istrčalog golmana Ostojića. Ispostavilo se da je tim pogotkom presudio pobednika.

Mogao je Partizan da duplira vođstvo u finišu prvog poluvremena, ali nije, pa se posle odmora domaćin na teren vratio s namerom da spusti gard i uđe u otvorenu borbu sa favorizovanim gostima. Tako je i bilo. Temperatura vazduha je makar malo "pala", igra je dobila na ritmu. Međutim, Spartak, iako hrabar, nije uspeo da stvori ni šansu, već samo da nekoliko puta zapreti iz daljine.

Crno-beli su rutinski odradili posao i zadržali se na vrhu prvenstvene tabele.

Pritom, trener Miroslav Đukić je uspeo da odmori bekove, Vulićevića i Nemanju G. Miletića, koji su ceo meč presedeli na klupi, dok Jankovića nije ni vodio u Suboticu zbog glavobolje.

Superliga se nastavlja utakmicama četvrtog kola tokom nedelje, pa će Partizan u sredu dočekati Voždovac, dok će dan kasnije Spartak gostovati Javoru.

KRAJ - 0:1!

90+3. minut - Tavamba izašao, Jovanović ušao.

83. minut - Jevtović je pucao iz daljine, Ostojić odbranio.

81. minut - Đukić se "zatvara"! Iz igre je izveo napadača Đurđevića, a pojačao vezni red Kosovićem.

76. minut - SPARTAK PRETI! Hajdin je tukao sa 20 metara, Kljajić se bacio i odbranio.

74. minut - Đurđević je izveo slobodan udarac sa 20-ak metara, prebacio je "živi zid", lopta je "liznula" stativu i otišla pored gola.

68. minut - Ivanović je izašao, Čečarić ušao - druga izmena kod Spartaka.

64. minut - Evo i prve izmene kod Partizana, Đuričković je zamenio Sumu.

58. minut - Bomba Stojkovića sa 30 metara! Pored gola Partizana...

57. minut - "Golubovi" su se otvorili, krenuli su ka golu Partizana, ali još nisu uspeli da stvore šansu.

53. minut - Pokušaj Tavambe sa 30-ak metara.

50. minut - Drugo poluvreme počelo je agresivno na obe strane.

47. minut - Crno-beli su presekli napad domaćina, lopta je došla do Đurđevića koji je pokušao da lobuje Ostojića, ali neuspešno.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva izmena kod domaćina, umesto Abaza na terenu je Torbica, koji je preuzeo kapitensku traku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1!

39. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Posle duplog pasa sa Đurđevićem, Suma se našao u velikoj prilici, ali se zaigrao pred golom Spartaka i od svega nije bilo ništa.

32. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Tavamba je prošao po levoj strani, ali je zakasnio sa proigravanjem, pa kada je konačno dodao loptu Đurđeviću, on više nije bio u tako dobroj poziciji. Crno-beli su dobili korner, posle kog je Đurđević pokušao atraktivnim šutem, ali bio je neprecizan.

30. minut - GOOOLLL - 0:1 - TAVAMBA! Jevtović je sjajno asistirao Tavambi, koji je izbegao ofsajd zamku, krenuo sam ka golmanu Spartaka, a kada mu je Ostojić krenuo u susret - lobovao ga je!

28. minut - Bez uzbuđenja, bez prilika...

16. minut - Partizan u uvodu meča ima znatno veći posed lopte, ali nije opasan po gol Subotičana, koji u poslednjih nekoliko minuta počinju da pokazuju i napadačke pretenzije.

13. minut - Vrućina je nesnosna...

9. minut - Na tribinama oko 5.000 gledalaca.

3. minut - Đurđević se namestio na volej i pucao sa 18 metara, ali neprecizno.

1. minut - Sa dva minuta zakašnjenja, meč je počeo u 19.02.

SASTAVI:

Trener Partizana Miroslav Đukić u prvi tim uvrstio je Nemanju R. Miletića, Munira, Sumu i Pantića, na klupi su ostali Vulićević i Nemanja G. Miletić, dok Marka Janković nema u protokolu zbog bolova u glavi.

SPARTAK: Ostojić - Stojković, Ćalasa, Kerkez, Hajdin - Šimura, Jočić, Savković, Ivanović - Abaz, Nikolić. Trener: Aleksandar Veselinović

PARTIZAN: Kljajić - N. R. Miletić, Ćirković, Ostojić, Munir - Jevtović, Everton, Pantić, Suma - Tavamba, Đurđević.

Trener: Miroslav Đukić

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd).

19:01 - Kljajić kapiten

U odsustvu Saše Ilića i Miroslava Vulićevića, koji su na klupi, kapiten Partizana je golman Filip Kljajić.

18:59 - Početak kasni

Početak utakmice će kasniti nekoliko minuta. Fudbaleri Spartaka su se kasno vratili u svlačionicu posle zagrevanja, pa akteri meča predvođeni sudijama tek sada izlaze na teren.

Zagrevanje igrača i sudija

Sledeće kolo Superlige u sredu i četvrtak

Partizan neporažen skoro godinu dana... Od Subotice

Jedan od ukupno pet trijumfa nad crno-belima Spartak je zabeležio pre godinu dana - 20. avgusta kao domaćin u Novom Sadu - 2:1, posle čega je Partizan krenuo u seriju - nije izgubio nijedan meč u nastavku sezone, pa je osvojio "duplu krunu".

To je do danas poslednji poraz Partizana na domaćoj sceni.

Tradicija na strani crno-belih

Ovi rivali sastajali su se 57 puta, Partizan je zabeležio 41 pobedu, uz 11 nerešenih i pet poraza. Crno-beli su uspešniji i kada se gledaju samo dueli u Subotici, jer su 17 puta slavili, uz šest remija i pet poraza.

Oba rivala maksimalna u uvodna dva kola

Današnji rivali su zabeležili maksimalan učinak u uvodna dva kola.

Partizan je oba meča igrao kod kuće i savladao Mačvu 6:1 i Javor 2:1.

Spartak je prvo u Subotici bio bolji od Bačke 2:1, a onda i od Borca u Čačku čak sa 4:0.