PRVI PUT NA VRHU KONTINENTA: Holandske fudbalerke šampionke Evrope

DANSKA PALA U FINALU

Ženska fudbalska reprezentacija Holandije osvojila je danas Evropsko prvenstvo, pošto je u finalu u Enshedeu pobedila Dansku sa 4:2 i tako prvi put osvojila taj trofej.

Danska je povela već u šestom minutu pokotkom Nadje Nadim iz jedanaesterca, da bi Holandija uspela da izjednači četiri minuta kasnije, a gol je postigla Vivijan Midema.

Holandjanke su peokrenule rezultat u 28. minutu golom Like Mertens, da bi ovaj put Danska posle pet minuta stigla do izjednačenja, a pogodak je postigla Pernile Harder.

Nerešenim rezultatom otišlo se na odmor, da bi domaćin šampionata do nove prednosti stigao u 58. minutu golom Šeride Spits, a konačan rezultat na stadionu Tventea pred oko 28.000 gledala postavila je Midema u 89. svojim drugim golom.

Reprezentacija Holandije tako je postala tek druga reprezentacija kojoj je pošlo za rukom da osvoji prvenstvo Evrope kao domaćin, nakon što su Nemice to uradile 1995. i 2001. godine.