KOLAROV DONEO BOD VUČICI: Bez pobednika u derbiju Serije A! Roma i Inter podelili bodove! (VIDEO)

U SVOM STILU

Fudbaleri Rome i Intera igrali su večeras nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Utakmica na Olimpijskom stadionu u Rimu donela je mnogo uzbudjenja, vidjena su četiri gola i mnogo prilika na obe strane.

Roma je prva imala priliku da dodje do prednosti, ali je Florenci sa oko 10 metara desno iskosa snažnim šutem pogodio stativu.

"Vučica" je imala još par dobrih prilika, ali je ekipi Euzebija di Frančeska nedostajalo sreće da dodje do prednosti.

U finišu prvog dela poluvremena usledila je incijativa Intera, koja je krunisana pogotkom Keite Balde u 36. minutu na asistenciju D'Ambrosija.

Na početku drugog poluvremena, odnosno u 51. minutu Roma je stigla do izjednačenja sjajnim udarcem Dženginza Undera sa oko 25 metara, da bi Inter u 66. ponovo došao do prednosti.

Ovaj put najviši u skoku posle kornera Marcela Brozovića s leve strane bio je Mauro Ikardi koji je loptu glavom smestio u mrežu Rome.

Domaćin je u 73. minutu uspeo da dodje do izjednačenja iz jedanaesterca koji je preciznim i snažnim udarcem realizovao kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov.

Penal je nekoliko minuta ranije skrivio Brozović igrajući rukom u svom petercu posle kornera s desnog boka. Sudija Djanluka Roki je pokazao na belu tačku pošto je konsultovao VAR tehnologiju.

Roma je posle ovog remija sedma na tabeli Serije A sa 20 bodova, dok je Inter drugi sa 29.

Nešto ranije večeras Kjevo i Lacio igrali su nerešeno 1:1.