MITROVIĆ NEMOĆAN PROTIV SVETACA: Fulam sve bliže ispadanju, Arsenal ubedljiv protiv Bornmuta

premijer liga

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Bornmut sa 5:1, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo golovima Mesuta Ozila u četvrtom i Henriha Mhitarjana u 27. minutu, a zatim je gol za goste postigao Lis Muse u 30. Treći gol za Arsenal postigao je Loran Koščelni u 47. minutu, dok je u 59. strelac bio Pjer Emerik Obamejang. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Lakazet u 78. minutu.

Londonski klub ostvario je treću uzastopnu pobedu, a 17. ukupno i četvrti je na tabeli sa 56 bodova. Bornmut je poslednje četiri utakmice bez pobede i zauzima 12. mesto na tabeli sa 34 boda.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su kao domaćini Fulam sa 2:0 i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Golove su postigli Oriol Romeu u 23. i Džejms Vord Prouz u 40. minutu.

Aleksandar Mitrović je odigrao 90 minuta za Fulam, ali opet nije bio opasan po gol rivala. Lazar Marković ovaj put nije dobio šansu sa klupe za rezerve.

U sledećem kolu Fulam dočekuje gradskog rivala Čelsi koji se bori za plasman u Evropu, dok Sautempton gostuje Mančester junajtedu, koji juri Ligu šampiona.

Sautempton je ostvario šestu pobedu i 17. je na tabeli sa 27 bodova, prvi iznad zone ispadanja. Dva manje ima Kardif koji je u zoni ispadanja na 18. mestu.

Fulam je pretrpeo četvrti uzastopni poraz i zauzima 19. mesto na tabeli sa 17 bodova.