KEPA IPAK IZBAČEN IZ TIMA: Čelsi dobio londonski derbi, petarda Liverpula, Mančester siti prati lidera

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Votford sa 5:0, u utakmici 28. kola Premijer lige i zadržali prvo mesto na tabeli.

Dvostruki strelci bili su Sadio Mane, u devetom i 20. minutu i Virdžil van Dajk u 80. i 83. minutu, a gol je postigao i Divok Origi u 66. minutu.

Liverpul je ostvario 21. pobedu u prvenstvu i prvi je na tabeli sa 69 bodova, bodom više od Mančester sitija, koji je večeras na svom terenu pobedio Vest Hem golom Serhija Aguera u 59. minutu iz jednaesterca.

Votford je osmi na tabeli sa 40 bodova, a Vest Hem zauzima 10. mesto sa četiri boda manje.

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gradskom derbiju na Stamford Bridžu Totenhem sa 2:0. "Plavci" su poveli u 57. minutu golom Pedra, a konačan rezultat postavio je Kijeran Tripije autogolom u 84. minutu.

Trener Čelsija Mauricio Sari večeras je na klupi ostavio golmana Kepu Arisabalagu, posle incidenta u finalu Liga kupa, kada je španski golman odbio da izadje sa terena. Na golu je bio Vili Kabaljero.

Čelsi je šesti na tabeli sa 53 bodova, uz utakmicu manje, a Totenhem, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima četvrto mesto sa 60 bodova.

Mančester junajted je na gostovanju pobedio Kristal Palas sa 3:1. Dva gola postigao je Romelu Lukaku u 33. i 52. minutu, a zatim je strelac za londonski tim bio Džoel Vord u 66. minutu. Pobedu Junajtedu obezbedio je Ešli Jang golom u 83. minutu.

Junajted je nastavio niz dobrih rezultata u prvenstvu i peti je na tabeli sa 55 bodova, dva više od Čelsija, koji ima meč manje. Kristal Palas je pretrpeo 14. poraz i 14. je na tabeli sa 30 bodova.

(Beta, Foto: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)