NIŠLIJE TRIJUMFALNO KROZ HUMSKU: Radnički pobedio Partizan, pobegao mu 11 bodova i nastavio da prati Crvenu zvezdu (KURIR TV)

HASKIĆ REŠIO DERBI

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su Partizan u Humskoj 1:0 u derbiju 25. kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Nermin Haskić u 41. minutu.

Najboljem strelcu Superlige to je bio 17. gol u sezoni.

Radnički je na drugom mestu na tabeli sa 62 boda, sedam manje od vodeće Crvene zvezde, a sada 11 više od trećeplasiranog Partizana.

"Real sa Nišave" je zabeležio četvrtu pobedu u isto toliko mečeva u prolećnom delu sezone, dok su crno-beli pretrpeli prvi poraz posle 21 utakmice, odnosno još od neuspeha protiv Bešiktaša 30. avgusta prošle godine u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Trenutak odluke zbio se u finišu prvog poluvremena. Đorđević je centrirao sa leve strane, Grbić je propustio loptu, Pavlović ju je samo zakačio, pa se Haskić našao u zicer poziciji, što nije propustio da realizuje.

To je bio jedini šut gostiju u okvir gola.

Partizan je gotovo sve vreme imao inicijativu, ali ona je bila jalova.

Tim trenera Zorana Mirkovića je za 90 i kusur minuta stvorio bukvalno samo jednu šansu, i to u 61. minutu kada je Rikardo Gomeš iz neposredne blizine udarcem glavom pogodio stativu.

To je bilo premalo od crno-belih da stignu makar do izjednačenja protiv izuzetno čvrstog i disciplinovanog rivala.

Utakmicu su obeležila još dva detalja...

Navijači Partizana su više puta večeras brutalno vređali trenera Radničkog Nenada Lalatovića, inače bivšeg igrača i šefa struke Crvene zvezde.

U finišu meča, kada je već postalo jasno da će crno-beli doživeti poraz, sa tribina je iz grla pristalica Partizana zagrmelo: "Uprava napolje"!

Sledećeg vikenda u 26. kolu Partizan gostuje Voždovcu, dok Radnički dočekuje Mladost.

90+3. minut - Žuti karton za Valijentea.

90+1. minut - Posle kornera Šćekić je glavom poslao loptu za malo pored gola.

90+1. minut - Humskom grmi: "Uprava napolje".

90. minut - Haskić je izašao, a na terenu je Nikodijević.

86. minut - Poslednja izmena kod domaćina, Stevanović umesto Kosovića.

86. minut - Petrović umesto Ranđelovića, to je druga izmena kod gostiju.

80. minut - Žuti karton za Ristića zbog odugovlačenja.

79. minut - Rikardo ne da loptu slobodnom saigraču već šutira sa velike daljine i to loše.

75. minut - Reaguje Lalatović prvom izmenom danas. Noma umesto Kojaševića.

73. minut - Prilika za crno-bele. Rikardo je prihvatio dugu loptu i poslao je pred gol, ali nijedan od dvojice njegovih saigrača nije došao do nje, Nišlije su otklonile opasnost.

72. minut - Druga izmena kod Partizana - Georgijević umesto Đerleka. Dakle, Bata Mirković je uveo i trećeg napadača.

Podrška Grobara ne prestaje

67. minut - Šut Pantića iz slobodnog udarca sa više od 25 metara - preko gola.

63. minut - Žuti kartoni za Pantića i Bondarenka zbog međusobnog konflikta.

61. minut - STATIVA! Rikardo Gomeš se iskrao odbrani Radničkog i centaršut sa desnog krila glavom sproveo u stativu. Bila je ovo velika prilika za crno-bele, ujedno i prva na utakmici.

59. minut - Partizan ima inicijativu, ali ne može da priđe ni blizu gola Radničkog.

46. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je igrač Radničkog Đorđević zbog opasne igre - visoko podignute noge.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. U Partizanu je izvršena prva izmena, Pantić je na terenu posle dugo vremena, u svlačionici je ostao Tošić.

NAVIJAČI PARTIZANA BRUTALNO VREĐALI LALATOVIĆA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

45+1. minut - Gužva pred golom Radničkog, a od svega - još jedan udarac iz ugla za crno-bele.

45. minut - Šut Đerleka, domaćin dobija samo korner.

44. minut - Navijači Partizana sada sve glasnije bodre crno-bele.

LALATOVIĆ POKAZUJE SUDIJAMA DA SU GA GAĐALI UPALJAČIMA

41. minut - PARTIZAN - RADNIČKI 0:1 - HASKIĆ! Njegov 17. gol u Superligi ove sezone! Đorđević je centrirao sa leve strane, Grbić je propustio loptu, Pavlović ju je samo zakačio, pa se Haskić našao u zicer poziciji, što nije propustio da realizuje.

39. minut - Sudar N.R. Miletića i Ranđelovića, obojici je ukazana pomoć.

38. minut - Dobro je tekla kontra Radničkog, vukao je Grbić, proigrao Haskića na levom krilu, prvi strelac Superlige je dao povratnu, ali tamo nije bilo njegovih saigrača.

35. minut - Borba se vodi uglavnom na sredini terena, još nije viđena nijedna šansa.

1 / 6 Foto: Starsport©

22. minut - Kontra Radničkog, N.R. Miletić je loše reagovao, pa gosti izvode drugi korner.

19. minut - N.G. Miletić je šutirao sa 17,18 metara - pored gola.

16. minut - Posle uvodnog pritiska Partizana, gosti su uspeli da uspostave ravnotežu.

7. minut - Radnički je konačno organizovao napad i dobio prvi korner.

3. minut - Partizan je jako ušao u meč i došao do prvog kornera.

1. minut - Derbi 25. kola je počeo.

SRDAČAN POZDRAV TRENERA MIRKOVIĆA I LALATOVIĆA

17:59 - Temperatura je 15 stepeni Celzijusa.

Trener Partizana Zoran Mirković ne može da računa na povređene Musu i Svetozara Markovića, kao suspendovane Sašu Zdjelara i Gorana Zakarića, dok je Danilo Pantić prvi put ovog proleća na klupi posle oporavka.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Valijente, Pavlović, N. G. Miletić – Šćekić, Kosović, Tošić, Đerlek – Nikolić, Rikardo.

RADNIČKI: Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević - Bondarenko, Drinčić - Kojašević, Ranđelović, Grbić - Haskić.

Crno-beli su treći na tabeli sa 51 bodom, dok su Nišlije na drugom mestu sa osam bodova više.

Partizan je u prošlom kolu remizirao na "Marakani" sa Crvenom zvezdom u 159. večitom derbiju (1:1), dok je Radnički zabeležio i treću prolećnu pobedu na isto toliko mečeva, savladavši Radnik na "Čairu" 4:1.

Nermin Heskić je na toj utakmici zabeležio het-trik i osamio se na vrhu liste strelaca Superlige Srbije sa 16 golova, a sledi ga napadač Partizana Rikardo Gomeš sa 13.

U prvom njihovom ovosezonskom duelu, poslednjeg dana septembra u Nišu, bilo je mnogo uzbuđenja i na kraju je plen podeljen - 2:2.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)