TOŠIĆ VUČE PARNI VALJAK KA EVROPI: Partizan pobedio Mladost i SKOČIO na četvrto mesto! Rikardo dao gol, pa promašio penal (VIDEO)

NIKAD MANJE NAVIJAČA U HUMSKOJ

Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost u Humskoj 2:0 (1:0) u utakmici 34. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su skočili na četvrto mesto na tabeli sa 33 boda, gurnuvši Lučance na peto sa 32, dok se Čukarički pobedom nad Napretkom popeo na treće sa 34.

Tim Save Miloševića je slavio večeras pred nezapamćeno malim brojem navijača. Što prvomajski praznik, što loše vreme, a najviše loši rezultati Partizana, uticali su da tribine budu prazne.

Uprkos tome, ali i užasnom stanju terena natopljenog vodom, crno-beli su u potpunosti nadigrali jednog od glavnih rivala u borbi za Evropu i zasluženo ga pobedili.

Ne može se reći da je Partizan blistao, ali delovao je sigurnije nego na većini prethodnih utakmica, i to najviše zahvaljujući raspoloženom Zoranu Tošiću.

Svakako je crno-belima mir donelo rano vođstvo. Igrao se 11. minut kada je Tošić upisao asistenciju, a Rikardo Gomeš svoj 18. prvenstveni gol!

Isti akteri bili su još dva puta u glavnoj ulozi u prvom poluvremenu kada su jedan drugom nameštali šanse, ali ih i promašivali.

Tošić se, međutim, upisao u strelce u 58. minutu posle duplog pasa sa Nemanjom Nikolićem.

A kada je sudija Zoran Široki u 62. minutu pokazao na belu tačku u kaznenom prostoru Lučanaca posle pada Zlatana Šehovića, malobrojni navijači Partizana su pomislili da je sve rešeno. Međutim, golman Dragan Rosić je odbranio šut Rikarda Gomeša.

Da domaćin ipak nema miran finiš meča pobrinuo se Petar Bojić, uz pomoć Svetozara Markovića. Fudbaler Mladosti je u 84. minutu opalio sa 30 metara, lopta je zakačila Partizanovog štopera, promenila smer i prevarila golmana Vladimira Stojkovića - 2:1.

Lučani, međutim, nisu imali snage da u završnici opasnije zaprete, pa se rezultat nije menjao.

U 34. kolu u nedelju Partizan dočekuje Napredak, dok Mladost gostuje Crvenoj zvezdi.

KRAJ - 2:1

90+2. minut - Žuti i za Stojkovića zbog oklevanja.

84. minut - 2:1 - BOJIĆ! Fudbaler Mladosti je šutirao sa 30 metara, lopta je zakačila Markovića, promenila smer i prevarila Stojkovića.

75. minut - Valijente se vraća na teren posle povrede, menja Ostojića.

70. minut - Zakarić menja Nikolića kod Partizana.

67. minut - Žuti i za Markovića zbog grubog prekršaja.

66. minut - Aplauzi domaćih navijača za gostujućeg igrača! Obijora Odita, nekadašnji igrač Partizana, sada je ušao u igru u ekipi Mladosti.

64. minut - Žuti karton i za Šehovića, zbog prekršaja.

63. minut - ROSIĆ ODBRANIO PENAL RIKARDU GOMEŠU!

62. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Šehović je pao, sudija Široki procenio da je sapleten...

59. minut - Ponovo se ori: "Uprava napolje"...

58. minut - 2:0 - TOŠIĆ - Odigrao je dupli pas sa Nikolićem, a onda savladao Rosića. Tošić je golom krunisao svoju dobru igru.

56. minut - Pantić se žali na bol u leđima, pa ga Milošević menja Ivanovićem.

53. minut - Žuti za Zdjelara zbog povlačenja Bojića.

52. minut - Prva kakva-takva opasnost po Stojkovića. Bojović je bio u dobroj poziciji, ali nije dobro reagovao.

49. minut - Šansa za Partizan! Rikardo Gomeš je petom proigrao Tošića, koji je iz neposredne blizine pogodio spoljnji deo mreže.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Lazar Jovanović je kod gostiju zamenio Pešića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

42. minut - Nikolić je "na petoparcu" prevario Andrića, ali je golman Rosić pravovremeno reagovao. I ovaj put je ulogu asistenta imao Tošić.

Od malobrojnih navijača čuje se: "Uprava napolje".

34. minut - Pritisak crno-belih, šutirao je Nikolić, kasnije i Pantić. U oba slučaja domaćin je dobio korner.

30. minut - Već treći žuti karton za goste. "Požuteo" je i Pešić zbog starta na Tošićem.

27. minut - Velika šansa za Partizan! Ponovo je Tošić, kao i kod gola, namestio zicer Rikardu Gomešu, ali je reprezentativac Zelenortskih Ostrva sada promašio.

24. minut - Posle prvog, odmah i drugi žuti karton za goste, dobio ga je Jovanović zbog grubog faula.

23. minut - Prvi žuti karton - Leković iz Mladosti.

20. minut - Tukao je i Tošić, ali nije dobro zahvatio loptu.

17. minut - I Smiljanić pokušava sa distance, Rosić je siguran.

13. minut - Snažan i za malo neprecizan šut Zdjelara iz daljine.

11. minut - 1:0 - RIKARDO GOMEŠ! Tošić je asistirao, a Rikardo Gomeš sa šest, sedam metara precizno ciljao! To mu je 18. gol u Superligi!

5. minut - Teren je natopljen vodom.

4. minut - Partizanovo dete koje sada nosi dres Mladosti - Pavlović - pucao je, ali visoko preko gola.

2. minut - Šansa za Partizan! Ostojić je proigrao Tošića, koji je šutirao iz blizine, ali je golman Rosić odbranio.

1. minut - Utakmica je počela.

Ne pamti se da je u Humskoj bilo ovako malo navijača.

SASTAVI:

Trener Partizana Savo Milošević danas ne računa na suspendovane Strahinju Pavlovića, Slobodana Uroševića i Aleksandra Šćekića, kao i na rovitog Marka Valijentea. Šansu je od prvog minuta, između ostalih, ukazao Šehoviću i Smiljaniću.

PARTIZAN: Stojković - Nemanja R. Miletić, Ostojić, Marković, Šehović - Zdjelar, Smiljanić - Tošić, Nikolić, Pantić - Rikardo Gomeš.

MLADOST: Rosić - Jovanović, Milošević, Šatara, Leković - Andrić, Pešić - Pavlović, Radivojević, Bojić - Bojović.

Lučanci su uoči ovog kola bili treći sa 32 boda, a crno-beli peti sa 30. Dakle, današnji meč predstavlja direktnu borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Partizan je doživeo čak pet poraza u poslednjih sedam utakmica, zaključno sa neuspehom u „večitom“ derbiju, dok je Mladost u seriji od tri uzastopne pobede, odnosno šest kola bez poraza.

"Više nema nazad, nema kalkulacija, situacija je veoma jasna. Neophodne su nam četiri pobede. Znamo da sa narednim rivalima možemo da izadjemo na kraj. Igrači su svesni situacije u kojoj se nalazimo. Najbitnije je da zavisimo sami od sebe. Primarni cilj je da posle svake utakmice zavisimo sami od sebe do kraja prvenstva", rekao je trener Partizana Savo Milošević.

U oba ovosezonska susreta ovih rivala bilo je nerešeno – 0:0 u Beogradu i 1:1 u Lučanima.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)