ZVEZDA SLABA ZA BAJERN: Crveno-beli porazom započeli Ligu šampiona! Bavarci kaznili greške srpskog tima! KURIR TV

1. kolo grupe B

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su započeli takmičenje u Ligi šampiona.

1 / 20 Foto: EPA

Crveno-beli su u prvoj utakmici grupe B poraženi u Minhenu od Bajerna sa 3:0 (1:0).

Golove za nemački tim su postigli Koman u 34. minutu, Levandovski u 80. minutu i Miler u 91. minutu.

Bajern je ovom pobedom "izbio" na prvo mesto Grupe B, dok je Zvezda poslednja, četvrta. Ranije danas Olimpijakos i Totenhem igrali su u Atini nerešeno 2:2.

Nemački tim opravdao je ulogu favorita i od prvog minuta imao inicijativu. Zvezda je u prvih pola sata bila dobra u defanzivnom bloku, gotovo da nije bilo prilika, osim kada Filipe Kutinjo sa oko 16 metara šutirao, ali je Milan Borjan dobro reagovao.

Inicijativa domaćina isplatila se u 34. minutu kada je Ivan Perišić probio po levoj strani, centrirao i u petercu pronašao usamljenog Komana koji loptu glavom prosledio u mrežu Zvezde.

Crveno-beli su prethodno imali jedini šut ka golu Bajerna i to pošto je Žander prošao po levoj strani, ali je njegov šut završio pored gola.

U drugom poluvremenu Zvezda je bila konkretnija, ali je Bajern i dalje imao inicijativu, a najbliži drugom golu bili su u 64. minutu kada je Perišić posle jedne dubinske lopte ostao sam ispred Borjana, lobovao ga, ali je pogodio prečku. U nastavku akcije Levandovski je šutirao preko gola.

Zvezda je u 78. minutu posle jednog brzo izvedenog prekida imala dobru priliku za izjednačenje, ali je šut Marka Marina završio pored gola.

Već u sledećoj akciji Bajern je došao do drugog gola i tako rešio pitanje pobednika. Posle loše povratne lopte Marka Gobeljića, Levandovski je došao do nje i "ćušnuo" je pored Borjana.

Bajern je u prvom minutu sudjske nadoknade vremena došao i do trećeg gola, a strelac je posle proigravanja Tijaga Alkantare iz prekida bio Miler.

U narednom kolu, 1. oktobra, Zvezda će na stadionu "Rajko Mitić" dočekati Olimpijakos, a Bajern će gostovati Totenhemu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 3:0 (1:0)

Stadion: Alijanc arena

Kapacitet: 75.000

Sudija: Bobi Maden (Škotska)

Strelac: Koman 34., Levandovski 80., Miler 90+1. minut

BAJERN: Nojer - Kimih, Zile, Pavar, Ernandez - Toliso, Tijago - Koman, Kutinjo, Perišić - Levandovski. Trener: Niko Kovač

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Žander - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, La Para - Pavkov. Trener: Vladan Milojević

2. POLUVREME

90+1. minut - GOOOL!!! Sjajna akcija Bajerna, Tomas Miler je matirao Borjana

Izveden je slobodan udarac, a Miler sjajno matirao Borjana.

90. minut - Žuti karton za Vulića

Miloš Vulić je s leđa faulirao Martineza!

85. minut - Milunović pogodio sopstvenu prečku

Opasna akcija Bajerna, Milunović je nespretno zakačio loptu i pogodio sopstvenu prečku.

83. minut - Treća izmena u Bajernu

Tomas Miler ulazi umesto Kutinja

82. minut - Vukanović umesto Garsije

Treća izmena u Crvenoj zvezdi, Vukanović koji je uveo Zvezdu u LŠ ulazi umesto Garsije.

82. minut - Vulić se okušao

Šutirao je veznjak Zvezde, ali nije bio precizan.

80. minut - GOOOL! Levandovski duplira vođstvo Bajerna

Neverovatno, Levandovski je bukvalno ugurao loptu u mrežu. Lopta se odbijala od igrača, nespretno je zakačio Gobeljić, a napadač Bajerna se upisao u strelce.

78. minut - Marin je mogao da izjednači!

Lepa akcija Zvezde, Garsija je uleteo u šesnaesterac, vratio do Boaćija, ovaj odložio za Marina koji je zavrnuo kiflu, ali je lopta prozujala pored stative. Nojer ne bi mogao ništa da je lopta išla u gol.

70. minut - Boaći menja Pavkova

Druga izmena u Crvenoj zvezdi. Milojević menja napadače.

69. minut - Ponovo Levandovski u prilici

Poljski napadač je ko zna koji put bio u prilici, šutirao je ali je izblokiran.

65. minut - Dvostruka izmena u Bajernu

Izašao je iz igre Toliso, a u igru ulazi Havi Martinez. Perišić je napustio igru, ušao je Gnabri.

65. minut - Perišić pogodio prečku

Bajern je promašio neverovatnu šansu. Perišić je pogodio prečku pošto je prebacio Borjana, a zatim Levandovski šutirao preko gola u situaciji kada na golu nije bilo Borjana.

62. minut - Prva izmena u Crvenoj zvezdi

Umesto Jovančića u igri je Vulić.

59. minut - Žander je imao priliku

Žander je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac, a onda šutirao traljavo.

57. minut - Velika greška Milunovića, Borjan brani

Mogao je Bajern da udvostuči vođstvo. Milunović je izgubio loptu na oko 30 metara od svog gola, Levandovski je pokušao da savlada Borjana koji je izleteo, ali golman Zvezde spektakularno interveniše.

55. minut - Borjan skida šut Perišiću

Opasno je bilo u srcu šesnaesterca Crvene zvezde. Perišić je šutirao sa desetak metara, Borjan uspeo da ukroti loptu.

54. minut - Korner za Zvezdu

Garsija je iznudio korner, ali Zvezda nije uspela ozbiljnije da pripreti.

53. minut - Toliso pogađa stativu

Opasan napad Bajerna, Toliso je ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane, šutirao i pogodio stativu.

51. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Degenek

Miloš Degenek je prvi upisani igrač na utakmici. Degenek je na oko 20 metara od gola svog tima faulirao Levandovskog. Poljak je izveo slobodan udarac, međutim bio je neprecizan.

46. minut - Nije bilo promena u poluvremenu

Remi Olimpijakosa i Totenhema Fudbaleri Olimpijakosa i Totenhema igrali su večeras u Atini nerešeno 2:2 u prvom kolu Grupe B Lige šampiona.

Olimpijakos je u prvih 25 minuta bio bolji rival od Totenhema, ali je londonski klub u 26. minutu došao do vodjstva i to pošto je Jasin Merija oborio Harija Kejna u šesnaestercu.

Napadač Totenhema preuzeo je odgovornost i lako iz jedanaesterca savladao Žozea Saa.

Primljeni gol uzdrmao je Olimpijakos, što je Totenhem iskoristio i u 30. minutu došao do vodjstva od 2:0, a strelac je bio Lukas Moura na asistenciju Bena Dejvisa.

Olimpijakos se nije predavao posle zaostatka od dva gola, pa su tako do poluvremena uspeli da smanje zaostatak pogotkom Danijela Podensea u 44. minutu.

Početak drugog dela pripao je Totenhemu, ali je Olimpijakos posle desetak minuta uspeo da se oslobodi pritiska, a potom i dodje do izjednačenja u 54. minutu golom Matjea Valbuene iz penala.

Do kraja susreta oba tima imali su po nekoliko dobrih prilika, ali su mreže mirovale.

Drugi meč Grupe B Lige šampiona igra se večeras od 21:00 u Minhenu, gde se sastaju Bajern i Crvena zvezda.

U Grupi A Klub Briž i Galatasaraj igrali su nerešeno bez golova, a večeras se od 21:00 u Parizu sastaju Pari Sen Žermen i Real Madrid.

1. POLUVREME

Bajern je imao inicijativu, a o nadmoći govori podatak da su Bavarci imali 17 pokušaja ka golu Zvezde, a crveno-beli dva ka golu Bajerna. Šest pokušaja domaće ekipe je išlo u okvir gola, sa druge strane jedan šut u okvir gola Nojera.

Bajern je izveo šest kornera, a Crvena zvezda jedan. Domaćin je imao 69 odsto vremena loptu u nogama.

45. minut - Borjan sprečio ubedljivije vođstvo Bajerna

U samom finišu prvog poluvremena Bajern je opasno pripretio u dva navrata, prvo Levandovski, potom i Koman, ali Borjan u oba navrata brani.

40. minut - Bajernu opravdano poništen gol

Kutinjo je bio u ofsajdu kada je postigao gol, pa je sudija Maden opravdano poništio gol!

39. minut - Borjan hvata šut Levandovskog

Levandovski je šutirao sa 15-tak metara, po sredini gola, Borjan brani.

34. minut - GOOOL! Koman dovodi Bajern u vođstvo

Kingsli Koman je sa svega nekoliko metara glavom poslao loptu u mrežu Crvene zvezde. Prethodno je Ivan Perišić sjajno centrirao sa leve strane, a Žander nije ispratio svog igrača.

21:33 - Delije izviždale himnu Lige šampiona

21:32 - Spektakularna koreografija Delija

21:31 - Podrška crnogorskog košarkaša

Nikola Vučević je poslao poruku podrške crveno-belima.

30. minut - Centaršut Gobeljića izblokiran

Mogla je akcija Crvene zvezde bolje da se završi, međutim domaćini su centaršut Gobeljića sa ivice šesnaesterca uspeli da blokiraju.

27. minut - Zvezda preko Žandera opasno pripretila

Razvila je Crvena zvezda opasnu kontru, Jovančić je prebacio loptu na levu stranu, Žander je krenuo ka golu domaćina, šutirao sa oko 25 metara, a lopta je fijuknula pored stative.

21. minut - Kutinjo šutirao jako ali neprecizno

Nije baš bila prijatna situacija po Zvezdu. Kutinjo je naleteo na povratnu loptu na ivici šesnaesterca ali je njegov projektil završio iznad prečke.

18. minut - Degeneku pukla arkada

Žestoki su sudari fudbalera na terenu. Miloš Degenek je posle jednog napada Bajerna završio sa povredom arkade.

21:18 - Srpski zet poželeo sreću Bajernu

15. minut - Velika prilika za Zvezdu

Marin je šutirao posle prodora sa oko 20 metara, lopta se odbila u srce peterca gde su bili Pavar i Pavkov. Defanzivac Bajerna je startovao na loptu.

14. minut - Borjan siguran

Kutinjo je šutirao sa 15-tak metara, iskosa sa leve strane. Siguran je golman Crvene zvezde.

13. minut - Prvi korner na utakmici i to za Crvenu zvezdu

Pritisla je Crvena zvezda defanzivce Bajerna i naterala Nojera da izbaci loptu u korner. Prvi korner na utakmici, ali Zvezda nije uspela da ozbiljnije ugrozi gol Bajerna.

21:08 - Alijanc arena je puna

6. minut - Prva ozbiljnija akcija Zvezde

La Para je vukao loptu dobrih 30-tak metara, pokušao da uposli Marina u ozbiljnijoj situaciji, međutim Pavar interveniše.

21:05 - Zvezda ima veliku podršku sa tribina

3. minut - Prva opasnost ispred Borjana

Izgubili su fudbaleri Zvezde loptu na sredini terena, prošao je po levoj strani Perišić, dodao do Levandovskog, a ovaj povratnu do Tolisao. Njegov šut sa oko 18 metara je blokirao Milunović.

20:57 - Završena je utakmica u Pireju

20:47 - Spektakularna najava tima Bajerna

20:44 - Veliki haos u metrou, sukob navijača Zvezde i policije!

19:30 - Pesma o Kosovu se orila i u Minhenu

19:29 - Navijači Crvene zvezde su imali specijalnu poruku, i to od strane policije u Minhenu

19:26 - Mnogi navijači Crvene zvezde nisu želeli da kupe suvenir u Minhenu

19:24 - Nisu svi Nemci protiv Zvezde, navijači Minhena 1860 podržali crveno-bele

19:23 - Nemci su bili spremni za Srbe, Tamo daleko odjekuje Minhenom

19:17 - Delije su od ranog jutra zauzele centralne gradske ulice

19:15 - Đurđevdan grmi Minhenom!

19:14 - Nemačka štampa sa dosta optimizma čeka ovaj duel

Sećaju se dobro navijači Zvezde, ali i Bajerna, međusobnih mečeva iz prošlosti.

Znali su crveno-beli da šokiraju Minhen. Sada bi to bilo ravno senzaciji, ali svedoci smo brojnih fudbalskih čuda...

Crveno-beli od 21 čas započinju novu evropsku odiseju, drugu uzastopnu godinu provešće u Ligi šampiona. Sa druge strane višestruki evropski i nemački šampiona, Bajern.

Ovo će biti šesti međusobni duel. Svakako se najviše pamti dvomeč u polufinalu Kupa šampiona u sezoni 1991/1992.

Ipak, od tada je prošlo dosta vremena, a neki novi klinci igraju u ova dva kluba.

Ono što ne ide na ruku crveno-belima je statistika Bajerna u prvim utakmicama u Ligi šampiona. Bavarci su na 22 utakmice slavili 18 puta, uz jedan remi i tri poraza. Poslednji put to im se desilo pre 16 godina kada je Deportivo iz La Korunje bio bolji.

Bajern je od ukupno 75 utakmica u grupnoj fazi Lige šampiona izgubio samo osam. Na svojoj Alijanc areni su doživeli samo dva poraza, a poslednji put pre šest godina od Mančester sitija (2:3).

DUELI ZVEZDE I BAJERNA 1979/1980. 3. kolo Kupa UEFA Bajern - Zvezda 2:0 Zvezda - Bajern 3:2 1990/1991. Polufinale Kupa šampiona Bajern - Zvezda 1:2 Zvezda - Bajern 2:2 2007/2008. Grupna faza Kupa UEFA Zvezda - Bajern 2:3