DINAMOVA DEMONSTRACIJA SILE U ZAGREBU: Atletiko u 90. minutu do boda protiv Juventusa, PSŽ PREGAZIO Real Madrid! (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA

Kompletirano je prvo kolo ovogodišnje grupne faze Lige šampiona.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom stadionu Real Madrid sa 3:0 u prvom kolu Grupe A Lige šampiona.

U izjednačenom duelu na stadionu Park prinčeva, PSŽ je došao do ubedljive pobede.

Vodeći gol za PSŽ postigao je Anhel Di Marija u 14. minutu, da bi isti igrač u 33. povisio na 2:0.

Real je u 35. minutu uspeo da smanji zaostatak preko Gereta Bejla, ali je gol posle pregleda usporenog snimka poništen zbog igranja rukom.

PSŽ je u drugom delu došao do još jednog gola, a strelac je u 91. minutu bio Toma Menije.

Pari Sen Žermen je prvi na tabeli, dok je Real poslednji, četvrti. Ranije danas Klub Briž i Galatasaraj igrali su nerešeno bez golova.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pobedili su večeras na svom terenu Atalantu sa 4:0, dok je Mančester siti u gostima s 3:0 trijumfovao protiv Šahtjora iz Donjecka u prvom kolu Grupe C Lige šampiona.

Dinamo je na stadionu Maksimir deklasirao debitanta u Ligi šampiona, a golove za trijumf postigli su Marin Leovac u 10. i Mislav Oršić u 31, 42. i 68. minutu.

Mančester siti je do trijumfa Harkovu protiv Šahtjora došao lako i ubedljivo.

Golove za trijumf ekipe Pepa Gvardiole bili su Rijad Marez u 24, Ilkaj Gundogan u 38. i Gabrijel Žezus u 76. minutu.

Dinamo i Mančester siti posle prvog kola imaju po tri boda, dok su Atalante i Šahtojra bez bodova.

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve pobedili su večeras gostima Bajer Leverkuzen sa 2:1, dok su Atletiko Madrid i Juventus igrali nerešeno 2:2 u utakmicama prvog kola Grupe D Lige šampiona.

Lokomotiva je na gostovanju u Nemačkoj priredila iznenadjenje večeri, pošto je slavila protiv favorizovanog Bajera sa 2:1.

Golove za Lokomotivu postigli su Gregor Krikovjak u 16. i Dmitri Barinov u 37. minutu.

Jedini gol za Bajer bio je autogol Benedikt Hovedes u 25. minutu.

Juventus je na gostovanju protiv Atletiko Madrida imao dva gola prednosti, ali je na kraju završeno remijem.

"Stara dama" povela je golovima Huan Kvadrado u 48. i Blez Matuidi u 65. minutu.

Atletiko je izjednačio preko Stefana Savića u 70. minutu i Ektor Erera u 90.

Rezultate i sve večerašnje golove pogledajte u nastavku teksta.

TOK MEČEVA:

ATLETIKO MADRID - JUVENTUS 2:2

BAJER LEVERKUZEN - LOKOMOTIVA 1:2

DINAMO ZAGREB - ATALANTA 4:0

PSŽ - REAL MADRID 3:0

ŠAHTJOR - MANČESTER SITI 0:3

90. minut - Ubedljiva pobeda PSŽ-a.

90. minut - Erera pogađa za izjednačnje u Madridu.

76. minut - Gabrijel Žezus pogađa za ubedljivu prednost Sitija protiv Šahtjora.

70. minut - Dinamo iz Zagreba uništava Atalantu. Treći gol Orsića.

70. minut - Atletiko smanjuje zaostatak za Juventusom preko Savića.

65. minut - Matuidi udvostručuje prednost Juventusa u Madridu.

48. minut - Juventus vodi u Madridu golom Kvadrada.

45. minut - Završena su poluvremena na utakmicama.

43. minut - Dinamo gazi u zagrebu Atalantu.

38. minut - Gundogan udvostručuje prednost Sitija u Ukrajini.

37. minut - Barinov vraća prednost Lokomotivi protiv Leverkuzena u Nemačkoj.

33. minut - PSŽ već ima dva gola više od Real Madrida.

31. minut - Orsić duplira prednost Dinama u Zagrebu!

25. minut - Leverkuzen je izjednačio protiv Lokomotive autogolom Hevedesa.

24. minut - Siti je poveo u Ukrajini preko Mareza.

16. minut - Lokomotiva vodi u Nemačkoj protiv Leverkuzena golom Krikovjaka.

14. minut - Di Marija dovodi u vođstvo PSŽ !

10. minut - Leovac postiže gol za vođstvo Dinama u Zagrebu.

1. minut - Utakmice su počele!

Fudbaleri Olimpijakosa i Totenhema remizirali su 2:2 (1:2) u Atini u prvom meču B grupe Lige šampiona.

Totenhem je imao dva gola prednosti preko Harija Kejna u 26. i Lukasa Moure u 30, ali je domaćin uspeo da se vrati.

Prvo je Danijel Podense u finišu prvog dela smanjio, da bi Matje Valbuena u 54. minutu iz penala izjednačio i postavio konačan rezultat.

U istoj grupi Bajern i Crvena zvezda igraju večeras u Minhenu od 21 sat.

Na otvaranju A grupe, Klub Briž i Galatasaraj odigrali su bez golova u Belgiji.

TOK MEČEVA

DRUGO POLUVREME:

Kraj: Olimpijakos - Totenhem 2:2!

GENK - GALATASARAJ 0:0!

Utakmica u Pireju je gotova.

90. minut - Krenule su da teku nadoknade na obe utakmice

78. minut - U igru je ušao Lazar Ranđelović, njegov debi i Ligi šampiona!

73. minut - Hong Min Son ulazi u igru umesto Dele Alija.

54. minut - GOOOOOOL! Valbuena sa penala pogađa za egal!

52. minut - PENAL ZA OLIMPIJAKOS!

46. minut - Počeo je drugi deo meča na obe utakmice!

PRVO POLUVREME:

45. minut - Zavšrena su poluvremena na obe utakmice!

44. minut - GOOOOOL! Danijel Podense smanjuje zaostatak Olimpijakosa.

43. minut - Odlična prilika za Briž, probao je Denis po zemlji, ali je lopta prošla koji milimetar pored desne stative gola galate.

36. minut - Rika pogađa PREČKU za klub Briž!

34. minut - Odlična prilika za Olimpijakos, probao je volejem sa 5 metara, ali nije lepo loptu zahvatio napadač domaćina.

30. minut - GOOOOOL! Lukas Mura uvećava prednost Tonehema šutem sa ivice šesnaesterca. Ovo je Lukasu 9. kolu u Ligi šampiona!

26. minut - GOOOOL! Kejn sa penala donosi prednost Totenhemu! Njegov 15 pogodak u 20 utakmici u Ligi šampiona ovog Engleza.

25. minut - PENAL ZA TOTENHEM!

20. minut - Pokušao je Babel sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide preko prečke. Konkretnije je Galatasaraj u napadu!

18. minut - STATIVA! Pogodio je Podens okvir gola posle šuta sa ivice šesnaesterca. Odlična prilika za Olompijakos, Totenhem ne zna šta ih je snašlo

5. minut - Preti Olimpijakos preko Danijela Podensa, ali je Loris bio na visini zadatka.

SASTAVI:

Fudbaleri Briža na svom terenu dočekuju ekipu turskog Galatasaraja, dok će Olimpijakos u Grčkoj dočekati ekipu Totenhema.

Totenhem u Grčku dolazi kao finalista prošlogodišnje Lige šampiona, dok će najveća snaga Olimpijakosa biti u domaćem terenu i navijačima.

Ove dve ekipe su se sastale samo jednom u istoriji i to davne 2009. godine kada je Totenhem slavio sa 3:0 na svom terenu.

Što se tiče druge utakmice, verujemo da će tu biti malo više neizvesnosti.

Briž je vicešampion Belgije i ali i ekipa koja se nalazi u odličnoj seriji. Belgijanci nisu doživeli poraz još od početka jula i utakmice sa AZ Alkmarom.

Galatasaraj je polako počeo da podiže formu u turskom šampionatu i posle startnog kiksa ušli su u seriju dobrih rezultata i sada posle 4 kola zaostaju za prvoplasiranom Alanjom samo 5 bodova.