INTER JE NEZADRŽIV: Neroazuri pobedili Lacio za prvo mesto na tabeli! Šok u Napulju

SERIJA A

Fudbaleri Intera pobedili su večeras na svom terenu Lacio sa 1:0, u utakmici petog kola i zadržali maksimalan učinak u italijanskom šampionatu.

Jedini gol postigao Danilo D'Ambrozio u 23. minutu.

Inter je ostvario petu uzastopnu pobedu i prvi je na tabeli sa svih 15 bodova.

Lacio je osmi sa sedam bodova.

Napoli je na svom terenu izgubio od Kaljarija sa 1:0, a jedini strelac bio je Lukas Kastro u 87. minutu.

Klub iz Napulja je pretrpeo drugi poraz u šampionatu i četvrti je na tabeli sa devet bodova, koliko ima i petoplasirani Kaljari.

Parma je kao domaćin pobedila Sasuolo autogolom Mehdija Burabije u petom minutu nadoknade vremena. Parma je mogla ranije da povede, ali je njen igrač Roberto Inglese promašio penal u 74. minutu.

Sasuolo i Parma imaju po dve pobede i sa po šest bodova zauzimaju 11. odnosno 13. mesto na tabeli.

U ostalim utakmicama Atalanata je u Rimu bila bolja od Rome sa 2:0, a Fiorentina je kao domaćin pobedila Sampdoriju sa 2:1. Đenova je odigrala 0:0 sa Bolonjom, dok su fudbaleri Lečea na gostovanju pobedili Spal sa 3:1.

(Beta, Foto: EPA/MATTEO BAZZI)