LUDO VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Mesi odveo moćnu Barsu u osminu finala, Tadić pokorio Lil, Napoli zaustavio Liverpul (VIDEO)

MNOGO OTVORENIH PITANJA OSTALO ZA POSLEDNJE KOLO

Fudbaleri Barselone, predvođeni slavljenikom Lionelom Mesijem, pobedili su Borusiju Dortmund 3:1 i plasirali se u osminu finala Lige šampiona.

Prvak Španije ne samo da je osigurao prolaz među 16 najboljih u Evropi, već je "zacementirao" i prvo mesto u Grupi F, jer ima 11 bodova, četiri više od Borusije i Intera, koji je pobedio Slaviju u Pragu 4:1.

Mesi je prvo u 29. minutu asistirao Luisu Suarezu za 1:0, zatim se i sam upisao u strelce četiri minuta kasnije, a onda je u 67. minutu namestio gol i Grizmanu. "Milioneri" su uspeli samo da ublaže poraz preko Sanča u 77.

Mesi je proslavio vredan jubilej, odigrao je 700. meč za Barselonu i srušio jedan rekord - Borusija mu je 34. različit rival u Ligi šampiona kome je tresao mrežu.

Inter je otpor Slavije slomio u drugom poluvremenu, a po dva gola su dali Lautaro Martinez i Romelu Lukaku.

Najzanimljivi period meča bio je od 35. do 37. minuta kada je sudija Marsinijak posle gledanja snimka poništio gol Intera (za 2:0) kako bi dosudio penal za domaćina, što Suček pretvorio u izjednačenje - 1:1. Ipak, u nastavku "neroazuri" su iskalili bes na Česima, koji su ih na startu takmičenja iznenadili u Milanu, gde je bilo 1:1.

U poslednjem kolu Borusija i Inter u direktnom duelu u Dortmundu odlučuju ko će biti drugi.

U Grupi E ludnica! Napoli je na "Enfildu" vodio golom Mertensa od 21. minuta, ali je šampion Evrope došao do boda pogotkom Lovrena u 65. minutu - 1:1. U isto vreme Salcburg je protutnjao Belgijom i pobedio Genk 4:1, pa sada na tabeli Liverpul vodi sa deset bodova, Napoli ima devet, Salcburg sedam, a Genk jedan.

U poslednjem kolu Salcburg dočekuje Liverpul, dok Napoli kao domaćin ima zicer protiv Genka. Austrijanci imaju šansu da iznenade osvajača Lige šampiona i eliminišu ga.

Dušan Tadić zabeležio je asistenciju u pobedi Ajaksa u Lilu 2:0, a golove su postigli Zijeh i Promes. "Kopljanici" su se osamili na vrhu tabele Grupe H sa deset bodova, dva više od Valensije i Čelsija, koji su ranije danas remizirali - 2:2.

U poslednjem kolu igraće Ajaks - Valensija i Čelsi - Lil.

Lajpcig se izvukao protiv Benfike iako je kao domaćin do 89. minuta gubio 0:2. Golovima Forsberga stigao je do 2:2 i remija, pa je prvi u Grupi G sa deset bodova, tri više od Zenita i Liona, dok otpisana Benfika ima četiri.

Ranije danas Zenit je savladao Lion 2:0.

Lion - Lajpcig i Benfika - Zenit sastaće se u šestom kolu.

TOK MEČEVA:

90+6. minut - GOL! Forsberg za 2:2! Dao je dva gola za sedam minuta!

89. minut - GOL! Forsberg smanjio prednost Benfike 1:2

88. minut - GOL! Martinez još jednom pogađa za Inter sada je 1:3

87. minut - GOL! Haland se i ovom kolu upisuje za Salzburg 1:4

85. minut - GOL! Samata smanjio predbnost Salzburga 1:3

81. minut - GOL! Lukaku za vođstvo Intera u Pragu 1:2

77. minut - GOL! Zijeh povećva prednost Ajaksa 0:3

77. minut - GOL! Sančo smanjuje prednost Barselone 3:1

69. minut - GOL! Hong za siguno vođstvo Salzburga 0:3

67. minut - GOL! Grizman još jednom povećava vođstvo Barse 3:0

65. minut - GOL! Liverpul poravanava, strelac Lovren 1:1

59. minut - GOL! Promes duplira vođstvo Ajaksa u Francuskoj 0:2

59. minut - GOL! Benfika preko Vinisijusa podebljava vođstvo 0:2

46. minut - Utakmice su nastavljene.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut - GOL! Ekspresno je Salcburg uvećao vođstvo, strelac Minamino 0:2

43. minut - GOL! Salcburg vodi u Belgiji, strelac Daka 0:1

37. minut - GOL! Slavija poravnava sa penala,strelac Suček 1:1

33. minut - GOL! Mesi povećava prednost Barselone 2:0

29. minut - GOL! Suarez za vođstvo Barse protiv Dortmunda 1:0

21. minut GOL! Napoli poveo protiv Liverpula, strelac Mertens 0:1

20. minut GOL! Pici strelac za Benfiku na gostovanju u Nemačkoj 0:1

19. minut - GOL! Inter poveo u Pragu, strelac Martinez 0:1

2. minut - LIL - AJAKS 0:1 - ZIJEH! Tadić je asistent!

KRAJ! ZENIT - LION 2:0, VALENSIJA - ČELSI 2:2

84.minut - GOL! Ozdoev šutom sa distance povećava prednost Zenita 2:0

82. minut - GOL! Valensija izjednačava, strelac gola Vas 2:2

53. minut - GOL! Čelsi preokreće rezultat strelac Pulišić 1:2

46.minut - Utakmice su nastavljene.

45+2 minut -Uz bolne grimase igrač Čelsija Tami Abraham napustio teren i biće zamenjen u nastavku.

42. minut GOL! Poveo je Zenit, strelac Artjom Dzjuba 1:0

41. minut GOL! Ekspresno se vraća Čelsi strelac Kovačić 1:1

40. minut - GOL! Povela je Valensija, na centaršut Rodriga,sjajno je reagovao Soler. 1:0

35. minut - STATIVA! Najbolju šansu na utakmici imao je Zenit , šutirao je iz kaznenog Serdar Azmun, golman je već bio savladan ali se isprečila stativa.

1. minut - Utakmice su počele.

U uvodnim mečevima sastaju se Zenit - Lion i Valensija - Čelsi.