BURNO U RUSIJI I ŠPANIJI: Bane sa Zenitom slavio protiv Liona, remi Valensije i Čelsija posle ludnice na Mestalji

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Zenita pobedili su večeras u Sankt Peterburgu Lion sa 2:0 u Petom kolu Grupe G Lige šampiona, dok su u Grupi H Valensija i Čelsi igrali nerešeno 2:2.

Zenit je pred svojim navijačima došao do veoma bitne pobede pred poslednje kolo grupne faze Lige šampiona.

Golove za trijumf ruskog tima postigli su Artjom Dzjuba u 42. minutu i Magomed Ozdoev u 84. minutu.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović s kapitenskom trakom na ruci predvodio je Zenit i odigrao ceo meč.

Zenit i Lion posle pet utakmica imaju po sedam bodova i nalaze se na deobi drugog mesta Grupe G.

Valensija je na svom terenu bila na pragu poraza, pošto je Čelsi posle preokreta golovima Matea Kovačića u 41. i Kristijana Pulišića u 50. minutu vodio sve do same završnice, ali je domaćin ipak u 82. preko Danijela Vasa došao do izjednačenja.

Prethodno vodeći gol za Valensiju postigao je Karlos Soler 40. minutu.

Valensija i Čelsi imaju po osam bodova na čelu Grupe H, dok Ajaks s utakmicom manje ima sedam, a Lil jedan bod.