RONALDO I JOVIĆ SA TRIBINA GLEDALI EL KLASIKO: Real posle 5 godina savladao Barsu za povratak na prvo mesto! VIDEO

PRIMERA

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu ekipu Barselone sa 2:0, u utakmici 26. kola španske Primere.

Real se pobedom u "klasiku" vratio na vrh tabele, sada ima 56 bodova, bod više od katalonskog kluba.

"Kraljevski" klub je poveo golom Vinisujusa Žuniora u 71. minutu. Njega je lepo proigrao Kros nakon čega je Brazilac ušao u kazneni prostor, šutirao sa peterca, a lopta se od Pikea odbila u gol.

Konačnih 2:0 postavio je Marijano Dijas iz kontranapada u 92. minutu. On je samo minut ranije ušao na teren.

Ranije danas, fudbaleri Hetafea su u gostima slavili protiv Majorke sa 1:0 pogotkom Nemanje Maksimovića. Hetafe je četvrti na tabeli sa 45 bodova, dok je Majorka na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

1 / 11 Foto: EPA

92.minut - GOOOOOOL! Marijano ušao sa klupe i odmah postigao gol. Posle samo 60 sekundi zatresao je mrežu u debiju za Kraljeve ove sezone!

82. minut - Smirilo se na terenu posle gola Reala, ''kraljevski klub'' je smirio tempo.

71. minut - GOOOOOL! Vinisijus pogađa iz mrtvog ugla za prednost Reala!

61. minut - Probao je Isko glavom, ali je sa linije loptu izbio Žerar Pike! Savladan je bio Ter štegen, ali tu je bio iskusni Španac.

57. minut - Sjajan šut Iska, ali Ter Štegen je ponovo pokazao klasu.

Utakmicu sa tribina gleda bivši igrač Real Madrida Kristijano Ronaldo!

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45. minut - Završeno je prvo poluvreme!

38. minut - Sjajna prilka za Mesija, izbio je sam ispred Kurtoe, ali golman je izašao kao pobednik ovog puta.

37. minut - Vinisijus je probao iz kontre unutrašnjom, ali na mestu je bio Ter Štegen!

29. minut - Ponovo je probao Kros iz daljine i ponovo lopta ide preko prečke.

21. minut - Sjajna prilika za Grizmana posle povratnog pasa Albe, ali loše je Francuz zahvatio loptu koja je otišla daleko preko prečke.

15. minut - Prvi pokušaj ozbiljniji na meču imao je Kros posle povratne Marsela, ali lopta ide daleko preko prečke. Real je konkretniji, ali loptu ima Barsa.

1. minut - Utakmica je počela!

Sastavi:

Real Madrid:

Kurtoa – Karvahal, Serhio Ramos, Varan, Marselo – Valverde, Kros, Kazemiro – Isko, Vinisijus, Benzema.

Barselona:

Ter Štegen – Semedo, Pike, Umtiti, Alba – Buskets, Artur, De Jong, Vidal – Mesi, Grizman.

Dva najjača španska kluba u 244. okršaju jure pobedu koja bi ih odvela do nove titule u Primeri.

Sudar dva fudbalska koncepta, dve ideologije, koji prevazilaze i granice fudbalske igre, odigraće se večeras na Santjago Bernabeu (21.00, SK1), 244. put u istoriji tvoraca „el klasika“ Real Madrida i Barselone.

Španski mediji pišu da Luka Jović neće biti među 18 odabranih, te da će njegovo mesto zauzeti Marijano Dijaz, koji je ove sezone odigrao samo 44 minuta za Real.

Real će tražiti šansu da se iskupi za debakl na svom terenu u Ligi šampiona protiv Mančester sitija, a ništa bolje i ne može da se zamisli od pobede nad večitim rivalom koja ga vraća na prvo mesto.

Na drugoj strani, Barsa je toliko već navikla da dobija u Madridu da su i zaboravili kada su poslednji put poraženi na Santjago Bernabeu u jednom prvenstvenom meču.

Neverovatno zvuči podatak da su Katalonci izgubili davnog 25. oktobra 2014. godine, kada je Real Madrid s klupe predvodio Karlo Anćeloti, a u igri dominirao Kristijano Ronaldo, strelac dva gola za trijumf rezultatom 3:1 (1:1).

Od te noći Barsa je u gostima kod „kraljevskog kluba“ stoprocentna kao da je reč o Osasuni, a ne najtrofejniji klub sveta i večiti rival u borbi za španske pehare - četiri utakmice, sve četiri pobede Katalonaca.