ABA LIGA

ZVEZDA DOBILA MEČ ODLUKE! Crveno-beli lako savladali Cedevita-Olimpiju u direktnom duelu za plej-of! KURIR TV

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u hali "Aleksandar Nikolić" Cedevita Olimpiju sa 88:73 (28:11, 16:17, 18:18, 24:25), u 20. kolu ABA lige.

Ekipa sa Malog Kalemegdana došla je do 13. pobede u regionalnoj ligi i treće pozcije, dok je slovenački tim trenutno na četvrtom mestu sa skorom 12-8.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Jagodić-Kuridža sa 18 poena, Bili Beron i Kevin Panter ubacili su po 14.

U gostujućem timu najbolju rolu imao je Mikael Hopkins sa 18 koševa, Jaka Blažič dodao je pet manje, a Dominik Atris stao je na 10.

Već na samom startu Beron i Jagodić-Kuridza serijom od 8:0 najavili su da će ovo biti veče crveno-belih.

Zvezda je brzo stekla dvocifrenu prednost protiv letargične gostujuće ekipe, koja je za pet minuta igre postigla samo četiri poena.

Izabranici Dragana Šakote u drugu deonicu ušli su sa 17 poena viška, a odlično šutersko veče donelo im je i plus 21, što je bila najveća razlika u prvom poluvremenu.

Već na startu drugog dela domaći tim stekao je prednost 22, zahvaljući raspoloženom Kuridži.

Košarkaši Cedevita Olimpije uspeli su u jednom trenutku da smanje zaostatak na minus 16, ali Beron i Braun nisu dozvolili da se prednost crveno-belih još više istopti.

Cedevita Olimpija je bolje krenula u poslednjoj deonici, a tri minuta pre kraja meča poenima Artisa i Hopkinsa svela je prednost domaćeg tima na devet poena.

Lazić je 90 sekundi pre kraja ubacio važnu trojku, za povratak na dvocifrenu prednosti, što Cedevita Olimpija nije uspela da ugrozi.

1 / 5 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Zakucavanje Kevina Pantera za kraj 83:69

39. minut -Trojka Lazića 79:67

37. minut - Dve trojke Artisa 74:65

37. minut - Lorenco Braun 74:59

36. minut - Prvi poeni Lukasa, sa penala 72:58

35. minut - Serija promašaja sa obe strane

33. minut - Panter prekida seriju Cedevite 68:55

31. minut -Gist sa poludistance, pa Blažić za tri poena 66:51

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Odžo polovičan sa penala 64:46

27. minut - Trojka Berona 61:44

25. minut -Trojka Krušlina 56:40

23. minut - Kuridža dominira 18 poen 54:33

21. minut - Trojka Kuridže 49:28

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut -Kevin Panter uz zvuk sirene 46:28

19. minut - Al ej up i zakucavanje Gista nakon asistencije Lukasa 43:34

18. minut - Cirbes poentira nakon skoka 41:22

17. minut - Kevin Panter poentira nakon naskoka 39:18

16. minut - Stratos Perperoglu, trojka 37:18

15. minut - Hopkins poentira nakon ofanzivnog skoka 34:18

13. minut - Trojka Krušlina 32:16

11. minut - Kuridža blista 30:11

PRVA ČETVRTINA:

10.minut - Sjajna akcija Zvezde, poeni Lazića, pa trojka istog igrača u sledećem napadu, pa Lorenco Braun krade loptu za 28:11

8. minut - Štimac promašuje, pa poentira nakon ofanzivnog skoka 18:6

6. minut - Sjajni Kuridža 16:4

4. minut - Kuridža postiže četvrti poen 10:2

3. minut - Odličan start crveno-belih 8:0

1. minut - Beron trojka 3:0

1. minut - Utakmica je počela

Crveno-beli moraju da pobede Cedevita Olimpiju večeras ukoliko žele da se plasiraju u plej-of i odbrane titulu.

Košarkaši Crvene zvezde večeras (21.00, TV Arena sport) igraju jednu od najvažnijih utakmica ove sezone. Crveno-beli će u hali „Aleksandar Nikolić“, bivšem Pioniru, ugostiti Cedevita Olimpiju, ekipu koja im je direktan rival u borbi za plej-of regionalne ABA lige.

Samo u slučaju trijumfa košarkaši Crvene zvezde mogu da se nadaju ulasku među četiri najbolje ekipe i odbrani titule. Cedevita Olimpija je u prvom delu sezone u Ljubljani bila bolja rezultatom 75:64. Zvezda i slovenački klub u utakmicu ulaze sa skorom od 12 pobeda i sedam poraza, koliko ima i Mornar iz Bara. Prvaci ABA lige i Srbije odigrali su slabo utakmicu protiv Baskonije u Evroligi, pa se čini da su snagu i koncentraciju čuvali baš za večerašnji duel. Ekipu će ponovo predvoditi trener Dragan Šakota, koji nije mogao da putuje u Španiju zbog tromba u nozi.

- Nisam putovao u Španiju iz zdravstvenih razloga. Pripremamo se za utakmicu protiv Cedevite Olimpije, koja ima kvalitetnu ekipu. Nadamo se najboljem u večerašnjem duelu - poručio je Dragan Šakota.

Kapiten Cedevita Olimpije je bivši košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič:

- Bitna utakmica za oba tima jer mi, kao Crvena zvezda, nastavljamo da jurimo poslednji voz za plej-ofa ABA lige. Očekujemo izuzetno zahtevno gostovanje. Oni će imati veliku i bučnu podršku s tribina jer su svesni šta im pobeda donosi. Idemo u Beograd da se borimo za svaki centimetar parketa i daćemo sve od sebe da se u Ljubljanu vratimo s pobedom.