PSŽ OSTVARIO NAJVEĆI USPEH U ISTORIJI KLUBA! Francuzi UNIŠTILI nemoćni Lajpcig i plasirali se u finale LŠ! VIDEO

ludnica u lisabonu

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u svoje prvo finale Lige šampiona, pošto su večeras u Lisabonu pobedili Lajpcig sa 3:0.

Golove za PSŽ su Markinjos u 13, Anhel di Marija u 42. i Huan Bernat u 56. minutu.

Francuski tim će se za titulu prvaka Evrope boriti s pobednikom drugog polufinala u kojem se sutra sastaju Lion i Bajern iz Minhena.

PSŽ je sjajno počeo meč, pa su stativa Nejmara i poništen gol zbog igranja rukom Kilijana Mbapea samo najavili šta sledi.

Prvak Francuske je poveo već u 13. minutu, a strelac je bio Markinjos. Anhel di Marija je izveo slobodan udarac, Markinjos je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu Lajpciga.

Nekoliko minuta kasnije Mbape je promašio zicer iz neposredne blizine, a dobru šansu je potom na drugoj strani propustio Jusuf Poulsen.

Nejmar je u 35. minutu ponovo pogodio stativu, a sedam minuta kasnije prednost PSŽ-a duplirao je Di Marija nakon greške golmana Lajpciga i dobre asistencije Nejmara.

Konačan rezultat postavio je Bernat u 56. minutu. On je, posle još jedne slabe reakcije odbrane Lajpciga, pogodio glavom nakon centaršuta Di Marije.

PSŽ je do kraja utakmice imao još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije menjao.

Kraj meča!

76. minut - Pokušaj Anhelinja nakon dobrog prodora. Šutirao je direktno u Rika.

72. minut - Izbio je sam Mbape ispred Gulašija koji je izašao ka pobednik, u nastavku je probao Paredes sa ivice šesnaesterc, Mađar je loptu uhvatio ''živu''.

56. minut - GOOOOOOL! Di Marija je centrirao, Bernat je udario, Nejmar zakačio na liniji i ubacio je u mrežu Nemaca!

53. minut - Probao je Forzberg sa nekih 30 metara, ali lopta ide tik preko prečke!

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45. minut - Završen je prvi deo igre!

42. minut - GOOOOOOOL! Di Marija je kaznio grešku odbrane Lajpciga i duplirao prednost svoje ekipe!

35. minut - STATIVA! Ponovo je Nejmar zatresao okvir gola protivnika, sada iz prekida sa nekih 30 metara. Pogodio je spoljni deo stative.

25. minut - Probio je Lajner po desnoj strani, zavrnuo na peterac Poulsenu koji je opalio iz prve, ali lopta ide par milimetara od stative gola PSŽ-a.

17. minut - Još jedna sjajna prilika za PSž, izbio je sam Mbape sam ispred Gulašija, ali saa je golman nemačke ekipe izašao kao pobednik.

13. minut - GOOOOOOOOL! Markinjos je pogodio glavom posle centaršuta Nejmara iz prekida!

6. minut - STATIVA! Nejmar je posle sjajnog pasa izbio sam ispred Gulašija, ali stativa je spasila Nemce!

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI:

Koplja će ukrstiti ekipe PSŽ-a i Lajpciga. Meč se igra u Lisabonu bez prisustva publike zbog čitave situacije sa korna virusom.

PSŽ je u četvrfinalu eliminisao ekipu Atalante posle preokreta i dva gola u nadoknati meča.

Lajpcig je napravio pravu senzaciju u Top 8 pošto su eliminisali favorizovani Atletiko Madrid.

Ukoliko uđu u finale to će za oba kluba biti najveći uspeh u klupskoj istoriji.