PIKSI POVEO ORLOVE KA MUNDIJALU: Srbija na krilima Mitrovića i Vlahovića savladala Irsku na debiju Dragana Stojkovića! VIDEO

KATAR 2022

Fudbalska reprezentacija Srbije, predvođena novim selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem, savladala je Rebubliku Irsku na startu kvalifikacija za Mundijal u Kataru 2022. godine rezultatom 3:2

Srbija je na debiju novog selektora Dragana Stojkovića, popularnog Piksija, pobedila posle preokreta u Beogradu.

Irska je vodila od 18. minuta golom Alana Brauna, a u 40. je izjednačio Dušan Vlahović.

Dosadašnji prvi napadač reprezentacije Aleksandar Mitrović počeo je kao rezerva i ušao u 63. minutu i dao dva gola za pobedu Srbije.

Strelac je bio lepim golom lob udarcem u 69. i potom u 75. minutu.

Mitrović je dao ukupno 38 golova u nacionalnom timu i izjednačio se po broju postignutih pogodaka za reprezentaciju sa Stjepanom Bobekom na prvom mestu.

Drugi gol za Irsku u 86. minutu dao je Džejms Kolins.

Reprezentacija Srbije će u narednom kolu u subotu dočekati Portugal.

Portugal je u drugoj utakmici Grupe A kao domaćin u Torinu rezultatom 1:0 pobedio Azerbejdžan

Srbija-Irska

BLOG UŽIVO:

SRBIJA- REPUBLIKA IRSKA Stadion Rajko Mitić- bez gledalaca Sudija: Davide Masa (Italija)

Srbija: Dmitrović - Milenković, Stefan Mitrović, Pavlović - Gajić, Lukić, Račić, Mladenović - Tadić (kapiten), Vlahović, Đuričić. Selektor: Dragan Stojković

Na klupi su: Rajković, Nikolić, Spajić, Maksimović, Radonjić, Gudelj, Aleksandar Mitrović, Jović, Kostić, Ristić, Sergej Milinković-Savić, Petković.

Republika Irska: Travers, Kolman, Ošei, Klark, Stivens, Molumbi, Kulen, Braun, Doerti, Robinson, Konol. Selektor: Stiv Keni

TOK UTAKMICE:

DRUGO POLUVREME:

90+ 4. minut- KRAJ , Srbija je osvojila prva tri boda na putu za Mundijal

90. minut - Strepnja u redovima Srbije nakon jeftino primljenog gola

85. minut GOL 3:2, veliki kiks Stefana Mitrovića koji je kratko vratio loptu golmanu Dmitroviću, što je iskoristio Kolins presekao loptu i ugurao je u mrežu

82. minut . Poslednja izmena u ekipi Srbije umesto Vlahovića u igri je Jović

76. minut - Umesto kapitena i dvostrukog asistenta Dušana Tadića u igri je znatno defanzivniji Nemanja Gudelj

75. min - GOOL 3:1, MITROVIĆ- još jedan sjajan gol srpskog centarfora, na fantastičnu asistenciju Tadića nadskočio je defanzivce Irske i poslao loptu u mrežu

72. minut- Period sjajne igre Srbije

68. minut - GOOL 2:1, MITROVIĆ, kakva majstorija srpskog napadača , nagon proigravanja Tadića fantastičnim lob udarcem savladao je golmana Traversa

63. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije umesto Đuričića u igri je Mitrović a umesto Račića u igri je Maksimović

62. minut - Velika šansa za Srbiju, šutirao je Milenković iskosa sa ivice šesnaesterca, lopta je išla ka golu uklizao je Vlahović , ali nije uspeo da je stigne i gurne je u mrežu.

58. minut -Sjajna prilika za Irsku nakon kornera, srećom Klark zamalo neprecizan.

55. minut - Obostrano otvorena utakmica

50. minut - Opasna situacija pred golom Srbije, pokušao je Doerti, ali lopta odlazi preko gola.

46 . minut - Odmah šansa za Srbiju, šutirao je sa Lukić sa ivice šesnaesterca ali zamalo preko gola.Prethodno je Tadić je odlično provukao loptu do Đuričića, a ovaj vratio Lukiću.

46. minut - Selektor Stojković izvršio je jednu izmenu u poluvremenu, umesto Mladenovića u igri je Filip Kostić

1 / 9 Foto: Dado Đilas

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

01:21

ORLOVI POLETELI KA KATARU: Uz himnu Bože pravde Piksije ekipa započela kvalifikacije za Mundijal

PRVO POLUVREME:

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme

44. minut- Nova prilika Tadić, ali sjajni golman Irske brani

42.minut - Sjajna akcija Orlova i prilika za Đuričića ali Travers brani

40. minut - GOOL - 1:1, VLAHOVIĆ! Đuričić je proigrao Tadića, koji je sjajno pronašao glavom Vlahovića, a ovaj manirom rasnog strelca plasirao loptu levom nogom u dalji ugao golmana Traversa

Marakana, Srbija-Irska

36. minut - Dobar centaršut Mladenovića pokušao je Vlahović glavom ali nije najbolje zahvatio loptu.

32. minut - Jalova inicijativa Srbije i dalje

27. minuta - Srbija pokušava kroz posed, ali bez prave šanse, Irci se organizovano brane.

22. minut - Srbija je napala posle primljenog gola, izvela dva uzastopna kornera, ali bez realizacije još uvek.

18. minut - GOL 0:1, nakon centaršuta Robinsona sa leve strane najbolje se u skoku snašao Braun i matirao nemoćnog Dmitrovića.

17. minut - Irska je čini se pomalo iznenadila Srbiju ofanzivnom igrom.

13. minut - Bez pravih prilika za sada, Srbija pokušava da nametne svoj ritam.

10. minut - Igra se žustro za obe strane

6. minut - Srbija odgovara sa tri kornera, pokušao je Pavlović nakon drugog udarca sa ugla.

2. minut - Dva kornera za Irsku, nakon drugog opasnost pred golom Srbije, srećom bez posledica po gol Dmitrovića

1. minut - Utakmica je počela

1 / 10 Foto: Dado Đilas

20. 40 - U toku je himna Srbije

Dragan Stojković

20. 35. Dragan Stojković Piksi novi selektor Srbije kročio je na teren Marakane

19. 50 - Igrači Irske izašli su na teren Marakane, pogledajte kao se spremaju za meč.

1 / 16 Foto: Dado Đilas

19. 20 - Poznat je i sastav Srbije, malo je reći da je Piksi iznenadio sve.

Srbija će nastupati u formaciji 3-4-3

Srbija

19.12 - Irci su ovako najavili meč

18.35 - Srbija u večerašnjem meču igra i protiv neprijatne tradicije duge 11 godina

18.15 - Statitističke prognoze nisu na strani reprezentacije Srbije. Nadamo se da će to "Orlovima" biti motiv više.

Nakon neuspeha protiv Škotske u baražu za plasman na EURO 2020, smene selektora Ljubiše Tumbakovića, a potom i ostavke predsednika Saveza Slaviše Kokeze, počinje nova era srpskog fudbala, svi se nadaju rezultatski uspešnija.

„Iskren da budem, ne obraćam pažnju na Irsku i na njihov sastav. Fokusiran sam na svoj tim i na moje igrače. Znam dovoljno koliko jedan trener treba da zna, što je dovoljno da prenesem u taktičkom smislu mojim igračima, ono što će nas čekati. Veoma respektujem ekipu Irske“, rekao Stojković na video konferenciji, dan uoči utakmice.

Dragan Stojković, Piksi

Prema njegovim rečima, odlazak na Mundijal u Kataru je prioritet i obaveza, koju igrači moraju da shvate.

„Mnogo je lepo igrati na Svetskom prvenstvu, nije samo individualna satisfakcija. Ispišete istoriju i uradite nešto lepo za svoj narod. Optimista sam po prirodi i ne predajem se sve dok ima šanse da se nešto preokrene u našu korist. To i od igrača očekujem, da igraju kao u svojim klubovima. Ne tražim da lete po terenu već da igraju dinamičan i atraktivan fudbal. Ubeđen sam da će to ostvariti i taj optimizam želim da prenesem i na njih, moramo da budemo spremni na velika dela“, rekao je Stojković.

Kada god je naša reprezentacija igrala sa Republikom Irskom u kvalifikacijama za neko veliko takmičenje, tamo se i plasirala! Prvi put smo se sa reprezentacijom Republike Irske susreli u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2000. godine.

Zvuči pomalo simbolično, ali i tada je predvodnik svog tima bio upravo Dragan Stojković Piksi, ali na terenu. U Beogradu smo slavili 1:0 golom Predraga Mijatovića u 64. minutu.

Revanš meč tog duela odigran je kasnije u Dablinu, a Irska je trijumfovala nad Jugoslavijom rezultatom 2:1.

Prošlo je 17 godina, a Republika Irska i, sada Srbija, odigrale su samo tri prijateljske utakmice. Dva puta je bilo nerešeno, jednom u Dablinu 2008. godine (1:1) i u Beogradu 2012. godine (0:0), a jednom su Orlovi slavili sa 2:1 u gostima 2014. godine.

Nova dva duela protiv Iraca desila su se u kvalifikacijama za prethodno Svetsko prvenstvo u Rusiji. Zvuči neverovatno, ali je i tada Srbija započela put ka Mundijalu upravo protiv Irske u Beogradu u prvom kolu. I tada je bilo neizvesno do samog kraja, a iako smo bili bolji rival utakmica je završena nerešeno 2:2, a golove su postigli Filip Kostić i novopečeni kapiten Dušan Tadić.

U drugom meču, koji je odigran tri kola pre kraja, Srbija je pobedila u Dablinu i to golom tadašnjem kapitena Aleksandra Kolarova,

Pored Srbije i Republike Irske u grupi su još prvi favorit za plasman na Mundijal Portugal, predvođen Kristijanom Ronaldom, kao i dva tzv. autsajdera Azerbejdžan i Luksemburg

Utakmica počinje u 20.45h na stadionu " Rajko Mitić".