ZVEZDA PROTUTNJALA "ČIKA DAČOM": Ubedljivim trijumfom nad Radničkim crveno-beli napravili sjajnu uvertiru pred Midtjiland

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Radničkim iz Kragujevca sa 3:0 u meču 15. kola Superlige Srbije.

Strelci za gostujući tim bili su Ivanić u 18. Pavkov u 46. i Katai u 49. minutu.

Crvena zvezda je ovim trijumfom napravila sjajnu uvertiru za za Midtjiland, koji na Marakani gostuje narednog četvrtka, u 4. kolu Lige Evrope.

FK Crvena zvezda

2. POLUVREME

90+2. minut - Kraj meča! Radnički Kg - Crvena zvezda 0:3

90. minut - Pitanje pobedika davno je rešeno. Sudija je pokazao da se igra još 2 minuta

89. minut - Domaćin se ne predaje, Borjan je siguran na golu

83. minut - Gužva pred golom Lukića, pokušali su gosti iz više uglova, ali je lopta na kraju završila daleko od gola...

77. minut - Rezervisti tima iz Kragujevca prete...

75. minut - Izmena u domaćem timu: Dragutinović, Burmaz i Kovačević umesto Vidovića, Ilića i Trifunovića od 76. minuta

73. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi: Ivanić ide na klupu, Stanić na terenu" Ben takođe izlazi iz igre, ulazi Vukanović

72. minut - Radnički se svim snagama trudi da ugrozi gol Zvezde

64. minut - Aleksandar Varjačić je posle duela sa Rišairom Živkovićem završio na zemlji. Posle intervencije medicinske ekipe kapiten Kragujevčana nastavlja meč

61. minut - Gosti su mali usporili, što koriste Kragujevčani da napadnu gol Milana Borjana

54. minut - Izmena u Zvezdi: Strelac trećeg gola Aleksandar Katai izlazi iz igre, umesto njega na terenu je Rišairo Živković

52. minut - Sa druge strane Radnički pokušava da zatrese mrežu, Filipović je šutirao glavom posle centaršuta iz prekida, ali preko gola

49. minut - GOL! Aleksandar Katai se upisao u strece!

Aleksandar Katai

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Delije, Jagoda

1. POLUVREME

45+1. minut - GOL! Milan Pavkov duplira vođstvo gostiju!

Milan Pavkov

39. minut - Žuti karton za Kataija! Laktom u lice je udario Uroša Vidovića i požuteo

37. minut - Ritam igre je opao, bez uzbuđenja na terenu

32. minut - Njegoš Petrović je završio na zemlji posle grubog starta Veljka Trifunovića! Lekarska ekipa je na terenu, fudbaler nastavlja meč nakon intervencije

28. minut - Igra se odvija ispred šesaesterca domaće ekipe

23. minut - Bomba Kataija završila u rukama Lukića

24. minut - Kragujevčani su uzeli zalet posle primljenog gola. Igra se odvija pred golom Milana Borjana. Veljko Trifunović u gužvi ostao na zemlji posle starta Njegoša Petrovića, domaćin je tražio penal, ali je sudija pokazao na korner

18. minut - GOOOOOOLLLL! Posle akcije sa Pavkovim, Mirko Ivanić koristi sjajnu priliku pred golom domaćina i postiže pogodak!

Mirko Ivanić

17. minut - Rodić je pokušao sa desne strane, ali je lopta završila pravo u naručje golmana domaće ekipe

16. minut - Sada je Zvezda konkretnija u napadu, ali pogotka mreže i dalje miruju

12. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Kanga je šutirao sa 40-tak metara, ali je lopta završila malo iznad prečke

10. minut - Domaćin bez respekta! Koristi svaku priliku da napadne

5. minut - Borjan posle sudara ostao da leži na zemlji! Sudija je Ristiću svirao ŽUTI KARTON! Lekarska ekipa je na terenu i golman crveno-belih će nastaviti meč

3. minut - Prva šansa za domaćina - šutirao je Aleksandar Varjačić, lopta je stigla do glave Veljka Trifunovića i završila pored gola Borjana

1. minut - Prvi napad imaju fudbaleri Crvene zvezde

13.30 - Sudija Milan Mitić označio je početak meča!

13.16 - Veliki broj navijača ispunio je tribine stadiona "Čika Dača"

13.10 - Policija i huligani sukobili su se u centru Kragujevca! Više o tome PROČITAJTE NA OVOM LINKU

1 / 4 Foto: Pritnscreen

SASTAVI

Kragujevac, Stadion: Čika Dača, Kapacitet: 15.100, Sudija: Milan Mitić

RADNIČKI: Lukić - Varjačić, Milanović, Damjanac, Blagojević - U. Vidović, Ilić, Dragutinović, Arsenijević, Ristić - Trifunović, Filipović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Petrović, Kanga - Ben, Ivanić, Katai - Pavkov.

Radnički čeka Zvezdu posle tri vezana poraza, Zvezda je svoj niz prekinula u odloženom meču protiv Radnika u Surudulici. Crveno-belima je ovaj meč ujedno i uvertira za Midtjiland, koji na Marakani gostuje narednog četvrtka, u 4. kolu Lige Evrope.

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da je poraz u duelu sa Surduličanima svima teško pao, ali da očekuje adekvatnu reakciju svojih momaka i povratak na put uspeha:

"Stari klub sa velikom tradicijom, lepo je kad se jedan grad vrati u prvu ligu, koji ima svoju istoriju, navijače, jedan lep fudbalski ambijent. Svako ima pravo da se nada, mi ne možemo da pretimo i ne želimo, želimo samo da budemo pravi. Imaćemo motivisanog protivnika kao što smo imali svakog protivnika do sada i očekujem jednu jaku, čvrstu i dobru reakciju naših momaka", rekao je Dejan Stanković.

Šef stručnog štaba domaćeg tima Vladimir Radenković ističe da njegovi igrači nemaju tremu uoči duela sa aktuelnim šampionom, kao i da je prisutna velika želja da u tom susretu pruže svoj maksimum kako bi obradovali navijače.

"Treme nema, ali je kod svih igrača i više nego prisutna želja da u nedelju pruže svoj maksimum kako bi obradovali pre svega momke sa južne tribine, koji su apsolutno pozitivni na svakoj našoj utakmici, i kada ide dobro i kada ide loše, ali i sve ostale ljubitelje fudbala u Kragujevcu. Dakle, pristup utakmici nije upitan, a da li će to biti dovoljno za pozitivan rezultat, videćemo", poručio je Radenković.