ZVEZDU SKUPO KOŠTALE GREŠKE: Autogol Kange, 2 crvena kartona i sudija odveli crveno-bele u poraz od Mitjilanda! VIDEO

liga evrope

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od danskog Mitjilanda u utakmici 4. kola Lige Evrope rezultatom 0:1

Jedini pogodak na utakmici postigao je Kanga i to autogol u 56. minutu.Nakon udarca Evandra lopta je zakačila Gabonca promenila pravac i prevarila Borjana.

Crveno-beli su od 12 minuta igrali sa igračem manje, nakon isključenja Miloša Degeneka koji je napravio faul kao polsednji igrač odbrane.U dubokoj nadoknadi pocrveneo je i Marko Gobeljić koji je zbog prigovora dobio drugi žuti karton.

U drugoj utakmici ove grupe Braga je savladala Ludogorec sa 4:2.

Nakon 4. odigrana kola vodi Braga sa 9 bodova, Zvezda je druga sa 7, Mitjiland na trećem mestu ima 5 bodova, a poslednje plasirani Ludogorec svega 1 bod.

1 / 19 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90+ 6. minut - Kakva šansa za Dragovića, nakon prekida centrirao je Ivanić, a Dragović glavom gađao , lopta prolazi tik pored stative nemoćnog Losla

90+5 minut - I Gobeljić dobio crveni karton nakon protesta, neumoljivi Bognar pokazao mu je drugi žuti karton

90+ 3 minut- Ivanić šutira preko gola iz izgledne situacije

90. +1 minut- Veliku šansu propustili su Danci da reše sve dileme

90. minut - Utakmica je produžena 5 minuta

86. minutu- Zvezda jalovo napada, beSave and Update Timez prave prilike, Danci vrebaju kontru.

82. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Rodića u igri je Erakovića, a Bena menja Dioni. Stanković prelazi na formaciju sa tri štopera i dva klasična špica.

- Zanimljivo da je Zvezda u Ligi Evrope nema poraz od oktobra 2019 godine i utakmice sa Arsenalom. Zabeležila je četiri pobede i isto toliko remija.

Zvezda

76. minut - Umesto Kange u igri je Živković.

75. minut - Velika šansa za Mitjiland srećom gosti su spetljali u završnici

72. minuta- Crveno-beli nošeni podrškom publike pokušavaju da pritisnu rivala.

70. minut - Pokušao je Kanga iz daljine, zamalo preko gola.

Zvezda

67. minut- Pokušao je Pavkov nakon centaršuta Bena,ali Losl siguran

63. minut - Stanković reaguje izmenom umesto Kataija u igri je Pankov.

61. minut - I nakon primljenog gola Danci nastavljaju sa napadima,koriste maksimalno igrača manje na terenu.

Zvezda

56. minut - GOL 0:1, Nakon slobodnog udarca za Evandera sa ivice šesnaesterca, lopta je zakačila Kangu i prevarila Borjana. Prethodno je pogrešio Rodić, a Gobeljić startom za žuti karton sprečio gol šansu.

51. minut- Nakon izgubljene lopte Paulinjo je istrčao kontru, šutirao, ali srećom preko gola

49. minut - Danci nastavljaju da napadaju, stežu obruč oko gola Borjana

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

- Zvezda ima veliki hendikep zbog isključenja Miloša Degeneka

PRVO POLUVREME:

45+ 1. minut - Završeno je prvo poluvreme.

45. minut - Ben povlačenjem za dres sprečava kontru Danaca, školski žuti karton

40. minut - Velika šansa za Mitjiland, šutirao je Sisto, ali je Borjan fantastičnom reakcijom sprečio siguran pogodak.

-Koreografija Delija za pamćenje uočli meča

37. minut- I Pavkov je dobio žuti karton zbog udarca laktom u skoku u glavu danskog defanzivca.

32. minut - Opao je ritam utakmice igra se između dva šesnaesterca

27. minut- Kontra Zvezde, Katai oboren u šesnaestercu, ali ništa od penala.

Zvezda

24. minut - Dobra akcija Danaca, pokušao je Evander sa ivice šesnaesterca, srećom preko gola.

22. minut - Zvezda je uspela da malo stane na loptu, čini se da su se crveno-beli povratili od šoka.

17. minut - Mitjiland napada, nakon šokantnog isključenja Degeneka

Zvezda

12. minut - Degenek je dobio direktan crveni karton! Nakon dubinske lopte, Degenek je sa leđa oborio Sista, sudija Bognar iz Mađarske je bio neumoljiv.

11. minut - Pokušao je Sanogo ali je bio neprecizan

Zvezda

8. minut - Dobar start Zvezde, crveno- beli prete Dancima.

6. minut - Katai potpuno nepotrebno dobija žuti karton

3. minut- Velika šansa za crveno-bele nakon dodavanja Pavkova, Ivanić je izbio sam pred golmana, ali šutirao pravo u Losla. Pomoćni sudija podigao je zastavica i verovatno bi VAR reagovao da je Ivanić bio precizniji

Zvezda

2. minut - Teren je natopljen vodom, lopta bukvalno stoji u bari

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Lepa uvertira i veliki aplauz na Marakani za košarkaše Zvezde koji su deklasirali Panatinaikos

- Uprkos lošem vremenu Delije hrle ka Marakani

1 / 6 Foto: Kurir

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Pavkov.

MITJILAND: Losl – Dalsgard, Svjačenko, Paulinjo – Anderson, Čarls, Nvadike, Dir – Evander, Isaksen, Sisto.

Prvi duel u Danskoj završen je bez pobednika (1:1). Trener Dejan Stanković je svestan da ih čeka težak zadatak.

"Krenuo bih prvo od utakmice kod njih gde je bila jedna prava takmičarska, zahvtevna utakmica. Oni su jedna mlada, dobro postavljena ekipa. Imaju individualni kvalitet i kvalitet kao tim, kao i ogromnu brzinu. Tamo smo uspeli da limitiramo njihove vrline, probaćemo to i u četvrtak", rekao je Stanković u najavi meča..

Nije želeo previše da priča o očekivanjima, to je prilično jasna stvar.

"Igramo kod kuće, imamo mogućnost da obezbedimo proleće u Evropi. Ja verujem u to jer znam koga imamo na raspolaganju, znam ko će izaći sutra i svi zajedno možemo da ispišemo nove strane istorije Crvene zvezde. Kalkulacije na našem stadionu ne postoje, matematika nam nije potrebna i znamo šta je cilj. Da li ćemo do njega doći kroz pobedu ili remi to ne znam.

Dejan Stanković

Zdravstveni bilten je konačno dobar u redovima crveno-belih.

"Čim nisam počeo izlaganje sa tim, to znači da je Bogu hvala sve na zadovoljavajućem nivou. Nisu svi na maksimali, ali sam zadovoljan. Sanogo će odraditi trening, imamo 24 sata do utakmice, videćemo kako se oseća. Svi su dostupni i u konkurenciji."

Odrađena je detaljna analiza meča i znaju se vrline i mane rivala.

"Svaki meč nosi nešto svoje, gledaćemo da predvidimo sve u svakom smislu te reči i da pripremimo sve do sitnih detalja. Gledaćemo da limitiramo njihovu brzinu, onda dolazi do individualnih kvaliteta, a to je na momcima kada se sudare prsa u prsa. Imali smo i dobre i loše utakmice, znamo naše vrline i mane. Očekujem sličan susret kao u Danskoj, ali to što igramo kod kuće može da donese prevagu."

Nastavio je sa analizom protivnika.

"Igraju manje-više isto. Nedostaje im Brumado, što je veliki hendikep, on je izvanredan špic i dosta njihove igre zavisi od njega. Mentalitet i način igre neće menjati, sa formacijom 3-4-3 će biti ofanzivni, mi se polako spremamo."

Trener gostiju Bo Henriksen je nedavno izjavio da je njegov tim "bolji i da bi pobedili da se meč opet igrao". Šef struke Zvezde nije želeo tome da pridaje značaj.

"Kada se bavim sportom nisam tu da komentarišem rekla-kazala. Tu sam da dam svoju izjavu, a svako ima , a svako ima pravo da kaže šta želi. Njegovu izjavu nisam video", zaključio je Stanković

Utakmica se igra na Marakani sa početkom u 21h.