TADIĆ HEROJ U VELIKOM DERBIJU: Kapiten Ajaksa odigrao još jedan meč ZA PAMĆENJE, "Klasiker" ostao u senci Srbina! VIDEO

majstor

Kapiten reprezentacije Srbije, Dušan Tadić, stavio je tačku na veliki derbi holandskog fudbala.

Ajaks je u 17. kolu prvenstva pobedio Fejnord na gostovanju, rezultatom 2:0, a Tadić je bio najbolji fudbaler na terenu.

On je prvo "asistirao" za autogol Senesija u 44. minutu, da bi se kasnije i sam upisao u strelce. U 81. minutu je bio siguran izvođač penala nakon što je Rajs Nelson skrivio najstrožu kaznu.

Posle 17 utakmica, Ajaks je prvi na tabeli sa 39 bodova, PSV koji tek treba da odigra svoj meč ima bod manje, dok je Fejnord ostao na 36 bodova.