ZANIMLJIVIJE BILO VAN STADIONA NEGO NA NJEMU: Uhapšena 64 navijača zbog nereda uoči utakmice Fejnorda i Ajaksa

HOLANDIJA

Holandska policija uhapsila je danas u Roterdamu 64 navijača zbog nereda uoči prvenstvene utakmice Fejnorda i Ajaksa.

Kako je saopšteno, veći deo hapšenja policija je obavila uoči utakmice zbog nasilja, uvreda i paljenja pirotehničih sredstava.

Utakmica na stadionu Fejnorda igrana je bez publike zbog korona virusa, ali su se navijači ipak okupili uprkos zabrani.

U centru grada i oko stadiona bilo je pojačano prisustvo policije, a pre utakmice policija je morala da koristi vodeni top kako bi rasterala nekoliko desetina izgrednika.

Policija je navela da je "bilo mnogo ljudi koji su koristili mnogo pirotehničkih sredstava", kada su na stadion došle ekipe Fejnorda i Ajaksa.

Agencija ANP prenela je da je grupa od 100 do 150 navijača bacala baklje i flaše na policiju.

Ajaks je u velikom derbiju kao gost pobedio sa 2:0. Ekipa iz Amsterdama povela je autogolom Markosa Senesija u 44. minutu, a pobedu je obezbedio kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić golom iz jedanaesterca u 81. minutu.