CRVENA ZVEZDA TORPEDOVALA PJUNIK: Delije dobile ljubimca, Bukari brz kao Ferari postigao het-trik! Čudo od deteta ukrasilo pobedu

Sjajan start Evro avanture

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Pjunik u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 5:0 (3:0).

Crveno-beli su praktično obezbedili plasman u plej-of kvalifikacija, ali će to morati da ozvaniče 9. avgusta u revanšu.

Bilo je ovo fantastično veće crveno-belih pred nešto više od 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić".

Istakao se posebno Osman Bukari koji je postigao tri gola, a jedan mu je poništen. Bukari je dodao i jednu asistenciju.

Crveno-beli su poveli u 29. minutu, a strelac je bio Osman Bukari. Sevnula je sjajna kontra domaćina, Katai je poslao loptu ka brzonogom napadaču. Marakana odavno nije videla bržeg igrača od Bukarija, pretrčao je odbranu gostiju, potom i predriblao golmana Pjunika i zatresao mrežu. Prethodno je u 2. minutu njegov gol posle VAR provere poništen zbog ofsajda.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, a ponovo je Bukari bio u glavnoj ulozi. Predriblao je čuvara i blago centrirao u peterac gostiju gde se najbolje snašao Kangva. Sudija je prvobitno pokazao da je igrač Zvezde igrao rukom, ali je posle VAR provere pokazao na centar.

U smiraj prvog poluvremena novi gol Bukarija. Ponovo je napadač crveno-belih pokazao zastašujuću brzinu. Dobio je pas u prostor od Kangve, slomio čuvara, a zatim pored golmana Jurčenka poslao loptu u mrežu za 3:0.

Bukari je do het-trika stigao u 70. minutu. Posle pasa Ivanića, Ganjanin je sa desne strane šutirao, a golman Jurčenko se nije proslavio pošto je primio gol koji ne bi smeo da primi.

"Petardu" je zapalio Stefan Mitrović. Čudo od deteta, 19-godišnji fudbaler, je na debiju u Evropi u svom prvom dodiru sa loptom napravio dar-mar po levoj strani, ušao sa levog boka, opalio desnom i pogodio mrežu.

Po svemu sudeći Crvena zvezda će u plej-ofu igrati protiv Makabija iz Haife koji je u prvoj utakmici savladao Apolon iz Limasola sa 4:0.

CRVENA ZVEZDA - PJUNIK 5:0 (3:0)

Fudbaleri Crvene zvezde od 20.45 časova igraju prvu utakmicu u Evropi u novoj sezoni.

2. POLUVREME

90. minut - Novi žuti karton

Kovalenko je zapisan u beležnici sudije.

89. minut - Milan Rodić je isključen

Bek Crvene zvezde je u praktično pola minuta dobio dva žuta kartona, odnosno crveni karton. Crveno-beli tako sa igračem manje završavaju meč.

88. minut - Izmene u Pjuniku

Umesto Luke Juričića u igri je Nemanja Mladenović. Umesto Eugenija Kočika u igri je Gevorg Najarjan.

80. minut - Žuti karton za gostujuće igrače

Aleksander Gonzalez je požuteo.

78. minut - GOOOL! Stefan Mitrović na debiju - 5:0

Čudo od deteta, 19-godišnji Stefan Mitrović na debiju u Evropi i u prvom kontaktu sa loptom postigao je gol za 5:0.

76. minut - Trostruka izmena u Zvezdi

Umesto Mirka Ivanića u igri je Stefan Mitrović. Umesto Osmana Bukarija u igri je Mustafa Ibrahim. Umesto Gejlora Kange u igri je Seku Sanogo. Stanković je izvršio pet izmena.

Utakmici prisustvuje 40,456 gledalaca.

70. minut - GOOOL! Het-tri Osmana Bukarija! 4:0

Osman Bukari je upisao het-trik. Ganjanin je do trećeg gola došao i pomalo srećno, dobio je loptu na desnoj strani od Ivanića, a onda pored zbunjenog golmana gostiju sproveo je u mrežu.

69. minut - Druga izmena u Zvezdi

Promena u napadu, umesto Aleksandra Pešića u igri je Milan Pavkov.

67. minut - Prva izmena u Zvezdi

Dejan Stanković je izvršio prvu izmenu. Umesto Aleksandra Kataija u igri je Slavoljub Srnić.

66. minut - Treća izmena u Pjuniku

Gosti češće menjaju, uvode sveže igrače kako bi bar zadržali ovaj rezultat. Sada je umesto Harutjunjana u igri Uroš Nenadović.

65. minut - Kanga je oprobao šut

Period nešto mirnije igre, Kanga je oprobao šut a Jurčenko odbranio.

56. minut - Druga izmena u Pjuniku

Gosti su izvršili drugu izmenu. Umesto napadača Otubanja u igri je vezni fudbaler Marjan Radeski. Očigledno gosti zatvaraju prilaze svom golu kako ne bi doživeli ubedljiviju katastrofu.

55. minut - Sjajni Borjan spasava gol

Gonzalez je pokušao direktno sa preko 30 metara, lopta je išla pod prečku, ali je Borjan poslao loptu u korner.

48. minut - Bukari stvara prvu šansu u drugom poluvremenu

Opasni Bukari je šutirao sa desetak metara, ali je samo iznudio četvrti korne za svoj tim. Posle prekida nije bilo opasnosti po gol gostiju.

46. minut - Jedna izmena u poluvremenu

Jedna izmena u poluvremenu, i to kod gostiju. Umesto Davidjana u igri je Gonzalez. Gosti pojačavaju odbranu.

Crvena zvezda u drugih 45 minuta napada ka severnoj strani stadiona "Rajko Mitić".

1 / 25 Foto: Stefan Stojanović

1. POLUVREME

Kraj sjajnog prvog poluvremena Crvene zvezde. Istakao se Osman Bukari koji je postigao dva gola, a jedan mu je poništen. Bukari je dodao i jednu asistenciju.

44. minut - GOOOL! Drugi gol Bukarija - 3:0

Crvena zvezda melje Pjunik! Osman Bukari je postigao svoj drugi gol, a treći za crveno-bele. Sjajna kontra i fantastičan pogodak Bukarija.

40. minut - Borjan brani slobodan udarac

Jermeni nisu imali puno šansi na ovom meču, jedna im se ukazala iz slobodnog idarca, ali Borjan brani.

38. minut - Dragović dobija žuti karton

Drugi žuti karton za Crvenu zvezdu, dobio ga je Aleksandar Dragović. Dragović je pokušao da ispravi grešku Milunovića, ali je samo uspeo da obori protivničkog igrača.

36. minut - Rodić šutira preko gola

Pokušao je Rodić da savlada Jurčenka, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi preko gola.

33. minut - GOOOL! Ovog puta je VAR na strani Crvene zvezde - 2:0

Kangva je duplirao prednost Crvene zvezde. Bukari je centrirao, a Kangva grudima ubacio loptu u mrežu.

33. minut - Ponovo sporna situacija!

Zvezda je postigla i drugi gol, ali je prvobitna odluka sudije da je neko igrao rukom.

29. minut - GOOOL! Crvena zvezda vodi golom Bukarija - 1:0

Fantastičan gol Osmana Bukarija za vođstvo Crvene zvezde! Napadač crveno-belih je pretrčao i predriblao celu odbranu Pjunika.

25. minut - Katai zaradio žuti karton

Prvu javnu opomenu na meču dobio je Aleksandar Katai, i to zbog prigovora.

20. minut - Drugi korner na utakmici za Pjunik

Lepa akcija gostiju, jedna od retkih, na kraju su dobili udarac iz ugla. Ali se Zvezda odbranila, Milunović je odbio loptu u polje.

17. minut - Ivanić u novoj prilici za Zvezdu

Ivanić je ušao u peterac, prošao pored dvojice, ali je golman Jurčenko bio brži.

17. minut - Jurčenko ponovo spasava mrežu

Bukari šutira iskosa sa desne strane sa oko 10 metara.

12. minut - Pešić šutira, Jurčenko brani!

Najbolja prilika za Zvezdu posle onog poništenog gola. Kanga je centrirao, Pešić sa desetak metara šutirao, ali pravo u golmana gostiju.

2. minut - VAR je poništio gol Crvene zvezde. Sjajna kontra posle kornera za Pjunik, Bukari je dobio loptu od Ivanića i matirao Jurčenka, ali je VAR signalizirao ofsajd.

Crvena zvezda, Pjunik, ofsajd, var

2. minut - Prvi korner na utakmici, i to za Pjunik.

00:22

Delije nagrnule na Marakanu na prvi meč Crvene zvezde u Evropi

20:45 - Počela je utakmica! Zvezda je krenula na put ka Ligi šampiona

20:40 - Makabi postiže novi gol - 4:0

Izraelci su veoma raspoloženi, Pjerot postiže gol za 4:0 protiv Apolona iz Limasola.

20:22 - Makabi povećava prednost

Tim iz Haife je drugim golom Mohameda povećao na 3:0. Izraelski tim ima i igrača više pošto je isključen Jovanović.

20:16 - Makabi ima veliku prednost protiv Apolona

Zvezdini potencijalni rivali u plej-ofu su svoju utakmicu počeli u 19 časova.

Makabi trenutno vodi sa 2:0, golovima Pejbernesa u 37. minutu i Mohameda u 54. minutu.

19:17 - Izašli su sastavi za utakmicu

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA - PJUNIK

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Artur Diaš (Portugalija)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Kangva - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić. Trener: Dejan Stanković

Klupa: Popović, Pavkov, Mustafa, Nikolić, Sanogo, Stanković, Leković, Srnić, Gobeljić, Mitrović, Ohi.

PJUNIK (4-3-3): Jurčenko - Juričić, Otubandžo, Harutjunjan, Renco Hoze - Žuninjo, Kočuk, Davidjan - Dašjan, Kovalenko, Gajić. Trener: Egiše Melikjan

Klupa: Bučnjev, Najarjan, Mladenović, Avagjan, Radeski, Gonzalez, Ausi, Nenadović, Gareginjan.

17.45 - Šta posle Pjunika? Zvezda saznala potencijalne rivale

17.30 - Delije su u danima pred meč imale zanimljivu akciju

17.15 - Evo kako je Dejan Stanković najavio utakmicu protiv Pjunika

17.00 - Evo gde možete gledati okršaj Crvene zvezde i Pjunika

Utakmica na stadionu “Rajko Mitić“ počinje u 20.45 uz direktan prenos na dve televizije - RTS 1 i Arena sport Premium 1. Naravno, na našem portalu možete uživo pratiti tok meča, rezultat i sve zanimljivosti sa popularne Marakane.

Rival timu Dejana Stankovića na stadionu "Rajko Mitić" je jermenski Pjunik u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je na sjajan način otvorila sezonu, ima četiri ubedljive pobede u srpskom prvenstvu, pa i večeras ima ulogu velikog favorita.

- Završni cilj je prolaz, a kako ćemo doći do toga me previše ne zanima. Bitno je da ispunimo cilj, a ako se to desi, bavićemo se onim što nas čeka dalje. Za nas je treće kolo kvalifikacija presudno, ovih 180 minuta je mnogo bitno za klub i za sve one koji su tu, navijače... Moramo da budemo strpljivi. Ko igra u gostima i nije favorit čeka kontru, činjenica je da je Pjunik postigao golove iz grešaka rivala u Luksemburgu, ali i to treba da se zasluži. Radili su celu utakmicu, bili čvrsti, organizovani, nisu im dozvolili da igraju. Očekujem jak otpor, na nama je da to slomimo i uzmemo utakmicu pod kontrolu, vodimo računa o igri iza lopte, o drugoj lopti, kontri, polukontri, o prenosnim loptama rivala - poručio je Dejan Stanković.

POTENCIJALNI SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Kanga, Kangva - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić. Trener: Dejan Stanković

PJUNIK: Jurčenko - Gonzales, Kovalenko, Gajić, Žuninjo - Andre Luiz, Zambrano - Davidjan, Dašjan, Harutujunjan - Otubanjo. Trener: Egiše Melikjan